Skocz do zawartości

Poziomowanie oraz spryskiwacze lamp


Mackoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Doposażam autko w światła ksenonowe i jestem na etapie podpinania czujników poziomowania i pompki spryskiwaczy

Jeśli chodzi o poziomowanie to czy wystarczy podłączyć czujniki do modułu FRM2 w taki sposób jak na zdjęciu zakodować i wszystko będzie działać czy trzeba coś więcej robić ?

picture.php?albumid=9574&pictureid=49305

Kolejne pytanie jest odnośnie pompki do spryskiwaczy masa do masy ale przewód zasilający gdzie dokładnie trzeba podłączyć z tego co wyczytałem trzeba podłączyć go pod przekaźnik pin 6 jeśli dobrze rozumiem ?

NlU47LO.png

A co do samych podłączeń tego czy ktoś zna rodzaj konektorów które występują w kostkach ?

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vg16544

Łap :D

Jeszcze dodam że światła są już zakodowane poziomowanie też tylko teraz kwestia podłączenia

A jeśli chodzi o spryskiwacze jeszcze nie kodowałem, zgłębiam temat tam podobno trzeba dodać wyposażenie ? czy sama zmiana na activ w module wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
vg16544

Łap :D

Jeszcze dodam że światła są już zakodowane poziomowanie też tylko teraz kwestia podłączenia

A jeśli chodzi o spryskiwacze jeszcze nie kodowałem, zgłębiam temat tam podobno trzeba dodać wyposażenie ? czy sama zmiana na activ w module wystarczy ?

 

Z twojego opisu nie mogę wywnioskować na co mam zwrócić uwagę?

Pierwszy post mówi ,że chcesz podłączyć pompkę płynu do spryskiwaczy reflektorów ksenonowych?

Czy coś jeszcze???



Teraz kwestia pompki.

Na schematach elektrycznych silniczek oznaczony jest jako M7.

Do przekaźnika nie ma sensu się podłączać. Najlepiej podłączyć się na wyjściu bezpienika F84.......30A .

Z tyłu skrzynki A4010 bezpieczników są kości . Interesuję cię kość X11006 , pin nr. 5 , kolor przewodu czarno - brązowy ( pewnie ten pin będzie wolny ? ). Przekrój przewodu to 2,5mm2.

Masa/minus podłączysz do tego samego miejsca co pompka płynu do spryskiwaczy przedniej szyby. Oznaczenie punktu zbiorczego masy to X166.






Teraz coś na temat przekaźnika K6...

Twoje auto jest z 03/2007....????


Przekaźniki w skrzynce rozdzielczej

Następujące przekaźniki układu spryskiwacza i wycierania są zainstalowane w przedniej skrzynce rozdzielczej:


Przekaźnik wycieraczek K36 (można wymienić osobno, nie jest instalowany w serii E7x)

Przekaźnik wycieraczek / przekaźnik przełączający wycieraczek stopień 1/2 K37 (nie można wymienić pojedynczo)

Przekaźniki tylnej wycieraczki K91 (można wymienić pojedynczo)

Przekaźniki systemu czyszczenia reflektorów K6 (możliwość indywidualnej wymiany do dnia produkcji 03/07)

Następujące przekaźniki układu spryskiwacza i wycierania są zainstalowane w przedniej skrzynce rozdzielczej:


Przekaźnik wycieraczek K36 (można wymienić osobno, nie jest instalowany w serii E7x)

Przekaźnik wycieraczek / przekaźnik przełączający wycieraczek stopień 1/2 K37 (nie można wymienić pojedynczo)

Przekaźniki tylnej wycieraczki K91 (można wymienić pojedynczo)

Przekaźniki systemu czyszczenia reflektorów K6 (możliwość indywidualnej wymiany do dnia produkcji 03/07)

Najprawdopodobniej twój przekaźnik nie jest wymienny???? Ale tego nie jestem pewny?



Wyślę ci na email poglądowe zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko jest z 05.2007

konkretnie chodzi mi o to gdzie dokładnie podłączyć przewód zasilający pompki spryskiwaczy i czy trzeba wymieniać ten przekaźnik ?

kolejną rzeczą jest to czy przewody od stabilizacji ksenonów wystarczy wpiąć tak jak na schemacie do modułu frm2 ?

jeśli chodzi o kodowanie to temat ogarniam :)

czyli wychodzi na to że potrzebuje dorwać całą skrzynkę z autka które miało fabrycznie spryskiwacze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
autko jest z 05.2007

konkretnie chodzi mi o to gdzie dokładnie podłączyć przewód zasilający pompki spryskiwaczy i czy trzeba wymieniać ten przekaźnik ?

kolejną rzeczą jest to czy przewody od stabilizacji ksenonów wystarczy wpiąć tak jak na schemacie do modułu frm2 ?

jeśli chodzi o kodowanie to temat ogarniam :)

czyli wychodzi na to że potrzebuje dorwać całą skrzynkę z autka które miało fabrycznie spryskiwacze ?

 


Według opisu z instrukcji Newtis przekaźnika nie da się wymienić. Jeśli on ci padnie to będziesz musiał wymienić całą skrzynkę bezpieczników.



Czujniki wysokości...

Według instrukcji podłączasz je bezpośrednio do A4011 ......... Moduł Footwell.

Rozumiem ,że znasz numery pinów...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Footwell czyli FRM dobrze rozumiem ?

w pierwszej wiadomości wysłałem taki schemat podłączenia, czujniki mam z ori kostkami więc kolory się zgadają jeśli posiadasz jakiś lepszy schemat tej kostki byłbym bardzo wdzięczny

wielkie dzięki za pomoc :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moduł Footwell czyli FRM dobrze rozumiem ?

w pierwszej wiadomości wysłałem taki schemat podłączenia, czujniki mam z ori kostkami więc kolory się zgadają jeśli posiadasz jakiś lepszy schemat tej kostki byłbym bardzo wdzięczny

wielkie dzięki za pomoc :cool2:

 

Tak , to jest inaczej moduł Footwell.


Piny i kolory w twoim pierwszym poście zgadzają się. Jeden pin jest za dużo . Pin nr. 41, kol. brązowo - żółty. Ten pin odpowiada za zasilanie żaluzji - biksenon.


Schemat elektryczny , który wkleiłeś do tematu jest dla rocznika ( - 02/2007 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.