Skocz do zawartości

E92 N53B30A Zmiana softu skrzyni automat


jazdaprzemo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie mam zrobiony soft silnika pare koni doszlo ale mam problem ze skrzynia automatyczna 6 biegowa.Ma jakies limity w sofcie i do 3 biegu nie daje max mocy dopiero wyzej ma pelna moc.Moje pytanie jest nastepujace chcialem zmienic soft w niej na alpine bo podobno nie ma limiterow i jest szybsza ale nie wiem skad go wziac i pobrac oraz jak go wgrac jesli ktos ma jakies wieksze pojecie i porady bardzo bede wdzieczny.E92 N53B30A automat 6 biegowy 2008r.
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ibmw.info/programy/inpa-f/


potrzebujesz WinkFp + bazy SPDaten do e90 wszystko masz w tym linku


Potrzebujesz tylko nr softu skrzyni dla twojego silnika ://


https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=1353819&page=2


Procedura zmiany z linku u góry u mnie poszło bez problemu w silniku n47 .



1: Otwórz drzwi kierowcy i włącz zapłon.

2: Podłącz kabel do złącza ODB.

3: Załaduj oprogramowanie WinKFP.

4: Po połączeniu z WinKFP, naciśnij (F1) tryb komfortu.

5: Naciśnij (F3) Zaktualizuj ZUSB i wybierz ECU GKE215.

6: Naciśnij (F2) Wybierz ZUSB.

7: Wybierz ECU GKE215, a obok niego pojawią się ZB-Numbers - Znajdź 7603531 i kliknij OK.


Jeśli zrobiłeś to poprawnie, do tej pory zobaczysz, na górze numeru identyfikacyjnego zespołu 7603531 i automatycznie odniesie się do 7591971


8: Naciśnij (F4) VIN i wprowadź VIN (Ważne - sprawdź, czy numer VIN jest poprawny) - > Kliknij przycisk OK.

9: Naciśnij DONE (F8)

10: Naciśnij (F3) Program.

11: Wyskakujące okno powie teraz, że możesz kodować ECU jeszcze 63 razy. -> Kliknij OK


Rozpocznie się miganie i będziesz musiał poczekać, aż dwukrotnie osiągnie 100%.

Pierwszy pasek skończy się dość szybko, a kolejny postęp w postaci 100-procentowego paska zajmie około 3-4 minut

i zostanie ukończony.


12: Jeśli wszystko jest zrobione poprawnie, pojawi się ekran z informacją o zakończeniu programowania. -> Kliknij OK

13: Wyłącz samochód, wyjmując kluczyk. Zablokuj samochód kluczem i odczekaj 5 minut (poczekaj, aż samochód wejdzie w tryb uśpienia), a następnie uruchom samochód.

14: Przeczytaj i usuń kod błędu, jeśli istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi ale w sp daten jest soft alpiny czy tylko mam zrobic aktualizacje .Chodzi o to ze auto ma jakies limity i dopiero na 5 biegu mam 292km a na nizyszych 272 km bo skrzynia ogranicza moment i moc wiec chyba sama aktualizacja softu nic nie pomoze .A xhp jest ok ale troche mi szkoda prawie 300euro tym bardziej ze to tylko bedzie przypisane do mojego auta.
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sp daten jest soft alpiny tylko teraz trzeba dobrać dobry nr do twojego silnika .

Rożne wersie silnika maja inne softy skrzyni .


Nr dla N54/N55

7615835


Nr dla N47 i N57 25d.

7603531


takie mam tylko info zaczerpnięte od nas z forum .

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=289540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Ok wczoraj bylem na malym zlocie ALPINY bo akurat posiadam b3 i niestety fachowcy powiedzieli ze nie bedzie dzialala skrzynia moja poprawnie w e92 n53b30a z softem alpiny poniewaz soft jest robiony pod auto z danym silnikiem i moze to miec rozne skutki uboczne wiec odpuszczam temat bo nie mam ochoty testowac czegos co nie jest do konca sprawdzone natomiast 335 mozna faktycznie ladowac soft alpiny .No coz napisalem do XHP zobaczymy co zaproponuja .
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://www.xhpflashtool.com/#support

Masz tam konfigurator, możesz sprawdzić jakie mapy są do Twojej skrzyni.

Jeszcze dokładniej mapy opisane są w aplikacji jak połączysz się telefonem to samo Ci wykryje co możesz wgrać

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy plikach do automatów to czy ma ktoś z was info na temat oprogramowania sterownika silnika od Alpina D3 200km na M47tu2? Robie konwersje na oryginalnych gratach Alpiny i nie wiem skąd dowiedzieć się i skąd wziąć soft Alpiny do ecu silnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy plikach do automatów to czy ma ktoś z was info na temat oprogramowania sterownika silnika od Alpina D3 200km na M47tu2? Robie konwersje na oryginalnych gratach Alpiny i nie wiem skąd dowiedzieć się i skąd wziąć soft Alpiny do ecu silnika

 

Soft jest w plikach SP-Daten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Podepnę się pod temat i odświeżę. Chodzi za mną ta aktualizacja od Alpiny już od jakiegoś czasu ale mój silnik to 325d M57 soft 7603529. Ten od alpiny dla N47 (i podobno tez N57??) to 7603531, numer hardware-u ten sam dla obu czyli 7591971. Mam lekko kopnięty silnik na 245 koni i tak mi brakuje jakiegoś dobrego zarządzania i przenoszenia tej mocy na koła. Niby wszystko się w tych numerach by zgadzało a jednak od już prawie 10 lat nie ma w Internetach wzmianek (przynajmniej ja nie znalazłem) czy komuś udało się to zespawać to z M57. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No ja nie mówię o autach z dużo podniesioną mocą i momentem. Zakładam, że flashujesz skrzynię w aucie, które nie ma większego momentu niż jest w stanie przenieść skrzynia. Przecież to z założenia położy skrzynie niezależnie od tego czy wgrasz soft czy nie.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.