Skocz do zawartości

E90 Czujnik poziomu oleju - wahania we wskazaniu poziomu.


szymonb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się dowiedzieć jak to jest w innych benzynach z pomiarem poziomu oleju i na ile jest on dokładny.

U mnie bywa tak że jak ruszam rano pokazuje 4 kreski po przejechaniu kawałka pokazuje 2 kreski.

Wszystko było by ok bo niby przez noc olej spływa a potem rozchalpywny jest po silniku idzie w głowice itp.

ale bywa że czasem podczas jazdy znowu pokazuje mi 4 kreski mimo iż 10 minut temu pokazywał 2 już na rozgrzanym silniku.

Komputer nie pokazuje żadnych błędów czujnika oleju, zawsze po kilkudziesięciu sekundach po zapaleniu silnika podawany jest pomiar.

Moje pytanie to czy w innych benzynach też tak to wygląda i który pomiar przyjąć za miarodajny.

Pytam ponieważ nie wiem jak zareaguje komputer na dolewkę oleju skoro rano pokazuje 4 kreski potem 2 to czy jeśli doleje na przykład

0,5 litra to raz będzie dobrze a raz będzie marudził ze jest ponad maks.

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Witam

Mam podobne odczucie. jakiś czas temu zapaliła się kontrolka o niskim stanie oleju. Ponieważ zbliża się termin wymiany przed dolaniem kilka razy sprawdziłem poziom - komunikat był taki sam "min i sugestia dolania 1 litra oleju". Dolałem 0,5 l i odczyt jest o jedna kreskę poniżej max, czyli jakbym wlał 1 litr to by mogło być za dużo, ale może przerost na skali nie jest liniowy i dolanie kolejnego 0,5 litra spowodował by stan tylko na max? :roll:

 

Ważne jest aby pomiar był wykonany gdy samochód stoi poziomo. Nie udało mi się rozszyfrować dokładnie kiedy komputer dokonuje pomiaru - czasem jest to od razu, a czasem trzeba czekać dość długo i ponawiać próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dopóki nie ma komunikatu o za niskim stanie oleju , nie ma się co tym przejmować. Przy sugesti komputera ,że należy dolać 1 ltr. to tak naprawdę trzeba dolać 0,5 - 0,75 ltr (1 ltr też nie spowoduje żadnych "sensacji" silnikowych aby nie więcej :-) )

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeszukałem trochę fora w USA i Kanadzie ( u nas benzyna to raczej mniejszość aut na forum a tam znowu nikt o ropniakach nie słyszał :-)).

Wszyscy mają ten sam problem niezależnie od wersji (przed po lifcie) to samo jest nawet podobno w mkach.

Pomiar się waha i czasem nawet po dolaniu nic się nie zmienia.

-Jeden z użytkowników został poinformowany przez BMW że czujnik nie uwzględnia dolewek poniżej 0,5 litra.

-Kolejny informował że przy każdej wymianie w BMW mechanicy celowo nalewają mniej oleju (do połowy stanu) z powodu czujnika który informuje o przelaniu w momencie nalania prawidłowej ilości.

-I na koniec dziwna informacja także od dealera BMW że czujnik działa nieprawidłowo gdy nie jeździ się długich dystansów i następuje kondensacja wilgoci/wody w oleju :-) ( to już moim zdaniem naciągana teoria).

 

Na dolegliwość nie znaleźli do tej pory rozwiązania (update softu , wymiana czujnika nic nie dawały).

 

Podsumowanie po przeczytaniu wielu postów:

1. dopóki nie marudzi że ma za mało oleju olewamy temat

2. jak już płacze że jest mało i żeby dolać 1 litr dolewamy 0,5 litra i patrzymy na wzrost.

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich

Posiadam BMW e90 318d

Może ktoś sie spotkał z takim przypadkiem, podczas jazdy pojawia się kontrolka niskiego stanu poziomu oleju w silniku ale nie za każdym razem! W tym tygodniu pojawiła się dwa razy i zawsze podczas jazdy nigdy przy starcie. Na bagnecie poziom oleju jest w połowie przy zimnym motorze, nie wiem czy jest sens sprawdzać po jeździe. Auto ma przejechane 183 tys. Z góry dziękuje za poradę i pozdrawiam wszystkich kierowców BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyć kompa może sporo wyjaśnić.

 

Co moze wyjasnic?

 

Do autora:

Mialem podobnie tylko ze u mnie olej byl w 1/4 od dolu. Dolalem 250ml i od tej pory spokoj.

Zakladalem o tym osobny watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
pytam bo robiłem jazde testową i pokazał mi się jakby silniczek... fabryka... i nie wiem czy to był niski poziom oleju czy płynu chłodzącego. nigdzie nie mogę znaleźć tych ikon..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem może być nie działąjący poprawnie czujnik poziomu oleju w misce, możesz zrobić tak jak koledzy radzą, dolej ćwiartke oleju i zobacz czy problem wróci

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem może być nie działąjący poprawnie czujnik poziomu oleju w misce, możesz zrobić tak jak koledzy radzą, dolej ćwiartke oleju i zobacz czy problem wróci

 

Też raz miałem taką sytuację (ostrzeżenie o braku ciśnienia oleju). Podczas awaryjnego hamowania, na łuku drogi przy jeździe w dół. Oleju było w połowie miarki, wcześniej silnik pracował na wyższych obrotach więc więcej oleju było rozprowadzone po silniku (nie jechałem spokojnie). Porsche nie bez powodu stosuje w swoich silnikach suchą miskę olejową, aby w trakcie przeciążeń uniknąć takich sytuacji.

 

Od tego momentu regularnie pilnuję aby poziom oleju był jak najbliższy maksimum co w 100% rozwiązuje sytuację.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oleju jest mniej niż połowa stanu, to po pełnym rozgrzaniu silnika może się zapalić żółta kontrolka, wystarczy dolać 200ml i będzie OK, mi podczas ostrego hamowania też kiedyś ( jak było mniej niż połowa oleju ) zapaliła się czerwona kontrolka na 3 sekundy.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to troche odbiega od teamtu ale ostnio wymienialem olej i komputer sam mi zaczall odliczac od 30000tys sam sie przedstawil u was jak jest?

 

nie rozumiem, nie skasowałeś inspekcji oleju i zrobił to sam?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

no wlasnie wymienielm olej zalalem nowy (filtr paliw arowniez),odpalilem wtedy wyskoczyly kontroli od "cisnienia w kolach" na zolto i cos tam jeszcze !

zgasilem dolalem oleju odpalilem na nowo nic juz nie wyskoczylo,sprawdzielm czy paliwego nic sie nie leje wszystko ok zgasielm !

zmienilem lacznik stabilizatora przod ,odpalilem wyjechalem z garazu od kumpla i chcialem skasowac inspekcje oleju zeby odliczal a tam juz bylo od 30000tys gotowe :norty: nie mam pojecia co sie stalo ,ostanio jak wymienialem musialem sam robic to w BC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie w e60 530d też pojawił się monit o niskim stanie oleju - a dopiero co go wymieniłem. Informacja pojawiła się po przejechaniu około 80km, autostrada, stała prędkość 120km/h.

Oleju nie brakowało ale jechałem jak z jajkiem dalej :/ Czy padł czujnik?

Po zgaszeniu auta na 15 min komunikat znikł ale w drodze powrotnej ponownie się pojawił komunikat.

E60 3.0D 2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.