Skocz do zawartości

Wytrzymałość wtryskiwaczy - E92 -320i - 170 KM


Pawulon1987

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


Kochaniu forumowicze mam poważny problem z moją Bunią.


E92 - 2.0 - 170 KM - Benzyna - 2008 rok.


Mianowicie dwa lata temu miałem z nią przeboje. Zostały wymienione WSZYSTKIE świece, cewki oraz ORYGINALNE NOWE wtryskiwacze ( 1 szt ok 1000 zł ! sic )


Zrobiłem tą wymianę ponieważ miałem problem z normalną jazd tzn. szarpał mi stasznie, gałka skrzyni biegów latała tak jakby się zapychał:


DSC-0513.jpg


Pojechałem na komputer wyszło:


DSC-1419.jpg



Teraz tak wymiana miała miejsce przy przebiegu



Tak jak wspomniałem wcześniej wymieniłem wszystko co wyżej:


DSC-1501.jpg


Przy przebiegu :


189 648 - wymiana świec, cewek, wtryskiwaczy - komplet wszystko po 4 szt. ( marzec 2017 )


209 569 - znowu ten sam problem szarpanie itp ( te same objawy jak za pierwszym razem )


Przejechane 19 921 km i już by wtryskiwacze się kończyły ?!!!!!!?? Czy to możliwe ?


Nie wiem co robić - przecieczcież znowu nie kupie nowych wtryskiwaczy.


Skąd mogę wiedzieć, który wtryskiwacz jest zły ?


210 014 - wymieniłem znowu świece ale to nic nie dało...


Pomóżcie coś... :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko wskazuje na wtryskiwacz na 2 cylindrze..ale zanim nim się zajmiesz to zamień cewkę 2 cylindra z 1, po jakimś czasie sprawdź czy błąd przejdzie za cewką, obstawiam, że nie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te błędy co są na zdjęciu to są sprzed 2 lat zanim wymieniłem świece, cewki i wtryskiwacze.


Dla mnie jest to nie prawdopodobne, że coś co kosztuje 1000 zł i przejechało ponad 19 tys, żeby już padło.


Pytanie jak mogę wyciągnąć wtryskiwacze? Jakiś specjalny klucz?


Mam 5 starych wtryskiwaczy ( 4 moje i jeden od mechanika, który zakupiłem ) Jak mogę sprawdzić, który jest sprawny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakie masz teraz błędy?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że jest to wypadanie zapłonu na 1 cylinder...


Teraz pytanie do Was - Mam stare wtryskiwacze 5 szt. W jaki sposób mogę sprawdzić, który jest dobry ?


Wychodzi na to, że trzy są są dobre a jeden zły. W miejsce tego złego chciałbym wrzucić jakiś ten stary. Jak to zrobić?


Przcież nie będę co dwa lata wydawał 4 tys za wtryskiwacze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wtedy miałeś błąd na drugim cylindrze, więc z tego cylindra wtryskiwacz odłóż i wybierz jeden z pozostałych, kodowanie i jazda.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no teraz te stare mam wymieszane. A moge sam je zakodowac?


https://viaken.pl/pl/interfejs-usb-do-bmw-k-dcan-pro-we-wtyku-obd2-16pin.html


Takie cos sie nada?

 

