Skocz do zawartości

E91 M47 automat - silnik gaśnie podczas jazdy


Halun

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,


dziś podczas jazdy, po raz drugi dopadła mnie nieprzyjemna sytuacja w której podczas jazdy w samochodzie zgasł silnik.

Za pierwszym razem auto zgasło po przejechaniu 20 km, dzisiaj po 5 km od uruchomienia.


Nie wiem czy jako zwiastun, przed zgaśnięciem, zapalała się na ułamek sekundy kontrolka od DSC/DTC.

Sam moment gaśnięcia w obu przypadkach miał miejsce po zdjęciu nogi z gazu i oczywiście po zatrzymaniu i ponownym uruchomieniu silnika wszystko wracało do normy.


Jako, że w auto zainwestowałem już sporo żeby było bezawaryjne, chciałbym pozbyć się i tej przypadłości.

Czy i w tym przypadku powinienem zacząć od wymiany czujnika położenia wału, tak jak sugeruje większość odpowiedzi w tego typu tematach? Czy w moim przypadku to coś innego?


Poniżej zrzuty ekranu z ISTA po dzisiejszej "dyskotece" na desce rozdzielczej.


https://imgur.com/a/y9R9af4

https://imgur.com/a/lY6fCBC


Z góry dzięki za wszystkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czasami to samo potrafi być dobrze parę miesięcy A nagle zawachanie obrotów lub zgaśnięcie i później spokój przez jakiś czas.Zauwazylem że problem był częsty w lato teraz w zimę tylko raz obrotami drgnsl lecz nie zgasł.Mi raz zapisało w sterowniku czujnik wału więc to zakupiłem i czeka na wymiane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w takim razie, że czynnik temperatury można wyeliminować. U mnie znowu latem totalnie nic się nie działo w tej kwestii, a pierwsze wystąpienie w październiku w mokry/wilgotny dzień, wczoraj też sucho nie było.

@stanek90 czujnik kupowałeś nowy czy używany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same objawy w E90 330i - powód - upalony konektor plusa w skrzynce bezpieczników za schowkiem. Udało sie oczyścić i przelutować + wymiana konektorówki damskiej na przewodzie.

Trochę zabawy jest żeby wyjąć, ale 4 pak, garaż i kilka godzin zabawy i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wystąpił pierwszy raz podczas wyprzedzania. Później nastąpiły resety - wsiadasz po 1-2 dniach i data, czas, radio - wszystko rozkodowane.

Akumulator ładowany kilka razy, nawet po pełnym doładowaniu występowały resety. Na szczęście nie zgasł kolejny raz podczas wyprzedzania, bo skończyłby chyba na złomie.

Klemy były czyszczone, sprawdzane - bez zmian.

Decyzja o skrzynce bezpieczników zapadła po przeczytaniu jednego forum za oceanem. Trafiony zatopiony.

Nie wiem jak w Twoim przypadku będzie, ale to kolejny puzel do układanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po sprawdzeniu kabli masowych, skrzynek bezpieczników i innych koronek ABS, znalazł się winny, a właściwie winna.

Problemem u mnie okazała się minimalnie krzywa felga (prawy tył). Po wyprostowaniu felgi w styczniu problem do dzisiaj się nie pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i jestem z powrotem po dwóch latach, z tą sama przypadłością. W zeszłym roku chyba cienka zima i temat się nie pojawił, ale w weekend robiłem trasę i oczywiście zgasł dwa razy, w obu przypadkach po zdjęciu nogi z gazu i redukcji z 6 na 5. Znowu na ułamek sek mignęła kontrola trakcji i paręset metrów dalej zgasł. Po zatrzymaniu i uruchomieniu silnika jechał dalej jak gdyby nigdy nic.

Poniżej festiwal błędów:


https://imgur.com/a/Ma6Mc9f


Co brać pierwsze pod lupę DDE czy skrzynię? Czy bawić się jeszcze w jakieś czujniki położenia wału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.