Skocz do zawartości

E91 LCI "paski" LED w tylnej lampie


mateio9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem ze swoją E91 2011r.

Po włączeniu świateł, "paski" ledowe, które prawdopodobnie działają jako światła pozycyjne w tylnej lampie (na błotniku) świeca widocznie słabiej niż te po lewej. Poza tym wszystko ok. Kierunkowskazy i wsteczny świeca bardzo dobrze. Napięcie zasilania sprawdziłem (w obu lampach identyczne, wody nie ma, kostki wyczyszczone (były czyste) Co jeszcze mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam jak zdejmiesz czarny plastikowy bok to paski chyba można wyjąc. Sprawdź jak ledy wyglądają. Nie jestem pewien czy na bank da się wyjąc te paski. Jak się da to ewentualnie przelutować nowe ledy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

SPRAWA ZAŁATWIONA


Co prawda, już dawno, lae dopiero teraz mnie tchnęło, że mogę komuś pomóc.

Winny jest stalilizator napięcia na "paski" ledowe. Zwyczajnie odkleja się od płytki.


Po demontażu lampy, zobaczymy bardzo małą wtyczkę na 2 przewody (czerwony i czarny). Odpinamy wtyczkę, w otwory gniazda wciskamy druty/przewody, które podłączamy do

STABLIZATORA NAPIĘCIA 12V/4V. LEDY NIE SA ZASILONE 12V. Stabilizator zbuduje nam zaprzyjazniony elektronik NIE KUPUJCIE NIC NA ALLEGRO BO NIE MAMY PEWNOSCI CO DO NAPIECIA WYJSCIOWEGO.

Dobry elektronik zmieści go na płytce 5x5cm. Wciskamy go ladnie w bok lampy, tak aby nie przeszkadzal. Wyjście 4V podłączamy/lutujemy do przewodow z odlaczonego wczesniej gniazda,

12v bierzemy np z zasilania lampy PAMIETAJAC O ODPOWIEDNIEJ POLARYZACJI +/-. Stabilizator mozemy przyleic do lampy i schowac go za materiałem.


Koszt: godzinka roboty dla elektronika, 2 godzinki dla nas


W sumie to wszystko. W razie czego pytać priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.