Skocz do zawartości

Głośna praca pompki [BMW E90]


daw_cio

Rekomendowane odpowiedzi

BMW E90 2010 2.0D 184KM


Witam,


Kilka dni temu robiłem serwis olejowo/paliwowy swojej E90. Po wymianie filtra paliwa pompka podprogowa zaczyna głośno chodzić, ale tylko w przedziale 2tyś obrotów. Ogólnie zdarzylo mi się takie coś usłyszeć, ale to przez paliwo w baku, które było bliskie rezerwy. Sprawdzilem też dokrecenie filtra, aczkolwiek myślałem że może być luźny i powodować rezonans.


Czy to już jej pora, czy jest jeszcze coś co mogę sprawdzić/poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa progowa????

Chodzi ci o pompę paliwa w baku ????

 

Nieee, chodzi mi o wpiecie dolne pod progiem od strony kierowcy, tam gdzie filtr paliwa. Właśnie stamtąd słychać to buczenie, ale tylko w przedziale 2tys obrotow i to nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze jedno pytanie. Czy jest też możliwe, że wina jest filtr firmy Hengst? Bo tak jak pisałem, stało się to zaraz po wymianie, odgłos na drugi dzień. Mocowanie sprawdziłem kilka razy, osadzenie filtra też właściwe.


Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam taki sam problem. Zaczęło się dokładnie tak jak u Ciebie, wymiana filtra paliwa (wymieniłem na Mann) odpaliłem auto, chodziło elegancko, cichutko. Zgasiłem na jakieś pół godzinki, odpaliłem i pojawił się taki właśnie dźwięk z okolic filtra. Na weekendzie postaram się go zdemontować i zobaczyć czy o coś nie uderza ewentualnie jakieś gumę podłożyć pomiędzy mocowanie a bude, jak nie pomoże to spróbuję z kolejnym filtrem. Dam znać jak uda mi się czegoś dowiedzieć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba udało mi się rozwiązać problem.

Po odkręceniu osłony pierwszy strzał to była zawleczka przy podgrzewaczu, udało się ją docisnąć jakieś 2-3 mm,

3VJpifr.png

przewody od wtyczki od podgrzewacza pociągnąłem drugą stroną przewodu paliwowego.

kQvKI6r.png

Wsiadam, odpalam i dalej słychać ten dźwięk. :mad2:

No to znowu pod auto, poluzowałem filtr i zobaczyłem na nim jakieś oznaczenie niebieskim kolorem, wiec przesunąłem filtr tak żeby mocowanie zaczynało się tam gdzie ta kreska

G2Gv4j0.png

Pod autem mało miejsca było, teraz widzę że mogłem bo cofnąć trochę bardziej

I jak ręka odjął :D jak narazie auto jeździ, nic nie słychać. Czyli problem mogło okazać się mocowanie filtra :duh:


daw_cio

Daj znać czy takie rozwiązanie sprawdzi się też u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba udało mi się rozwiązać problem.

Po odkręceniu osłony pierwszy strzał to była zawleczka przy podgrzewaczu, udało się ją docisnąć jakieś 2-3 mm,

3VJpifr.png

przewody od wtyczki od podgrzewacza pociągnąłem drugą stroną przewodu paliwowego.

kQvKI6r.png

Wsiadam, odpalam i dalej słychać ten dźwięk. :mad2:

No to znowu pod auto, poluzowałem filtr i zobaczyłem na nim jakieś oznaczenie niebieskim kolorem, wiec przesunąłem filtr tak żeby mocowanie zaczynało się tam gdzie ta kreska

G2Gv4j0.png

Pod autem mało miejsca było, teraz widzę że mogłem bo cofnąć trochę bardziej

I jak ręka odjął :D jak narazie auto jeździ, nic nie słychać. Czyli problem mogło okazać się mocowanie filtra :duh:


daw_cio

Daj znać czy takie rozwiązanie sprawdzi się też u Ciebie

 

Dzięki za bardzo wyczerpującą odpowiedź no i za nakierowanie mnie. Po weekendzie sobie to zobaczę i dam znać.


Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza próba, ale nieudana. Na filtrze żadnych kresek, mocowanie przesunąłem, ale dalej to samo. Jesteś w stanie zrobić pomiar miarka od końca filtra do mocowania, ile cm mniej więcej jest? I parę fotek zamocowania filtra. Będę wdzięczny. Ogółem zastanawiam się nad zmianą na Manna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.