Skocz do zawartości

BMW E90 320I Wieje zimnym podczas postoju, mimo grzania.


KainSinner

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, mam mały problem z ogrzewaniem w mojej bmw e90 2.0 benzyna+gaz, 2005r automat, klima manualna. Przechodząc do sedna, to odpalając auto i zostawiając je na postoju, to ogrzewanie bardzo słabo działa. Ledwo ledwo grzeje, ale coś grzeje. Dopiero jak zaczynam jazdę czuć jak porządne ciepłe/gorące (zależy od wybranego ustawienia) wieje do kabiny. Co zabawniejsze, kiedy znowu się zatrzymam np. na światłach czy parking, a ogrzewanie będzie działać to znowu powoli przestaje wiać ciepłe powietrze, które staje się coraz chłodniejsze. Auto było już kilka razy odpowietrzane i słychać że wiatraki/nawiewy w nagrzewnicy pracują? Co też dziwne, czasem słychać jakby właśnie gdzieś w okolicach grodzi/nagrzewnicy przelewała się woda podczas dodania gazu i wtedy właśnie znowu wlatuje ciepłe powietrze. Jakby jakiś zawór się nie otwierał? Wina elektrozaworu ogrzewania czy może nagrzewnica ma już dość i coś padło?


Z góry dziękuje za pomoc. Życzę miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pomocnicza pompa wodna ( tylko czy ty taką masz ? ).


Dodatkowa pompa płynu chłodzącego zapewnia utrzymanie odpowiedniego natężenia przepływu płynu chłodzącego w obwodzie nagrzewnicy, nawet przy niskich obrotach silnika. Pomocnicza pompa płynu chłodzącego jest uruchamiana przez skrzynkę przyłączową, z której również pobiera napięcie. Sterownik układu ogrzewania i klimatyzacji wysyła sygnał włączający / wyłączający pomocniczą pompę płynu chłodzącego (przez K ‐ CAN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocnicza pompa wodna ( tylko czy ty taką masz ? ).


Dodatkowa pompa płynu chłodzącego zapewnia utrzymanie odpowiedniego natężenia przepływu płynu chłodzącego w obwodzie nagrzewnicy, nawet przy niskich obrotach silnika. Pomocnicza pompa płynu chłodzącego jest uruchamiana przez skrzynkę przyłączową, z której również pobiera napięcie. Sterownik układu ogrzewania i klimatyzacji wysyła sygnał włączający / wyłączający pomocniczą pompę płynu chłodzącego (przez K ‐ CAN).

 


Dobra, czyli mamy winnego, bo mówimy o tej dodatkowej małej pompce wody tuż przed tą "normalną"? Ona widnieje pod nazwą "dodatkowa pompa wody bmw e90" na allegro? Widzę ceny i nie napawa to optymizmem, ma ktoś może schematy jak tam wymienić szczotki i ją rozebrać? Pytam ponieważ z jak widzę z tematów, to szczotki w nich zdychały na potęgę. A ja szczerze jak debil, widziałem błąd w INPA i ISTA, że nie działa dodatkowa pompa wody, ale czytałem o niej i wszyscy mówili, że to tylko od funkcji REST w klimatroniku i że można na nią przymknąć oko. Co tez mnie dziwiło, bo mam manualną klimę, bez tego, a dodatkowa pompa wody jest. Nic w takim razie muszę ją rozdłubać bez demontażu, bądź wziąć jakąś z allegro za 200zł z tych zamieników... Tylko czy to podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocnicza pompa wodna ( tylko czy ty taką masz ? ).


Dodatkowa pompa płynu chłodzącego zapewnia utrzymanie odpowiedniego natężenia przepływu płynu chłodzącego w obwodzie nagrzewnicy, nawet przy niskich obrotach silnika. Pomocnicza pompa płynu chłodzącego jest uruchamiana przez skrzynkę przyłączową, z której również pobiera napięcie. Sterownik układu ogrzewania i klimatyzacji wysyła sygnał włączający / wyłączający pomocniczą pompę płynu chłodzącego (przez K ‐ CAN).

 


Dobra, czyli mamy winnego, bo mówimy o tej dodatkowej małej pompce wody tuż przed tą "normalną"? Ona widnieje pod nazwą "dodatkowa pompa wody bmw e90" na allegro? Widzę ceny i nie napawa to optymizmem, ma ktoś może schematy jak tam wymienić szczotki i ją rozebrać? Pytam ponieważ z jak widzę z tematów, to szczotki w nich zdychały na potęgę. A ja szczerze jak debil, widziałem błąd w INPA i ISTA, że nie działa dodatkowa pompa wody, ale czytałem o niej i wszyscy mówili, że to tylko od funkcji REST w klimatroniku i że można na nią przymknąć oko. Co tez mnie dziwiło, bo mam manualną klimę, bez tego, a dodatkowa pompa wody jest. Nic w takim razie muszę ją rozdłubać bez demontażu, bądź wziąć jakąś z allegro za 200zł z tych zamieników... Tylko czy to podejdzie?

U mnie tez wywala blad dodatkowej pompy wody a mimo tego na postoju grzeje bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.