Skocz do zawartości

BMW e92 335i montaż lpg


skols003

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie odnosnie montarzu instalacji gazowej np w 335i czy da sie to zrobic pisze ze posiada wtrysk efi a nie bezposredni i stad pytanie nie wiem co to za wtrysk efi chcialem sie dowiedziec co nie co wiec jesli jest mozliwosc zagazowania to za jakies pol roku bym sie przesiadl do e 92 335i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw błędy (chociażby w temacie).

 

Nie rób profanacji kultowego silnika. On nie pali 20 l/100km aby montować gaz. Przy rozsądnej mieszanej jeździe zmieścisz się w 10l/100km, a jak naprawdę chcesz jeździć szybko i oszczędnie, to kup diesla R6. Gaz w 335i to bardzo zły pomysł (to moje zdanie oczywiście).

Gdzie byś chciał zmieścić butle w coupe? Technicznie trudny temat.

 

Pozdrawiam

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda podłoga w 335i z uwagi na podwójny tłumik końcowy, nie ma nawet tej wnęki po prawej. Byli rzeźbiarze, co wycinali kawałek po lewej i jakoś mała butla tam wchodziła, tutaj nie ma szans.

http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=55447&stc=1&d=1169242114

 

Dobrze, że to nie jest jeszcze E93 335i, bo wtedy nawet do bagażnika by butla nie weszła. Tzn weszłaby, ale dachu by już się nie złożyło :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ale ma być tanio....

Samochód CCC czyli rozbitek z usa albo wałek z VAT-em.

Potem gazior ma być ekonomicznie.

Temat zamykam. Poprzednicy trafnie podsumowali pomysł 335i z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyroda zna przypadki zainteresowanych zagazowaniem m3 :duh: więc 335 to jeszcze nie taki hardkor jak widać :twisted:

 

http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=15434&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=efaeeb2fcfa8731c76a555f9bf76aa39

http://www.bmwland.co.uk/forums/viewtopic.php?t=37085

http://www.motor-talk.de/forum/geht-bei-lpg-leistung-floeten-t1807354.html

 

Są nawet firmy które chwalą się zdjęciami że coś takiego robią w m3 e92 :duh: :mad2:

http://www.oxfordautogas.com/bmw/bmw-m3

Edytowane przez ra1406
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profanacja :mad2: gaz do 335i dla mnie to jakaś porażka :mad2: jak kogoś nie stać na zalewanie to niech nie kupuje 335i jak słysze, że ktoś takie silniki robi w gazie to żal komentować. Natomiast po tym co napisał wujekwadus M6 w gazie to już mi ręce opadją i :cry2: sie chce....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co gazować 335i? przecież to pali minimalnie więcej jak większy diesel. Jakby miała palić 20-30 litrów i byś robił trochę kilometrów to w pełni rozumiem. Gaz w sam w sobie do auta jak dla mnie jest ok, ale też z głową. Nigdy nie zagazowałbym auta które:

a) pali 10-15 litrów benzyny przy cyklu miejskim (chyba, że miałby to być wół roboczy do mojej firmy typu fiat panda - spoko, oszczędności zawsze się przydadzą,za zaoszczędzone pieniądze lepiej kupić sobie jakieś ciuchy,albo gdzieś zabrać kobietę - jak to ktoś kiedyś mądrze napisał 'czemu mam jeść schabowego za 50 zł,skoro restaurację obok mogę zjeść takiego samego za 10zł?' ) ale jakbym miał na codzień jeździć mocną benzyną która pali średnio 12-13 litrów no to trochę bez sensu.

b) auta typu M3,M5,M6, AMG itp.

co do punktu a) wyjątkiem też by było to, jeżeli byłby to jakiś zwykły bzyk,który nie jedzie,a pali te 10-15 litrów, wtedy też ok, ale kupując 335i masz naprawdę świetny kompromis pomiędzy osiągami a spalaniem.

 

Gaz tym szybciej się zwraca im auto więcej pali. Jednak pisząc posty na temat gazu, zawsze wywołasz wojnę. Są zwolennicy jak i kategoryczni przeciwnicy gazu. Jak już napisałem - gaz spoko,ale nie do tego auta.