Nada się i dotego pakiet standard tools 2.12 czyli inpa i reszta. Co do wskazania komputera ze 1 wtrysk do wymiany to nie brał bym tego za bardzo do siebie. W moim przypadku a był on niedawno pokazywał rough running w inpie wypadanie zapłonu na 5 cylindrze i niewłaściwa mieszanka na banku 2 wiec w ciemno wymieniłem wtrysk 5 na nowy i okazało się ze nie ma poprawy wiec wykręciłem wszystkie świece i okazało się ze świecą 6 jest totalnie zalana paliwem. Po wyciągnięciu wtrysku 6 okazało się ze również ciekło z niego paliwo wiec spowrotem wyciągnąłem nowy wtrysk z 5 gniazda i włożyłem w 6 gniazdo wtryskowe a w 5 powędrował ten który był tam wcześniej i po kodowaniu i odpaleniu silnika odrazu banan na twarzy bo wszystko wróciło do normy. Wydaje mi się i tak przeczytałem na zagranicznym forum ze sonda odcinala paliwo na 5 wtrysku dlatego ze odczytywała za bogata mieszankę na banku 2 z powodu uszkodzonego wtrysku 6 w moim przypadku. Proponuje również sprawdzić stan świec przed wymiana wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sam wymieniałeś świece? Widziałeś jak wyglądają? Majek23 dobrze podpowiada, jest taka możliwość, trzeba obejrzeć parametry podczas pracy silnika, szczególnie na zimnym i będzie sporo widać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ale nie dokladnie czytasz... Swiecie wymienione kilka dni temu. Poza tym mam 4 cylindry a nie 6.


Jestem ciemny w tych sprawach..nie wiem co robic a sam pewnie tego nie ogarne. :roll:

 


To jak wykręciłes świece zwróciłeś może uwagę na to ze któraś jest bardziej okopcona w sensie czarne od pozostalych? Nie ważne ile masz cylindrów chodzi głównie o to ze diagnoza pokazuje ci wadliwy wtrysk 1 a tak naprawdę może być wadliwy wtrysk 2 i po oględzinach świec i wtrysku najlepiej wywnioskować. Moim zdaniem poszukaj kogoś z inpą niech popatrzy w korekty wtrysków to cię naprowadzi gdzie szukać a później ewentualnie dokonaj ponownie oględzin świec.



Co do wymiany wtrysku posilkowalem sie tym filmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie filmiku wczoraj akurat go oglądałem.


Zdjęcia starych świec:


DSC-0006.jpg



Widać różnicę tylko teraz [BAD] bo nie wiem który z którego...



Zamówiłem sobie ten kabel OBD :


https://viaken.pl/pl/interfejs-usb-do-bmw-k-dcan-pro-we-wtyku-obd2-16pin.html


Tylko podpowie ktoś jak mam sam sobie " wgrać " te wtryskiwacze?


Bo teraz sam nie wiem czy w takim układzie poszedł 1 trysk czy może 4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież masz wszystko na filmie :roll: załatw kabel, zainstaluj program, sprawdzaj błędy, wklejaj tu i od razu nagrasz korekcje plus korekty paliwowe i będzie można dumać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawulon1987 napisał:

Tylko podpowie ktoś jak mam sam sobie " wgrać " te wtryskiwacze?



Na końcu filmiku gość koduje również wtryski programem inpa i opisuje co gdzie trzeba wpisać.

Co do świec to trochę lipa że nie wiadomo która do którego cylindra ale po zdjęciach wnioskuję że 3 od lewej najbardziej czarna(oczywiście chodzi o srodek świecy a nie o gwint :roll: ) choć po zdjęciach chyba widać że tragedii nie ma chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując - z pośród tych 5 wtrysków ( te, które mi zostały ) będę wkładał pod drugi cylinder ( tam gdzie była najbardziej okopcona świeca ) i za każdym razem je koduje ? Zgadza sie ?

 

Tak by było najlepiej i miałbyś pewność ze wszystko zrobiłeś jak trzeba. Jedni jeżdżą bez kodowania i nic się nie dzieje a u drugich kodowanie pomogło. Lepiej zakodować za każdym razem. Kodowanie jednego wtryskiwaczy to naprawdę chwilka. Sam zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie taka sytuacji, że włożę jakiś wtrysk bez kodowaniai nie będzie działać jak trzeba to dawac nastepny wtryks czy kodować?


Chodzio to czy zawsze trzeba kodować? Bo byłoby to dziwne - wtrysk jest powiedzmy dobry a mimo to nadal wywala cylinder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.