Skocz do zawartości

Odma N47, odpowietrzanie skrzyni korbowej


tom5151

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Chciałbym zapytać czy jest jakiś sposób na sprawdzenie poprawności działania odmy w N47? Wiem ze jest zespolona z pokrywa zaworów i widać jedynie taką pokrywkę na zatrzaski, które pewnie łatwo się łamią :?

Mam wrażenie że czasami ubywa oleju, a niedawno zmieniałem w e60 odme która była winowajca znikająca oleju.

Sprawdziłem turbo, jest jakieś 3-4tys km po regeneracji, brak śladów oleju w niej i w wężach. Wycieków nie widać ogólnie z silnika.

Dolałam dzisiaj 0.5l oleju a na bagnecie wgl stan się nie zmienił albo bardzo delikatnie, dziwi mnie to bardzo. Tak się zastanawiałem czy ten olej przez odme nie spływa do miski czy jak :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest zespolone ,odkrecasz obudowę filtra ,4 śruby odmy i po robocie ,wymień filtr sprwadz membranę i tyle

O jakim filtrze mówisz? Oleju?

W M47 jeśli wymienna tak jak w M57 w której robiłem, na 4 śruby ale w N47 z tego co wiem jest w pokrywie zaworów.

Ostatnio zmieniłem tylko tą rurkę łącząca pokrywę zaworów z wężem powietrza do turbo wyglądająca jak peszel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Lepiej późno niż wcale


w N47 membrana odmy jest wymienna, może wyglądać na dobrą, ale nie będzie spełniać swojej funkcji.

Powód to twardniejąca guma.


Zasada działania jest prosta, podczas przyśpieszania, wytwarza się podciśnienie w dolocie powietrza do turbo dzięki czemu membrana jest zasysana mimo sprężynki i przymyka kanał odpowietrzający silnik, aby zapobiec wysysaniu oleju z silnika,


Stara membrana jest twarda + do tego sprężynka przez co nie ma wystarczającego podciśnienia aby zassać membranę i stąd większe ilości oleju w dolocie.


Przykład z życia, Samochód ciężarowy Scania, zasada działania odpowietrzania skrzyni korbowej taka sama jak w bmw, pęknięta membrana przez co silnik wysysał 20L. oleju na 1000km


Koszt nie duży i myślę że co trzecią wymianę oleju można wymienić.



Zestaw VAICO do kupienia za około 130zł.


2320fd697d94.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Zielko a jaka jest do N47 bo według tego numeru co podałeś pasuję do N47 a właśnie miałem taką samą kupować

 

I też ją kupiłem, pod kątem n47, ale jak ostrożnie zdjąłem u siebie starą i porównałem, to mimo szczerych chęci wymiany okazało się, że nowa jest inna - na szczęście nie uszkodziłem starej przy demontażu, zobaczyłem, że wygląda ok i włożyłem starą. Jaka jest do tego silnika? Nie wiem, zaufałem aukcji okazało się, że coś nie zagrało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zielko a jaka jest do N47 bo według tego numeru co podałeś pasuję do N47 a właśnie miałem taką samą kupować

 

Ja wymieniałem ostatnio w n47:

https://allegro.pl/oferta/zawor-odma-silnika-bmw-e87-120d-123d-118d-2-0d-n47-9887749104


Wszystko pasowało 1:1 , rzeczywiście stara membrana (nominalna) była twardsza od nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
Witajcie, u mnie jest taki problem ze po odkreceniu korka wlewu oleju trochę dmucha czy to normalne? Oleju nic nie ubywa tylko rurka od odmy jest lekko przypocona, mechanik mówi że silnik ma przedmuchy, że może pierścienie lub odma, mówi żeby cała pokrywę wymienić a nie uśmiecha mi się zapłacić 1500 za nowa pokrywę jak jest sprawna bez pęknięć, a nie chce mi się wierzyć że to pierścienie gdyż samochód ma 190 tysięcy potwierdzonego przebiegu, nic się nie dzieje, nie Kopci, ładnie zapala, ma moc co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien mechanika. Zamknij maske i nie szukaj problemow.

 


Tu wrzuciłem filmik, u mnie dużo mniej dmucha, mechanik przyłożył rękę i mówi że są przedmuchy, jakie byłyby objawy gdyby to były pierścienie?? Dodam że na zimnym silniku czuć dmuchanie ale nie ma żadnego dymku na ciepłym dymek jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.