 

A jeżeli już tak bardzo się upierasz,to odpalaj google, łap telefon w dłoń i dzwoń bezpośrednio do dobrych gazowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rufio już mnie przed tym przestrzegał i nie chciałbym wywoływać tutaj wojny na temat benzyna/gaz ale jedno muszę napisać pomimo, że ani nie jestem zwolennikiem LPG ani przeciwnikiem. Będzie to jedyny mój post w tym temacie.

 

Profanacja :mad2: gaz do 335i dla mnie to jakaś porażka :mad2: jak kogoś nie stać na zalewanie to niech nie kupuje 335i jak słysze, że ktoś takie silniki robi w gazie to żal komentować. Natomiast po tym co napisał wujekwadus M6 w gazie to już mi ręce opadją i :cry2: sie chce....

 

Kolego ardin, idąc Twoim tokiem myślenia to można i stwierdzić, że profanacją jest lanie gnojówki do samochodu. Kolejna sprawa to nie oceniaj ile ktoś ma płacić za paliwo jeżeli "go stać na dany samochód". Ja mogę napisać, że jeżeli Cię stać na E90 to pewnie też Cię stać na silnik 3.0i, więc dlaczego jeździsz 2.0d? W końcu jeżeli Cię stać na 8l ON to i stać Cię na 11l Pb :mad2:

Kogoś może stać na 320d i zalewanie ON, a kogoś może stać na 335i pod warunkiem że zalewa LPG. Co Ci do tego?

 

 

po co gazować 335i? przecież to pali minimalnie więcej jak większy diesel.

 

No i co z tego? Po to gazować 335i żeby za 100km płacić 40zł a nie 75zł :wink: Nic nam do tego kto co woli.

 

Jednak pisząc posty na temat gazu, zawsze wywołasz wojnę. Są zwolennicy jak i kategoryczni przeciwnicy gazu. Jak już napisałem - gaz spoko,ale nie do tego auta.

 

Jeżeli komentujący będą się trzymać tematu i darują sobie swoje osobiste przemyślenia to żadnej wojny nie będzie a temat może okazać się ciekawym.

 

Więc:

Przypominam, że autor tematu nie prosił o opinie co kto uważa na temat gazu w 335i tylko czy jest możliwość instalacji i jak to działa.

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy jest możliwość instalacji i jak to działa.

 

jest i działa do d..y

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że nic nie wnoszą do tematu, to muszę stanąć w obronie komentujących. To jest klub MIŁOŚNIKÓW BMW i uważam, że wyrażanie opinii jest OK pod warunkiem, że szanujemy się nawzajem i nikt nikogo nie obraża (a tego nie zauważyłem w tym wątku).

 

To jakbyś pytał dobrego kucharza czy na hamburgery nadadzą się kotlety gotowce z Kauflanda. No nie dziwię się ludziom po prostu że tak reagują, dopieszczamy i cmokamy nasze furki a tu koleś pyta o montaż gazu w 335i. Odpowiedź brzmi : jest możliwe (bo wszystko jest możliwe), ale nikt tego nie poleca i jak chcesz to rób to sobie, ale podejrzewam, ze nikt tutaj Ci w tym nie pomoże.

 

Ja pracuję w branży mięsnej i jak widzę, że w detalu w marketach mięso jest tańsze niż u nas w hurcie (tylko polskie i zawsze świeże) to mnie obrzydzenie bierze na samą myśl, że mógłbym takie gó*** jeść. Ale rozumiem ludzi, którzy to robią i nie pomogę nikomu w doborze mięsa z marketu czy coś, do tego też mam prawo.

To jest forum dla nas wszystkich i wszyscy możemy się udzielać. Nikt nie spamuje, nie trolluje, wszyscy zachowują się zgodnie z zasadami forum. Jest dyskusja na temat gazu w 335i i nie jest możliwe, żeby obeszło się bez prywatnych opinii na ten temat. Skoro pisze na tym forum gościu, to znaczy, ze w jakimś stopniu utożsamia się z innymi użytkownikami, co nie? Skoro tak, to niech liczy się z ich zdaniem.

