Skocz do zawartości

[N46] Check Engine po przekroczeniu 3.5k obrotów


PajkU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przekroczeniu 3.5k obrotów pojawia mi się mała kontrolka check engine'u. Nic się nie wyświetla na głównym ekranie, silnik nie wchodzi w stan awaryjny, chociaż może delikatnie traci moc w górnej partii, ale nie jestem tego pewny.

Po podłączeniu komputera i sprawdzenia INPĄ wyszły 2 błędy:


- A6D1 - Auxiliary water pump

Błąd dodatkowej pompy wody, prawdopodobnie szczotki do wymiany. Nic poważnego i raczej nie to jest przyczyną żółtego silnika.


- 2C24 Lambda Sensors Pre Cat Swapped

Zamienione sondy lambda. Prawdopodobnie to będzie odpowiadało za błąd.


Ma tylko ktoś pomysł, dlaczego tak się dzieje. Po zresetowaniu te 2 błędy ciągle widnieją, a nie ma kontrolki check engine. Dopiero po dociśnięciu obrotów się pojawia.

Zbyt bogata mieszanka, zbyt uboga? Wróciłem tym samochodem po zakupie do domu i nic się nie pojawiało oraz był sprawdzany w serwisie BMW przed zakupem i nie było błędów.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienienie sond będzie zrobione.

Zastanawia mnie jednak fakt, że przy badaniu komputera podczas zakupu nie było żadnych błędów, a nie idzie teraz tego usunąć i ponownie po odpaleniu się pokazuje. Czy to możliwe, że ktoś źle podpiął sondy i nie było żadnych błędów, aż do tego momentu?


Jak zostaną sondy zamienione dam znać czy to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.