Skocz do zawartości

[E90] stukanie i wycie, brak rozwiązania


bmw_owner320i

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,


E90, 2.0 N46, 2006r, prawdziwy przebieg 160k, automat ZF


Zrobione:

hamulce przód (komplet)

łaćzniki stab

drążki+ końcówki kier


Podczas jazdy, przy przejeżdżaniu przez zapadnięte studzienki lub uskoki drogi (np łączenia asfaltu, gdzie występuje róznica poziomów, no o 2 cm)

słychać delikatne pukanie z przodu. Niestety kilka różnych stacji diag. nie stwierdziło żadnego luzu, wszystko sztywne, nawet magiel nie puka. Moj mechanik tez nie wykrył niczego. Co jeszcze w tym wynalazku może jeszcze pukać, nie dając przy tym żadnego luzu?


Druga sprawa, przy miejskich prędkościach (0-70km/h) słychać delikatne wycie, coś jak łożysko kół (przód samochodu, na 99% nie most) z tym, że nie narasta wraz z prędkością (i nie wyje ciągle, są losowe interwały, gdzie nie wyje, a innym razem wyje...) Jak wyżej, nikt nie wiem co (opony na 100% nie- testowane na 3 rożnych kompletach, w tym obecnie mam nowe, produkcja 2019, pełna geometria czyli zbieżnosc przód/tyl + katy pod obciążeniem mam zrobione (hunter 3d). Za cicho na diagnoze, za głośno żebym sie nie wku...ał.


Gdyby nie pakiet, który wsadziłem (to co powyżej + gaz+opony+uszczelniacze zaworowe+ olej w skrzyni + inne mniejsze bzdety) w ten badziew to bym juz to sprzedał.\

Niestety jazda tym autem nie daje żadnej przyjemności, a wręcz odwrotnie.

Wiem, że raczej nikt nie pomoże, ale chociaż chciałem wyrzucić z siebie frustracje tym wehikułem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podczas jazdy, przy przejeżdżaniu przez zapadnięte studzienki lub uskoki drogi (np łączenia asfaltu, gdzie występuje róznica poziomów, no o 2 cm)

słychać delikatne pukanie z przodu. Niestety kilka różnych stacji diag. nie stwierdziło żadnego luzu, wszystko sztywne, nawet magiel nie puka. Moj mechanik tez nie wykrył niczego. Co jeszcze w tym wynalazku może jeszcze pukać, nie dając przy tym żadnego luzu?

a łożyska amorków?

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem dokładnie to co ty.

Wymienione wahacze, amorki,końcówki, łączniki i co dalej pukało. Wymieniłem poduszki amortyzatorów i nastała cisza.

Walczę teraz z buczeniem z tym ze u mnie to na 100% łożysko. Czy ten hałas nasila się gdy wchodzisz w zakręt ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten hałas nasila się gdy wchodzisz w zakręt ?

 

właśnie tu jest problem- nie. Wycie jest zalezne od jazdy, czyli sugeruje koła, ale nie daje typowych objawów czyli narastanie w zakrecie/wraz z predkoscią.

podczas jazdy na chwilę przerzciłem skrzynie na N i wycie nie ustawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd też byl ostatnio sprawdzany, więc raczej wał nie.


Pukanie jak i wycie jest delikatne, wątpię żeby było to słychać na telefonie. Na pewno zacznę od wymiany górnych mocowań amortyzatorów.


Ps. Wycie może być połączone z delikatnym dźwiękiem szurania które słychac przy otwartym oknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne skoro wszystko niby ok. Rozumiem ze jeśli kręcisz kołem na uniesionym aucie nic nie słychać ? Skoro układ napędowy ok łożyska ok dźwięk nie narasta z prędkością to może łożysko w skrzyni. Na w trybie manualnym na każdym przełożeniu to słychać ? Skoro nie rośnie z prędkością to możliwe ze coś zależne od prędkości obrotowej silnika. Ciężko coś ocenić nie słysząc.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Stukanie rozwiązane- dokręcona została śruba na maglownicy i (a może przede wszystkim) sanki zawieszenia (były luźn)


co do wycia- spostrzegłem, że przy ostrym slalomie szura coś w lewym przednim kole, to plus wycie spowodowało wymiane łożyska (320 zł FAG, bo z piastą...ech)

Efekt- bez zmian. Szuranie nie jest wynikiem kontaktu osłony tarczy z innymi elementami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.