 

btw. jak zrobi gaz, to prawdopodobnie kiedyś ktoś to auto będzie od niego kupował. Ja bym na coś takiego nie chciał wpaśc, a podejrzewam, że jeśli nie było awarii to niejeden zakład by zdemontował tak, że by nie było śladu (bynajmniej na pierwszy rzut oka, albo dla początkującego z BMW)

 

EDIT: żebym nie został źle zrozumiany... uważam, że powinniśmy sobie pomagać i dzielić się wiedzą, ale także opiniami. Z kulturą oczywiście. Uważam, że mój przedmówca ma sporo racji i reakcja niektórych była przesadzona. Wyrażam też jednak zrozumienie dla tych oburzonych, mimo, że mogli wyrazić swoje zdanie w inny sposób. Tutaj akurat nie będzie racji po jednej ze stron, trzeba wg. mnie zachować kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro stoi dwie e92 325i zagazowane a nie wiedzialem ze wtrysk efi to bezposposredni dlatego chcialem zabytac polaczenie gazu ta moca bylo by polaczeniem ekonomi z frajda z jazdy a wy odrazu naskakujecie sobie mniejszy silnik albo cos pozatym czesci tansze w bnzynie nicz w dislu. chcialem wiedziec czy da sie to zrobic ale na bezposredni nie ma co zakladac myslalem ze tam jest zwykly wtrysk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro stoi dwie e92 325i zagazowane a nie wiedzialem ze wtrysk efi to bezposposredni dlatego chcialem zabytac polaczenie gazu ta moca bylo by polaczeniem ekonomi z frajda z jazdy a wy odrazu naskakujecie sobie mniejszy silnik albo cos pozatym czesci tansze w bnzynie nicz w dislu. chcialem wiedziec czy da sie to zrobic ale na bezposredni nie ma co zakladac myslalem ze tam jest zwykly wtrysk

 

wtrysk EFi to nie bezpośredni, po prostu tam gdzie czytałeś (pewnie na wikipedii) jest błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rufio już mnie przed tym przestrzegał i nie chciałbym wywoływać tutaj wojny na temat benzyna/gaz ale jedno muszę napisać pomimo, że ani nie jestem zwolennikiem LPG ani przeciwnikiem. Będzie to jedyny mój post w tym temacie.

 

Kolego ardin, idąc Twoim tokiem myślenia to można i stwierdzić, że profanacją jest lanie gnojówki do samochodu. Kolejna sprawa to nie oceniaj ile ktoś ma płacić za paliwo jeżeli "go stać na dany samochód".

Kogoś może stać na 320d i zalewanie ON, a kogoś może stać na 335i pod warunkiem że zalewa LPG. Co Ci do tego?

 

Zacznijmy od tego, że nie oceniam absolutnie nikogo :cool2: dla mnie każdy ze swoim samochodem może zrobić co chce pomalować na różowo, dać oświetlenie diodowe pod samochodem . Natomiast mam prawo wyrazić swoją oponie i to robie :mrgreen: fakt, że może trochę nie w temat ale jak zobaczyłem gaz do 335i to mnie krew zalała i nie mogłem się powstrzymać :evil:.

 

Natomiast absolutnie nie zgodzę się z Tobą w kwestii:

"Kolejna sprawa to nie oceniaj ile ktoś ma płacić za paliwo jeżeli go stać na dany samochód"

Właśnie o to chodzi, że jeżeli było by go stać na taki samochód to by nie kombinował jak zaoszczędzić na paliwie i choć by skały sr..... :mrgreen: nie przekonasz mnie, że taką osobę stać na taki samochód. (kupić samochód to nie problem każdy może odłożyć i kupić furę problem to potem go utrzymać)

 

 

Ja mogę napisać, że jeżeli Cię stać na E90 to pewnie też Cię stać na silnik 3.0i, więc dlaczego jeździsz 2.0d? W końcu jeżeli Cię stać na 8l ON to i stać Cię na 11l Pb :mad2:

 

Jeżeli chodzi o spalanie to nie ma to dla mnie absolutnie żadnego znaczenia jeździłem hondą s 2000 którą zalewałem v power racing i paliła mi około 12 litrów.

