Skocz do zawartości

[E90] Jak rozpoznać model radia ?


dkrzosie130

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś mi może powiedzieć jak rozpoznać model radia w E90 ?


Przymierzam się do doposażenia w Combox Telematik, ale muszę wiedzieć co będzie mi potrzebne, a jest to zależne od wersji radia więc proszę o pomoc.

W podłokietniku jest sam AUX, w bagażniku pod podłogą jest moduł bluetooth, ale u dołu, pod nim, nie ma modułu Mulf-a, ani Comboxa, nie ma też kabli do których by można było podpiąć te moduły.

VIN: WBAPN910X0A746398

Jeżeli ktoś wie to mógłby powiedzieć jakie były dostępne wersje w E90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz CIC. Możesz to sprawdzić jeszcze patrząc na mapy. Jeżeli masz wersję map PREMIUM to na 100 procent. Na pewno COMBOXA nie masz bo brak opcji 6VC w VIN. Napisz jakie masz te moduły jeszcze w bagażniku. Fota lub numer cześci.

Ja mam CIC PREMIUM z MULFEM 2 HI, mam też gniazdo USB z AUX w podłokietniku. Zrobiłem przejściówkę z MULFA na COMBOXA. Poluje na COMBOX MEDIA, gdyż opcje TELEMATICA z tego co wiem nie będą i tak działać. Niestety ceny tych modułów to jakaś masakra, więc spokojnie czekam aż pojawi się jakiś w normalnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie to wiedziałem, tylko nie wiem czy mam jakieś Mulfy, Comboxy, czy jakie tam jeszcze były wersje.


W moim bagażniku posiadam wzmacniacz Do Individual Audio

23-54-25-350_1280.jpg


Poza tym moduł bluetooth (fahowo TCU) w bagażniku (sorry za syf ale zdjęcie nagle zrobione :))

23-54-22-174_960_720.jpg

23-54-57-943_960_720.jpg


Nie mam tego modułu od spodu co ten pan, ale w sumie on wyjście do niego i tak zaślepia :



Jack, a czemu nie będą u Ciebie działały funkcje z Telematik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu poczytaj z jakiego powodu telematic po retroficie nie działa.

https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=1035633

Mi kompletnie na funkcjach telematica nie zależy, dlatego szukam media.


Fotek nie mogę otworzyć :( Pana z youtuba też oglądałem. Czyli masz tylko TCU, dlatego też nie masz USB.

Do uruchomienia COMBOXA potrzebne ci będzie:

-przejściówka z wtyczki 54 piny na 26 piny do COMBOXA, lub jeżeli nie przeszkadza ci obcięcie tej wtyczki co masz przy TCU, to wystarczy, że kupisz COMBOXA z ucięta wtyczką i dolutowanie kabli do niej. koszt tej wtyczki którą koleś w 8 minucie z filmu wkłada w 54 pinową wtyczkę w aucie to koło 50 zł. Distajesz tylko sam plastik, piny i reszta we własnym zakresie. Nie mam pojęcia ile kosztuje taki gotowy kabel jak ma ten koleś. Ja nie chce obcinać nic, więc zrobiłem przejściówkę.

-COMBOX tylko BN2000. Te BN2010 z serii F co chodzą w nirmalnej cenie, czyli po 100 zł nie pasują. Chociaż gdzieś czytałem, że można je przeprogramować na BN2000, ale to nie potwierdzone info.

-Kodowanie


USB to prócie połwy auta żeby przeciagnąć kable oraz samo złącze. Nie wiem też czy po drodze nie ma jakiegoś modułu, bo tym się nie interesowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki Jack za tipy i wszelkie informacje, na pewno się przydadzą. Teraz kwestia kupna sprawnego modułu, te poniżej 500 zł chyba warto sobie odpuścić, bo różnie to może być z ich sprawnością.

Z tym USB w podłokietniku to jeszcze pomyślę, zależy jak bardzo będę zdesperowany żeby wszystko mieć tip top :lol:


A zdjęcia to może tak zadziałają:

https://pixabay.com/photos/blue-tooth-daleko-5252968/

https://pixabay.com/photos/blue-tooth-blisko-5252970/

https://pixabay.com/photos/wzmacniacz-individual-audio-5252969/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie działają:( Trzeba się zalogować, ale nie są już potrzebne:)

Z tym kupnem to według mnie jest tak: z używek żaden nie jest pewny na 100 procent, tylko jedni chcą 800 zl a inni 400zł. Żeby mieć pewność trzeba w nowy zainwestować. Według mnie ten moduł wart jest max 200zł, szczególnie, że internetu i tak się już nie odpali. Te które kosztują więcej niż 400 zł wiszą na aukcjach i nikt tego nie kupuje. Jak ktoś rzuci niższą kasę to sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.