Skocz do zawartości

Regeneracja filtra cząstek stałych dpf e 90 2,0


buko

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mnie czeka wymianka dpf tak stwierdzili w aso w Bawaria Motors po badaniu komputerowym. Twierdzą , ze jest zapchany w 60% czy to już na pewno czas na niego? Można się tego ustrojstwa pozbyć na stałe ale mój mechanik straszy ze na przeglądach od przyszłego roku będzie problem z badaniem technicznym na stacji kontroli pojazdów. Dużo piszą na forach Bmw o wypalaniu, ale ponoć to wystarcza tylko na trochę czasu i znowu kontrolka i tryb awaryjny. Zastanawiam się nad tą nowa technologią wodną chwalą się , ze oprócz sadzy usuwają także popioły czego nie da się zrobić przy wypalaniu i dlatego starcza to na długo i ma być jak nowy po takim zabiegu. Chodzi mi dokładnie o ten sposób regeneracji dpf tu jest artykuł https://www.filtry-dpf-fap.pl/aktualnosci/usuwanie-filtra-dpf-konsekwencje-usuniecia-filtra-czastek-stalych nie wiele jest jeszcze informacji w necie o tej technice, czy ktoś robił taka regenecję dpf-u w ten sposób i czy warto, a przede wszystkim na ile ona starcza, czy faktycznie filtr cząstek stałych jest jak nowy? A może wymienić na nowy i będzie jakiś czas spokój?. Poz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądałem i zdecyduję się na regenerację w Bosch Service w Stalowej Woli maja dobrą cenę i na forach dobrą opinię jako serwis. Napisze jak będzie już po jak to przebiegło, a szczególnie jakie były efekty na jak długo pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zapchane filtry cząstek stałych dawałem do wypalania w piecu indukcyjnym. Trwa to dwa trzy dni, bo wypalają to kilkakrotnie. Byłem rok temu na targach w Katowicach, i było porównanie z płukaniem wodnym. Wypalanie indukcyjne jest najlepszą metodą regeneracji. Puki co żadnych reklamacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Warsztat sam wyjmuje filtr, więc o to nie trzeba się martwić. No i ja jak najbardziej polecam taką metodę. Rzeczywiście samochód po tym ożywa. Ja jeżdżę na takin zabieg do Łodzi, konkretniej na Strykowską gdzie znajduje się Serwis regeneracji filtrów DPF. Ekipa ma duże doświadczenie, także wiedzą co robią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dokładnie, serwis na Strykowskiej w Łodzi uważam za bardzo fachowy. Też korzystam z ich usług. Odnowili mi mój DPF i auto śmiga bez zarzutu. Oglądałem porównanie wypalania z wodną regeneracją i wypalanie wypadło tam bardzo kiepsko :? Według mnie szkoda kasy, ja tylko z wodnego już będę korzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.