Skocz do zawartości

BMW 320d m47 stuki cykanie


Adrianlkr1998

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć około 300km temu wymieniłem kpl dwumas sprzęgło itp i od tamtej pory słyszę takie stuki z pod auta może miał ktoś styczność z takowym zjawiskiem nie wiem od czego to (i nie jestem pewien czy przed wymiana też tak było) dodam że auto jeździ normalnie przed wymiana sprzęgło się ślizgał emchanik dał mi do wglądu stare części. Dodam też że nie zawsze cyka.

Dołączam film z dźwiękiem.

Pozdrawiam jeżeli coś nie tak poprawcie mnie jestem nowy :)


https://youtu.be/nSOCXAuW-dU


Auto: BMW E91 2006R 320D M47 163 PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałki wyrównoważające (balansowe) na dole silnika. Zaczynają klepać podczas rozgrzewania się silnika a np. u mnie po rozgrzaniu klepią już dość konkretnie. Nie Ty jeden masz ten problem, sam pokusiłem się na wymianę zespołu wałków z pompą oleju (używaną). Niby luzy mało wyczuwalne, jest lepiej, ale klepie dalej ;d Albo dobrze trafisz w używce, albo kupić nowe za krocie, albo po prostu jeździsz i nic się z tym więcej nie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałki wyrównoważające (balansowe) na dole silnika. Zaczynają klepać podczas rozgrzewania się silnika a np. u mnie po rozgrzaniu klepią już dość konkretnie. Nie Ty jeden masz ten problem, sam pokusiłem się na wymianę zespołu wałków z pompą oleju (używaną). Niby luzy mało wyczuwalne, jest lepiej, ale klepie dalej ;d Albo dobrze trafisz w używce, albo kupić nowe za krocie, albo po prostu jeździsz i nic się z tym więcej nie dzieje.

 

Jakbyś mógł wstawić bądź wysłać na priv filmik z twoimi stukami jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem podeślę jak już klepią po rozgrzaniu silnika, natomiast ten sam dźwięk co Ty, mam po przejechaniu 2-3km. Nie szukaj problemu w dwumasie bo tez w miedzy czasie wymienialem.

 


Rozumiem czyli ogólnie jeździć dodam że nie zawsze to słychać w sumie jak się rozgrzeje to nie słyszę tego może sek w tym że mam 5w40 zalane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet lepiej, ale zalewałem 5w30 i 5w40 - bez zmian

 

Czyli już dość długo z tym jeździsz u mnie jest tak że mniej razy słyszałem jak był. Ciepły zresztą nie zawsze to cyka. Dzięki za odpowiedź i czekam na film.

Pozdrawiam :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam tak samo jak u Ciebie po przejechaniu 2-3km a potem to już gra orkiestra jak na filmiku :D Zmieniaj olej co 10-15 tys, pilnuj poziom oleju i gorzej może już nie będzie ;)

 

Okej dzięki olej zmieniam właśnie co 10kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.