Skocz do zawartości

Gdzie lub jak sprawdzić łańcuch rozrządu w e90 320i n43


Horytnik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


To mój pierwszy post na tym forum więc witam serdecznie wszystkich :D

Stałem się szczęśliwym posiadaczem e90 320i n43 z 2008 roku. Wszystko wyglądało super do pierwszej wizyty w warsztacie w której miałem zamiar wymienic kilka rzeczy jak olej czy tarcze. Panowie w serwisie powiedzieli mi, że niestety rozrząd jest do wymiany. Problem polega na tym, że auto ma przejechanie 173tys i rozrzad już był niby wymieniany przy 132 tyś. Jest naklejka na silniku i mam fakturę za części. Auto kupiłem od znajomego, ale ten rozrząd wymieniał jeszcze poprzedni właściciel z którym teraz nie ma kontaktu. Moje pytanie brzmi czy to w ogóle możliwe, że tak szybko się rozciągnął łańcuch? Czy może serwis chce mnie naciągnąć na kasę. Jeśli tak to czy jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie tego? Patrzyłem śrubokrętem jak to ktoś na forum pisal, ale nie mam pojęcia ile ten łańcuch może sie ruszyć. Trochę tam sie rusza, ale czy dużo to nie wiem. Jeśli sie nie da tego sprawdzić samemu bez rozbierania wielu części to czy zna moze ktoś jakiś serwis w okolicach Warszawy który to sprawdzi za nieduże pieniadze? Pytałem w autoryzowanych serwisach to oni sobie liczą 4.5tys za takie sprawdzenie co nie ma większego sensu bo 3 razy wymienię rozrząd za to. Mam nadzieję że ktos będzie jakoś w stanie pomóc.


Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możesz zapytać tu:

http://www.mautoczesci.pl

Swoją drogą mogłeś chociaż nagrać pracę silnika, czasem można coś usłyszeć, szczególnie przy schodzeniu z obrotów.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis pewnie robil diagnostyke masz papierek?Bo jakos musieli to stwierdzic a bez diagnostyki to tylko gdybanie..Moze przy odpalaniu na zimnym cos grzechota a pozniej przestaje?Bierze olej?Moze ktos zamontowal jakiegos chinola najtanszego to i tak dlugo wytrzymal.A cene to raczej podali ci z wymiana lancucha..
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Nagram pracę silnika. Jak dla mnie to nic nie słychać, ale zupełnie nie znam dźwięku benzyniaków bo wcześniej zawsze dieslami jeździłem.

Oleju nie bierze. Raczej chińczyk to nie był bo z faktury wynika, że to zostało zakupione https://rozrzad.pl/pl/p/Rozrzad-Lancuch-rozrzadu-BMW-320-E90-N43-99130335/5562

Najlepsze, jest to, że byłem w serwisie, który to niby wymieniał oni twierdzą, że auta nie robili, aczkolwiek ten właściciel wspominał o znajomym który tam pracował więc pewnie było tak, że ten znajomy mu zrobił bez faktury. W każdym razie oni włożyli tam swój przyrząd do sprawdzania napięcia i według nich jest wszystko ok więc sam nie wiem komu wierzyć. No nic tak jak mówiłem nagram to i zobaczymy. Ci z kolei twierdzą, że mam wtryskiwacze do wymiany.

O losie byłem w trzech serwisach i każdy mówi coś innego i inne rzeczy wymyśla.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.