Skocz do zawartości

[E90] N46b20b Wyciek oleju na cały silnik


SpokojuTroche

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, kiedyś czytałem o tym przypadku, ale nie mogę odszukać tematu.


Sytuacja wygląda tak, uszczelniałem silnik w sierpniu i do tego czasu pojawił się tylko wyciek spod filtra oleju oraz chłodniczki oleju, czyli standard dla tego silnika :duh: .

Natomiast auto stało nie odpalane po mrozie już ponad 15 dni, odpaliłem zrobiłem krótką trasę po mieście- jakieś 4km i wróciłem do domu. Po 20 minutach powtórka ta sama i zaświeciła się kontrolka o niskim poziomie oleju. Przy odpalaniu drugim usłyszałem również jak zagrzechotał rozrząd.

Dojechałem do domu, otworzyłem maskę i olej jest wszędzie. Cały przód silnika, pokrywa oraz maska. Co może być powodem takiej nagłej awarii? Czy odma jeszcze była zamarźnięta? Jeśli nie to gdzie szukać awarii oraz co z tym zrobić? Mogę dolać litr oleju i dojechać na kołach do mechanika czy tylko laweta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poszperałem trochę, zalałem go olejem i płynem chłodniczym po czym odpaliłem silnik. Wyciek jest pomiędzy podstawą filtra oleju a chłodniczką oleju ( wymiennikiem ciepła?).

Leci z tamtego miejsca wręcz ciurkiem, a kilka miesięcy temu u mechanika była tam wymieniana uszczelka :duh: .

Pytanie które mi się nasuwa na tę chwilę. Nie mam garażu także będę zmuszony naprawiać to pod chmurką pod blokiem co wiążę się z tym, że chciałbym to zrobić na raz.


1) I teraz pytanie, zakupić całą chłodniczkę? Samą uszczelkę czy całą podstawę filtra wraz z chłodniczką?

2) Czy w przypadku rozszczelnienia w ww. miejscu jest możliwe aby płyn chłodniczy wymieszał się z olejem lub na odwrót? Jeśli tak to jak mogę to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.