Skocz do zawartości

Brak zapłonu E91 LCI martwe auto


tom5151

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


BMW E91 320d N47N 2011r.


Mam keylessa, auto stało przez noc nieużywane, otworzyłem rano z pilota bo comfortacces nie działał. Auto nie włącza zapłonu po naciśnięciu przycisku Start. Po włożeniu kluczyka do stacyjki też nie. Ogólnie brak charakterystycznego dźwięku (chyba odblokowywania stacyjki/kierownicy) . Na iDrive wyświetla się komunikat "zamknij otwórz drzwi, zamknij zamki, otwór a jak nie pomoże to do serwisu", na małym wyświetlaczu między zegarami jest żółta ikona "auto na podnośniku". Poza tym nic kompletnie się nie świeci, żadne kontrolki kierownicy z wykrzyknikiem i inne takie.

Jestem aktualnie u rodziny na śląsku i można powiedzieć, że tu utknąłem.


Już mówię co zrobiłem.

1. Za pomocą aplikacji BTool sprawdziłem błędy:

- CAS, A103 - CAS: Immobilizer bus fault

A114 - CAS: Line fault, el. steering lock

-MOTOR 2E41 - DDE: Interface EWS-DDE

2. odłączyłem kleme "-" na pół godziny


Interfejs mi nie działa więc innych programów nie połączyłem z autem. Poddałem się i auto pojechało do Katowic na lawecie do pana zajmuje się BMW.

Na miejscu próbował z tego co zrozumiałem zresetować sterownik CAS ale nie szło nic ruszyć (auto podpięte do drugiego odpalonego na kabelkach)

Dzisiaj dostałem info że wpiął innego CASa i wtedy wiadomo, auto nie odpali z innym CASem ale za to zaczął sypać błędem kierownicy z wykrzyknikiem.

Podobno w tej sytuacji trzeba zmienić kolumnę albo włożyć emulator ELV. Dziwi mnie tylko jedna rzecz. Na filmach YT gdzie ludzie mają kontrolkę kierownicy z wykrzyknikiem, pomimo tego, mogą włączyć zapłon a nawet auto. U mnie zero reakcji. Tym bardziej że dotychczas w aucie nie było ani jednego błędu w pamięci sterowników. A i jeszcze jedno, nigdy nie działała mi klamka CA u pasażera jeśli może mieć to jakiś wpływ.


Zacząłem czytać o tym wszystkim w internecie i znalazłem takie informacje jak:

- wtyczka klemy "-" od IBS albo rozładowany akumulator, problem w tym że na filmie z YT gość ma identycznie jak ja, oprócz ikony z autem na podnośniku.


Może ktoś z was wie co i gdzie szukać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:


Byłem dzisiaj odebrać naprawione auto. Po zapłaceniu nie małej sumy 700zł Pan powiedział że musiał zdemontować kolumnę, odblokować ją fizycznie, potem wgrał najnowsze oprogramowanie do CASa i skasował licznik błedów (czy jakoś tak) od ELV. Poinformował mnie też że ComfortAccess nie działa i wciąż jest błąd w CAS ale auto działa.

Biore kluczyki, wsiadam do auta, kluczyk do stacyjki i znowu to samo, zero zapłonu :mad2: Pan przyszedł, usiadł i zbaraniał.

Wtedy kazałem mu rozłączyć klamkę pasażera. Wtyczka wypięta, auto odżyło. Nawet CA zadziałał. Potem finalnie był CAS na pomarańczowo i CA na czerwono.

Pojechałem do domu, auto działa, CA nie działa a błąd z CAS sie wykasował. Ciekawe czy jutro rano odpali normalnie.


Pytanie czy, przez to że klamka pasażera jest wypięta nie działa CA? --> nawet jak jest wypięta klamka pasażera to CA działa.


EDIT #2:


Auto finalnie działa. Winowajcą zepsuta klamka, a nie działający CA spowodowany przepalonym bezpiecznikiem F61 (5A) za schowkiem pasażera.

Zamówiłem używaną klamkę i zobaczymy czy będzie wszystko chodzić tak jak powinno.


EDIT #3:

Rok po wystąpieniu usterki, klamka pasażera używana działała rok, teraz raz działa, raz nie. Tylko czekać aż znowu zacznie mieszać w CASie :| Chyba po prostu ją wypnę z wtyczki dla świętego spokoju, bo i tak jest nieużywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.