Skocz do zawartości

e91 320D m47 nie działa egr ,wskazania przepływomierza


wiciu1919

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po wymianie swiec żarowych podpiołem po INpe żeby skasować błędy , wymieniałem tez filtr powietrza i zauwazyłem że przepływka była w oparach oleju

Wszedłem w parametry przepływomierza i na jałowych wskazania sie pokrywały ale kiedy zwiekszylem obroty tak około 2 tys to przepływka jak by zawyżała , komp chcial 450 a pokazywało 650 . Silnik był wtedy zimny

Dobra musiałem jechać zrobięm około 150km przy okazji zauwazyłem że samochód potrafi przy kopcic przy nagłym dodaniu gazu i jak by duzo palił

Nie dawało mi to spokoju i podpiołem znów na cieplym silniku i tu zdziwienie komputer chce 290 masy powierza na przeplywka podaje 504.

Sciagam węzyk z EGR i nic żadnego podciśnienia , sprawdzam węzyki , wtyczke wsio ok . siłownik egr na 100% sprawny

Szukam wiec w INPIE czy mozna aktywować ten EGR , jest test AGR activate więc dowaliłem 90 % i aż sie przestraszyłem tak sie otwozył że silnik zaczoł telepać myślałem że cos popsułem .

Dobra zgasiłem odpiołem OBD wróciło do normy znów brak podciśnienia w węzyku do EGR , teraz odpiołem i znów test w INPIE ale tym razem przykładam palec i im więcej wpisze % tym lepiej zasysa palec wiec zaworek działa ale jak wyjdę z testu INPY to wogóle nie ma tam podciśnienia

NIe wiem kurcze auto nie dawno kupione jest fabrycznie bez DPF , ogólnie zgłupiałem do tego mam nagrane filmy z INPY ale jest jakiś błąd i nie mogę odtwożyć z telefonu

Błedów brak i moc tez jest , możliwe że ktoś go wyprogramował ?? ale jak sie mają wtedy wskazania masy powietrza jaką chce komp do tej jaka pokazuje ??


Film z rana

https://www.youtube.com/watch?v=GCrFaHW98ho


Po zrobieniu 150 km ciepły silnik

https://www.youtube.com/watch?v=IE8yVaTIulM


https://www.youtube.com/watch?v=2iVxnL6ImvQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nagrania dramatyczne..prawie nic nie wnoszą ze względu na to, że nie widać ekranu albo wartości a po drugie to sprawdza się pod obciążeniem, 4 bieg gaz w podłogę bez odpuszczania od 1800 do 4000 rpm i nagrane oczywiście programem do tego! Możliwe, że masz ograniczony egr i wtedy tak będzie, można to sprawdzić w ista. Rozgrzany silnik to 88 stopni w tym przypadku.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawa sie z leksza wyjaśniła auto juz zagranicy przyszło po zmianie softu ma coś w okolicy 190km prawdopodobnie egr jest ograniczony albo komp ma taka charekterytęke że włącza go wedle pewnego algorytmu , bo kilka dni temu podjechałem pod sklep i z ciekawosci zdjłem weżyk i EGR i było pod ciśnienie , wiec może nie był dogrzany podczas testów albo co.

Ogólnie to powiedziałem że nie będe grzebał auto pracuje bardzo poprawnie , spalanie nie jest dramatyczne , nie ma żadnych dziór w mocy jedynie co pusci małego bąka czarnego dymu kiedy nagle wcisne gaz w podłoge w okolicy 2k rpm ale jeśli jest po modach to jest dopuszczalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.