Skocz do zawartości

Namierzenie dystansu pokrywy zaworów M47


R3000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Nie znalazłem na forum wątku do przywitania się, toteż witam się pierwszym postem tutaj, wszystkiego najlepszego dla Waszych Bawarek :D


Mam następujący problem - w przedliftowej e91 163KM kumpla zmienialiśmy niedawno motor bo starym wyjarało dziurę w czwartym tłoku, no i padło na wymianę całości. Silnik z angola, wiązki poprzekładane, wszystko śmigało elegancko ale pojawił się jeden problem - pokrywa zaworów była strzelona w jednym miejscu i powoli sączył się z niej olej. Jako że cały poprzedni silnik leży u mnie w częściach, to stwierdziłem że po prostu użyjemy poprzedniej pokrywy, akurat wymieni się uszczelki i odmę.

Podczas odkręcania jedna ze śrub od frontu silnika, taka z tulejką dystansującą dociskającą "półokrąg" na którym uszczelnia się pompa vacum ukręciła się, gwint został w środku. Odwierciłem, gwintu nie udało się uratować ale stwierdziłem że trudno, naprawimy gwint sprężynką/tulejką gwintującą i będzie działać.


Jakież było moje zdziwienie kiedy przymierzyłem "nową-starą" pokrywę i okazało się, że w przeciwieństwie do starej śrubki są krótsze, tej długości co cała reszta. W tej która była na silniku śruby były wytoczone razem ze zgrubieniem które dystansowało i dociskało ten "półokrąg", były też nie demontowalne z pokrywy, z kolei w tej drugiej były standardowe, wciskane z tulejkami, demontowalne tak jak typowo w BMW, poza tym wszystko to samo. Popatrzyłem na starą głowicę i wszystko się rozjaśniło - w którymś momencie BMW, widocznie świadome problemu, po prostu wstawiło tam takie przykręcane dystanse żeby nie ruszać tego przy każdym demontażu pokrywy, wkręcane bodajże na Torx T40 albo T45. I oczywiście jak próbowałem ją wykręcić z tej starej głowicy to mimo wykręcania-dokręcania, pryskania WD40 tak samo się ukręciła :? . Drugiej póki co dałem spokój.

Chciałem zamówić takie po numerze części, niestety na realoem.com nie ma wyszczególnionego ich numeru. Wygląda to tak:

7wrdu2Z.jpg

I tutaj zaznaczone na schemacie z realoem (po obu stronach są takie same):

dVYaCjY.jpg


Może ktoś już szukał takiego elementu albo ma jakiś inny katalog pod ręką? Ewentualnie komuś coś takiego zalega? Próbowałem szukać pod różnymi hasłami ale póki co nie znalazłem, można coś dosztukować ale wolałbym zrobić jak inżynier przykazał ;) żeby jeszcze jakby w tej starej to było demontowalne to może bym szukał tych starego typu, ktoś chyba w pierwszym rzucie nie przewidział że w tym miejscu te śruby będą się naciągać. Poza tym silniki są identyczne.


Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.