 

Odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie ponieważ trafiła mi się sztuka w idealnym stanie technicznym wizualnym i z pewnych rąk. Natomiast powód który ma znaczenie w tej dyskusji to ponieważ nie stać mnie w chwili obecnej na kupienie 335i jak byś się trochę orientował w cenach samochodów :mad2: wystarczyło by wejść na allegro to jest delikatnie mówiąc przepaść w cenie między 335i a 320d nie mówiąć juz o różnicy w cenie która wynika z rodzaju nadwozia ponieważ ja jestem zainteresowany E92. Natomiast 335i będzie jak tylko odłożę kasę i gazu tam nie będzie :cool2:

 

Na sam koniec jak napisałem wcześniej absolutnie nic mi do tego kto co i gdzie wyrażam tylko swoją opinie :mrgreen:

Ostatni post w tym temacie żeby nie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o co bys powiedzial jak zobaczyl bys goscia w Corvecie c6 z silnikiem 6.0 takkujacego gaz bo wlasnie takiego widzialem. to jest tylko kwestia ekonomii po co masz placic duzo jak mozesz zaplacic o polowe mniej, ktos wymyslil gaz dla tych co nie maja grubego portwela . sam mowie ze jak go stac na auto to i powinnona tankowanie. a wez spal 15litrow na 100 to autem bedziesz jedzil tylko od swieta a tu chodzi o to zeby miec 306ps ladne autko i zeby jezdzic w miare tanio. a chodzi o to zeby autko sluzylo na codzien policz ile zaplacisz przez 30tys km za paliwo i ile za gaz w ciagu roku ile ci w kieszeni zostaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
chodzi o to zeby miec 306ps ladne autko i zeby jezdzic w miare tanio

na gazie tych 306 koni chyba w serii nie zobaczysz

 

Oj jeszcze byś się zdziwił, obecnie są już takie instalacje że tunerzy którzy zakładają instalacje gazowe potrafią wykrzesać na gazie więcej mocy niż seria na benzynie. http://www.godula.pl/?page=gaz_teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem w rok 45 tyś km, ze średnią ok 12/13 litrów. Nie ma co płakać.

Ale ja mówie, gaz gazem, co w jakim aucie to mi wszystko jedno, ale jak gaz sprawuje się w biturbo? I bezpośrednim wtrysku? N54 jest BAAARDZO wrażliwe na jakość paliwa więc ja bym był ostrożny bo to może być oszczędność w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o co bys powiedzial jak zobaczyl bys goscia w Corvecie c6 z silnikiem 6.0 takkujacego gaz bo wlasnie takiego widzialem. to jest tylko kwestia ekonomii po co masz placic duzo jak mozesz zaplacic o polowe mniej, ktos wymyslil gaz dla tych co nie maja grubego portwela . sam mowie ze jak go stac na auto to i powinnona tankowanie. a wez spal 15litrow na 100 to autem bedziesz jedzil tylko od swieta a tu chodzi o to zeby miec 306ps ladne autko i zeby jezdzic w miare tanio. a chodzi o to zeby autko sluzylo na codzien policz ile zaplacisz przez 30tys km za paliwo i ile za gaz w ciagu roku ile ci w kieszeni zostaje

 

ludzie z tym gazem to naprawde przesadzaja... jak to w Corvette? zamiast siedzenia pasażera?

zarówno w corvette, jak i w 335i oraz każdym sportowym samochodzie - liczy się nie tylko ile ma KM na papierze, :mad2:

ale czy jedzie równo cały czas, jak jest wyważony - każdy kg ma swoje miejsce - a tu ktoś przy...li butle i wszystko zaburzy...

samochód, który przeważnie nie jest używany na codzień i ma dawać frajdę z jazdy... jeździ co chwilę na ustawienia do Pana Zenka co go zagazował...

a tu po starcie na światłach - sory zaciął się gaz... albo jeszcze coś innego...

 

a skoro gdzieś tam ktoś lepiej ustawia samochód na gazie niż na benzynie...

to ciekawe czemu w żadnej fabryce na to nie wpadli żeby robić sportowe auta na gaz...

 

ostatnio ktoś mi mówił że jest już gaz do diesli:)

 

i tak na koniec mojego wywodu, przynajmniej u mnie na osiedlu nie wolno parkować aut z LPG w garażu podziemnym, myśle że w nie długim czasie będzie tak wszędzie... Pan z Corvetty nie wjedzie na zakupy do Galerii Mokotow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w De do zadnego parkingu podziemnego nie wjedziesz z LPG

pamietam ze na 1/4 mili startowala w PL Impreza STI na gaz i zawsze byla w pierwszej trojce :D

po za tym w wtrysku bezposrednim spala i tak benzyne (20-30%) wiec sprawa staje sie nieoplacalna.

Kiedys kupie sobie Mustanga V8 i gaz zaloze :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.