Skocz do zawartości

BMW e92 335i montaż lpg


skols003

Rekomendowane odpowiedzi

no i proszę jaka piękna dyskusja się urodziła :mrgreen:

Kolego skols003 pisz zwracając większą uwagę jak piszesz bo co piszesz to już pomijam- nie mój interes.

Gaz da się założyć ale koszty ewentualnych napraw i doprowadzenia auta do normalności będą wyższe niż koszty instalacji gazowej razem z gazownikiem i jego warsztatem :norty:

Gaz się montuje w taxi lub do duuuużych wolnossących amerykańskich V8 lub V12 i to w pickupie a nie w coupe ewentualnie w wynalazkach PRL-u typu 125 p i inne.

Z tego co wiem to E9x mają plastikowe podłogi w bagażniku i nie ma jak stabilnie butli umocować.

 

Reasumując jak ostatnio zaglądam na forum to widzę ,że nasze e9x się już starzeją i zaczynają być w zasięgu możliwości finansowych gości od wiejskiego tuningu i różnych innych wynalazków. Chyba nasz model BMW musi przejść przez ten etap co kiedyś e30 a niedawno e46, czyli bemek powiązanych na druty przerobionych na gaz i obwieszonych spojlerami z płyty MDF . Tylko nieliczne cacuszka zachowane w oryginale będą trzymać cenę :D

 

Jeszcze ok 2 latka i trzeba będzie zmienić model na nowy bo będzie wstyd jeździć wśród tych wynalazków albo poszukać mega zadbanej e30 w R6 PB :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym proponował temat zamknąć, bo jak zwykle zaczynają się zbędne dyskusje. Polacy niestety mają jakiś kompleks na punkcie gazu i zawsze z pytania 'czy można zamontować gaz' wywołuje się dyskusja na kilka stron w stylu 'mój tata jest silniejszy od Twojego', jakoś w Niemczech już prawie na każdej stacji jest gaz,a to chyba świadczy o tym, że nawet Niemcy zaczęli oszczędzać i montować gaz. Zrozumcie, że wyjątkowe to są takie auta jak 1M, M3, M5, M6, X5M, X6M, a Wasze trójki, to cały czas zwykłe trójki, nic na tyle specjalnego żeby nie można było tego za żadne skarby zagazować, nie jest to auto unikatowe, ani jeden egzemplarz na cały świat. Co do gazowania takiego auta jak 335i jedyne pytanie jakie bym zadał to czy to się w ogóle opłaca i czy warto, bo auto jest naprawdę ekonomiczne jak na takie osiągi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, najlepiej to zdrowo podejść do tematu. Każdy musi indywidualnie się zastanowić czy ma chęć, czy jest to opłacalne dla niego,czy ma na to czas, czy w ogóle chce się w to bawić i czy nie będzie miał kompleksów na stacji :twisted: i najważniejsze czy się da zamontować. A co mi wiadomo to 335i a nawet 330i 272kM itp.z bezpośrednim wtryskiem się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy do BMW e92 335i można założyć gaz. Przeglądałem różne tematy i w niektórych sprzeczali się czy wtrysk jest pośredni czy bezpośredni. Jeden mówił ze można założyć drugi ze nie. Wiec jak to jest? Bo na jesień zamierzam kupić owe BMW i założenie lpg było by super opcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

335i

R6 3,0 l (2979 cm³)

DOHC, twin-turbo

wtrysk bezpośredni

306 KM (225 kW) przy 5800 obr/min 400 N•m przy 1300-5000 obr/min

5,6 s

250 km/h

9,6 l / 100 km


Poczytaj o gazie do wtrysków bezpośrednich. Zakładają ale czy to jest opłacalne to druga sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ten temat ponieważ naczytałem się opini użytkowników tego BMW na innych stronach i w raportach spalania podawali komentarze typu "poniżej 18 litrów w cyklu miejskim nie zejdzie”, " 16 litrów jest to minimum” i wiele takich innych opini no i przyznam ze trochę się zdziwiłem. Ale jeśli wy piszecie ze przy spokojnej jeździe zamknę się w tych około 12 litrach to nie mam zamiaru pakować tutaj lpg. Bo właśnie o taka jazdę mi chodzi i może od czasu do czasu złapie się z kimś na światłach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gratulacje. W moim 3.0 jest w całkowicie nierealne. 13l PB to zupełnie minimum. Mówię o Warszawie poza szczytem. Więc płacenie takich kwot za jazdę 13 letnim autem to dla mnie nieporozumienie. Ale na LPG jest ok :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.