Skocz do zawartości

Programowanie centralnego zamka w pilocie [e90]


stepien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

czy ktoś wie albo mógłby podrzucić jakiś link, jak samemu zaprogramować centralny zamek w pilocie?

Otóż przestały mi reagować piloty (nie otwiera i nie zamyka drzwi). Podejrzewam, że stało się to po resecie ustawień w ukrytym menu na desce rozdzielczej.


Alternatywnie sprawdziłem bezpieczniki (są ok), podmieniłem moduł diversity, sprawdziłem kable. Wszystko wskazuje więc na rozkodowane piloty.

Próbowałem zaprograowować piloty wg instrukcji jakie są dostępne w interncie dla e46, ale bez powodzenia. Nigdzie natomiast nie mogę znaleźć podobnych instrukcji konkretnie dla e90.

Czy ktoś ma wiedzę jak samemu zaprogramować centralny zamek w pilocie?

Auto to e90 z 2005 r. silnik n46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E 90 to już inna era, jeżeli chodzi o kodowanie kluczyka. Podany sposób kodowania do E46 nie zadziała w e9x

Pilot jest zaprogramowany na stałe do danego auta.

 

A można to jakoś samemu zakodować? Sam pilot działa, tzn odpala auto itd. Nie działa tylko centralny zamek z pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilota sie nie koduje. Jest na stale przypisany do cas. Masz problem z odbiornikiem sygnalu z pilota.

 

Masz na myśli ten wzmacniacz antenowy zamontowany z tyłu na podsufitce? Tą część akurat wymieniłem na inną (ktoś mi wcześniej zasugerował że problem może być z anteną), ale efekt ten sam: centralny nie działa. Po wymienie tego modułu radio mi lepiej odbiera, ale to jedyna różnica jaką zauważyłem, pilot dalej nie reaguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten w podsufitce. On odbiera sygnal z pilota. Musisz sprawdzic bledy jakie sa w cas.

 

W CAS mam tylko 1 błąd: A0B5

Alę tą antenę w podsufitce wymieniłem właśnie na inną działającą używkę - bez zmian, nadal nie działa zamykanie z pilota.


Sprawdziłem okablowanie i nie widziałem, aby gdzies był przetarty kabel, wiązka wizualnie wygląda ok,

wszystkie bezpieczniki od centralnego sprawdzone i jest OK.

Od środka ryglowanie działa, działa też ryglowanie z kluczyka manualnego w zamku. Nie działają jedynie piloty.


Co jeszcze mozna sprawdzić, gdzie jeszcze szukać przyczyny? Miał ktoś podobne doświadczenia?


Przy okazji: wie ktoś jak wyjąć skrzynkę bezpieczników na zewnątrz? od spodu wypiął mi się jeden przewód od wycieraczek w skrzynce i muszę dostać się do sprzynki od drugiej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hmm, ciekawy przypadek. Internetowa pomoc sie chyba skonczyla. Musisz sie udac do kogos kto ogarnia bmw.

Skrzynka jest przykrecona na 4ry sroby t20. Nalezy zdemontowac schowek aby sie do niej dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawy przypadek. Internetowa pomoc sie chyba skonczyla. Musisz sie udac do kogos kto ogarnia bmw.

Skrzynka jest przykrecona na 4ry sroby t20. Nalezy zdemontowac schowek aby sie do niej dostac.

 

Dzięki za pomoc i info. Spróbuję raz jeszcze sprawdzić okablowanie, bo dziś raz jeszcze zajrzałem pod podsufitkę i na bokach koło okna trochę wilgoci (zapewne stara uszczelka już nie trzyma odpowiednio). Może jakieś zwracie było gdzies na kablach.


A sam przypadek rzeczywiście dziwny, bo stało się to mniej więcej po tym jak robiony był reset w menu na kokpicie, dlatego pierwsza moja myśl, to rozkodowane kluczyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłeś coś z tym tematem ?? Mam dokładnie to samo, najpierw przestał działać jeden kluczyk a po kilku miesiącach drugi ( przy wymianie amortyzatorów :? ), Kluczyki sprawdziłem i są sprawne to znaczy wysyłają sygnał. Błędów nie ma centralny działa, podmiany modułów i anten nic nie dały !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłeś coś z tym tematem ?? Mam dokładnie to samo, najpierw przestał działać jeden kluczyk a po kilku miesiącach drugi ( przy wymianie amortyzatorów :? ), Kluczyki sprawdziłem i są sprawne to znaczy wysyłają sygnał. Błędów nie ma centralny działa, podmiany modułów i anten nic nie dały !

 

Cały czas walczę z tematem. Sprawdziłeś wiązkę idącą od anteny? Sprawdź jakie masz napięcie. Sprawdzalem u siebie wczoraj i na jednym pinie nie mam napięcia - pewnie gdzieś kabelek może być przytarty. Raz jeszcze muszę sprawdzić okablowanie, bo wszystko inne już sprawdzone. Na Twoim miejscu tutaj szukałbym przyczyny.

W jaki sposób sprawdziłeś kluczyki? U mnie po resecie ustawień od razu oba przestaly działać. Jeśli u Ciebie najpierw padł jeden, a drugi dopiero później, to przyczyna może być inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem że to kluczyki sprawdzał je najpierw gość co dorabia i koduje kluczyki a później sprawdzałem w warsztacie zajmującym się elektroniką samochodową i sprawdzili urządzeniem że kluczyki wysyłają sygnał. Jadę w sobotę do rozbitej E91 podmienię co się da a jak nie będzie sukcesu to sprawdzę wiązki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Ja przy wymiane baterii o kodzie 2032 (KEYLESS) w E91z 2007r programowałem w nastepujący sposób:

Wkladasz do stacyjki na kilka sekund, wyjmujesz, przytrzymujesz otwieranie lub zamykanie i trzymasz i w tym samym czasie nacikasz 3 razy otwieranie lub zamykanie.

Sorry ze tak chaotycznie napisane, ale nie pamiętam dokładnie kolejności. Na pewno znajdziecie taka instrukcję gdzieś w internetach.

Po tym zabiegu drzwi się zaryglowały i otworzyły i pilot zaczał działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.