Skocz do zawartości

Problemy z odpalaniem i wisząca choinka na desce BMW E91


BL3LT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie mam problem z moim BMW E91 2.0D 06r. Wszystko przedstawia się następująco, po przyjeździe z wymiany opon zostawiłem auto pod domem a po powrocie zapaliła się choinka na desce. Pojawiły się kontrolki od ABSU, DSC, oraz problem z brakiem możliwości sprawdzenia ciśnienia w oponach sporadycznie występuje błąd od pompy paliwa. Wszystkie te kontrolki pojawiają się po włożeniu kluczyka do stacyjki i naciśnięciu start, jednak nie wyskakuje kontrolka check engine(choć powinna). Auto przy próbie odpalenia bez najmnieszych problemów kręci lecz za nic nie chce odpalić. Dopiero po odpięciu klemy minusowej i naciśnieciu start choinka znika z deski, check engine się pojawia po czym auto kręci i odpala od pierwszego strzału. Jednak gdybym nie nacisnął przycisku start w ciągu minuty znów wisi choinka na desce i wyskakują te same błędy. Zostały wymienione koronki i czujnik absu, został założony nowy akumulator, został skalibrowany czujnik położenia kąta skrętu oraz próbowałem odpiąć kleme ibs. Nic jednak nie pomogło. Jest to dość uciążliwe ponieważ przed każdym odjazdem jestem zmuszony zajrzeć do bagażnika i odpiąć kleme co napewno też nie jest dobre dla auta robiac mu co chwilę reset. Jestem w stanie podesłać filmik z tego jeśli ktoś powie jak. Jeśli miał ktoś podobny problem lub wie jak rozwiązać byłbym wdzięczny za każdą poradę. Wątpię jednak ze jest to problem z oponami bo po wymianie na zimówki nadal jest to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.