Skocz do zawartości

Doposażenie ACC silnik 4 cylindry


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się nad sensem doposażenia auta w ACC. Znalazłem w garażu radar od e90 o którym nie miałem pojęcia, że go mam wiec najwiekszymkoszt z głowy. Zegary i tak będę robić retrofit na HIGH wiec bez problemu.


Teraz pytanie. Próbowałem orientować się w modułach dsc i nie wyglada na to aby były rozróżniane na takie z ACC i bez ACC. Musiałbym dołożyć LDM co kosztuje jakieś grosze i wiązkę co kosztuje jeszcze mniej. Wiem, że fabrycznie silniki 4 cylindrowe nie wychodziły z ACC), chyba że się mylę.


Zastanawiam się też czy ACC współpracuje z manualem czy tylko automat. Czy silnik 4 cylindry współpracuje z ACC?

Koszt by mnie wyniósł poniżej 300zl takiego doposażenia jeżeli by się okazało, że dsc jest takie samo.


Jakby ktoś mógł mnie wspomóc i mnie upewnić w tym co się dowiedziałem to było by super a w lipcu bym wrzucił jakieś diy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa w manualu też. 6 cylindrowe silniki i chyba cześć czterocylindrowych E92, mają bardziej zaawansowany moduł DSC ze wspomaganiem ruszania pod górkę, osuszaniem tarcz itp. Podejrzewam że on jest wymagany do ACC ale w sumie jak masz radar to czemu nie spróbować, może się uda. Możesz też spróbować na sucho. Sprawdzić co masz w pliku konfiguracyjnym DSC. Jeżeli jest opcja z typem tempomatu, to czy da się ustawić ACC. Możliwe też że LDM jeet jakąś abstrakcją nałożoną na DSC i montując go w R4, jakoś to się do kupy poskłada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry trop z tymi plikami dsc, wydaje mi się że kiedyś coś tam widziałem na temat acc ale sprawdze jeszcze raz. Moduł LDM po numerach części występuje nawet w M47. Wydaje mi się, że jest szansa aby to ruszyło. Będę się powoli bawić i patrzeć co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorientowałem się w typach pomp dać i występują 3 typy:

1. Silnik 4 cylindry pre LCI

2. Silnik 6 cylindrów pre LCI

3. Silnik 4/6 cylindrów LCI



Według tis ACC występuje po wpisaniu mojego numeru VIN i także pokazuje dla rocznika poniżej 2007 chociaż nie wiem czy tis jest na tyle inteligetny aby to uwzględniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.