Skocz do zawartości

E92 N43 320i - Stukanie w silniku przy przyspieszaniu


Danielix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wczoraj zauważyłem w pewnym momencie jakieś dziwne stukanie w silniku przy przyspieszaniu. Na filmie na początku widać, jak to hałasuje na rozgrzanym silniku (wracałem do domu), potem nagrałem jak to hałasuje na zimnym silniku (w dzień), maska i szyba były otwarte, żeby lepiej dźwięk wyłapać. Co to może być? Panewka, rozrząd? Tyle różnych rzeczy wyczytałem na temat tego silnika, że najlepiej chyba spytać w osobnym temacie na forum. Mam wrażenie, że to tylko występuje w zakresie 2-4k obrotów i najgłośniej jest jak utrzymam gaz na +/- 3 tysiącach. Samochód nie wyrzucił mi żadnego błędu (na filmie jest tylko od płynu do spryskiwaczy), żaden check się również nie zapalił. Podpiąłem się pod INPA i nie ma żadnych błędów, poza tymi które znam. Wyskoczyły 4, skasowałem je i wróciły 2: 30C3 i 30EA, ale wiem, że są one związane z NOXem i katalizatorem, a te co zniknęły to jeden podobno stary, nieskasowany, od klocków z tyłu. Nie poczułem też żadnej różnicy jeżeli chodzi o moc i dynamikę samochodu. Jakieś pomysły? E92 N43 320i, 2009 rok, przebieg 240 tysięcy. Samochód posiadam od stycznia 2019, poza tzw. pakietem startowym wymieniałem cewki na 2. i 3. cylindrze, oraz lałem środek na czyszczenie wtrysków. Na filmie również widać stuki po podniesieniu korka oleju.


E6HBTZ4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik stwierdził, że to nie panewki, a rozrząd, ale podobno problemy z rozrządem są sygnalizowane błędem, a ja żadnego takiego błędu nie posiadam. Czy możliwe jest to, że się te koła Vanos zepsuły? Rozrząd do zrobienia, bo i tak miałem w planach, ale widzę, że są różne zestawy w cenach od 500 do 4500 zł, co trochę boli i chciałbym wiedzieć, które części na pewno potrzebuję, a których nie. Jeżeli koła Vanos faktycznie do wymiany to lepiej kupić używki oryginalne, czy nowe zamienniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.