Skocz do zawartości

E90 Stukanie plastiku (okolice podszybia)


d4here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może tutaj mi ktoś pomoże.

E90 320d 2006, po rozgrzaniu silnika jak samochód stoi nie równo to na wolnych obrotach brzęczy mi coś w okolicach podszybia, tak samo przy przyspieszaniu między 1-2k obrotów, dźwięk wydaje się jakby dobiegał ze środka ale obmacałem wszystko i to na pewno nie deska rozdzielcza. Dodam ze gdy silnik jest zimny to tego praktycznie nie słychać, czasami i jest to prawie niesłyszalne. Dźwięk nie jest metaliczny, jestem pewien ze gdzieś jakiś plastik o coś rezonuje. Miał ktoś kiedyś podobny problem ?

Pokrywę silnika sprawdziłem, dobrze włożona. Przetrzepałem wszystko pod maską, na postoju po dociśnięciu obudowy filtra powietrza z prawej strony w środku ten dźwięk ustawał, rozbierałem go 2 razy, powkładałem gąbeczki w niektóre miejsca. Przejechałem się również kawałek z wykręconą obudową to dźwięk nadal był tylko trochę inny i miałem wrażenie że cichszy

W lato tego problemu nie było, dodam że 2/3 tygodnie temu miałem naprawiany sterownik silnika więc może gość coś źle złożył ?



:arrow: Po rozgrzaniu silnika( z nawiewów leciało powietrze bardzo ciepłe)

https://drive.google.com/file/d/1Qul2idlTvA3hVLoKyCFIrlHoolLNIFMs/view?usp=sharing


:arrow: Na postoju, samochód stał krzywo (również ciepłe powietrze)

https://drive.google.com/file/d/10cWtmT27yQxVEwzoeXedS1PDI5M6sCWh/view?usp=sharing


Proszę o pomoc, bo to jest na tyle irytujące że odechciewa się jeździć samochodem :cry2: :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruba sztywna. Dziś na parkingu brzęczało i po dociśnięciu dość mocno plastików nad pedałami nastała cisza :D


niestety jak puściłem to wróciło :mad2: . jakieś pomysły ?


Edit. Wsadziłem kabel który wisiał sobie za silnikiem w okolicach podszybia w plastikowy uchwyt i jak narazie nic nie brzęczy :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.