Skocz do zawartości

USB 6FL nieaktywny


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Doposażając auto w 6FL. Posiadam combox. Jest sos, sterowanie głosem, BT, USB w schowku przed pasażerem. W module combox są dwa wolne wyjścia jedno niebieskie jedno czarne. Podpinam się kablem fakra do czarnego złącza, na końcu mam port USB. Po zakodowaniu 6FL jakby go nie rozpoznawało. Telefon się ładuje ale żadnej muzyki nie ma, jest nieaktywny.


Wiem, że dużo osób ma ten sam problem przy CIC. Auto jest z #0311. Na CIC jest dostępna nowa opcja USB ale jest cały czas szara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zobacz w combox biała wtyczka - piny 1 i 2 (powinny być oba zasilane )
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Cześć. Doposażając auto w 6FL. Posiadam combox. Jest sos, sterowanie głosem, BT, USB w schowku przed pasażerem. W module combox są dwa wolne wyjścia jedno niebieskie jedno czarne. Podpinam się kablem fakra do czarnego złącza, na końcu mam port USB. Po zakodowaniu 6FL jakby go nie rozpoznawało. Telefon się ładuje ale żadnej muzyki nie ma, jest nieaktywny.


Wiem, że dużo osób ma ten sam problem przy CIC. Auto jest z #0311. Na CIC jest dostępna nowa opcja USB ale jest cały czas szara...

 

Zobacz w combox biała wtyczka - piny 1 i 2 (powinny być oba zasilane )

 

Poradziłeś sobie z tym problemem? Mam u siebie to samo po dołożeniu comboxa do bmw f10, z tym że pin nr1 w białej kostce jest pusty. Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w jakiś sposób poradziłem ale powiem szczerze, że nie pamietam. Było to auto klienta i jakoś temat ogarnalem. Spróbuje jeszcze raz się przyjrzeć i może na coś wpadnę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z tym problemem. Okazało się, że kupiony przeze mnie nie oryginalny kabel FAKRA HSD miał źle poprowadzone piny. Data+ była zamieniona z Data- i dodatkowo musiałem odciąć w wtyczce górną płetwę i wpiąć ją obróconą o 90 stopni. Takie teraz kable robią, albo BMW zastosowało nietypowe złącza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.