Skocz do zawartości

Błąd 2a0f N43 Kłopoty z odpalaniem


Motogmyrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów, to mój pierwszy wpis.

Mam następujący problem:

E93 320i, motor n43, 2007 rok, przebieg 170 tyś. Autko kupiłem ponad trzy lata temu przy przebiegu 130 tyś, będać świadomym co mnie może czekać. Na wstepie został wymieniony łańcuch....a potem wszystko co można lub trzeba wymienić(wtryski, cefki, świece, Sonda Nox, czujnik cisnienia oleju itd. Autko przez dwa lata jeździło nienagannie. Absolutnie żadnych błędów( wyświetla się błąd telematika, bo nie jest aktywowany, i czujnik zapach przy filtrze kabinowym, ale bez znaczenia). Miesiąc temu pojawil sie komunikat o wysokim poziomie siarki. Norma. Zatankowalem do pełna, autostrada, 125 km/h, godzina jazdy. Po podłączeniu kompa siarka wypalona, ale pierwszy raz pojawił się błąd EGR 2a0F. Pomyślałem, że po takim przejeździe wypaliłem siarkę, ale bród zebrał sie w zaworze i czas na czyszczenie. Problem pojawił sie kilka dni pózniej. Auto nagle zgasło(na szcęście na stacji benzynowej) i mimo wielu prób nie chciało zapalić. Obok był mały warsztat i chłopaki na krótko wstzrykneli plaga i na chwilę zapalilo. Logiczna diagnoza pompa paliwa lub wysokiego cisnienia. Pojechałem do domu po kompa. Jedyny błąd, 2a0f, Żadnego błędu ciśnienia na listwie, czy tym podobne. Auto po chwili zapaliło. Kilka dni po tym miało lekki problem z zapaleniem, tak jakby szwankowała pompa. Trzeba było przegazować

Koledzy pomocy.

Czy Egr może unieruchomić samochód?

Czy może kończyć sie pompa? Inpa wyświetla równolegle kod P3045, ale opisuje go jako zawór recyrkulacji spalin(w necie ten kod opisany jest jako awaria elektroniki pompy paliwa)

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hej,
Mam chyba bardzo pdobnie ze swoim E87 LCI 118i (2009) .
Auto mi zgasło i niechcialo zapalic - silnik krecil - ale nie odpalalo. Dopiero w pewnym momencie jak dodalem gazu to chwycilo, ale musialem gaz trzymac noga w przeciwnym razie auto gaslo. Jakos awaryjnie tak dojechalem do domu.
Tez mam blad 2A0F. 
Udalo sie usterke naprawic ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.