Skocz do zawartości

BMW E91 - Montaż / dołożenie relingów


lukasz2605

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie stałem się bardzo szczęśliwym posiadaczem BMW 3 (E91). Wszystko jest cacy lecz samochód ORYGINALNIE nie posiada relingów dachowych co nie ukrywam dość mocno mi przeszkadza "WIZUALNIE" ale również w praktyce ponieważ mam BOX dachowy i używam go od czasu do czasu na jakieś wyjazdy.

 

Stąd moje pytanie i prośba o pomoc:

 

Wiem że można zamontować relingi tylko nie wiem jak do tego zabrać się.

 

Czy trzeba ściągać całą podsufitkę czy wystarczy odkręcić tylko jakieś poszczególne elementy ?

 

Może ktoś z was robił już to i pomógłby mi osobiście (jestem z woj. Opolskiego) lub podpowie co, jak i gdzie

 

Czekam na pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu temat dotyczący demontażu relingów viewtopic.php?f=70&t=137112. Montaż wygląda tak samo. Bez ściągania podsufitki będzie ciężko, poza tym jeśli ją zbyt mocno odegniesz aby dostać się do śrub możesz ją załamać i będzie brzydko wyglądało. Ze zdjęciem podsufitki jest trochę roboty ale operacja jest całkiem prosta. Trzeba pozdejmować osłony wszystkich słupków, zdjąć słoneczniki, wyjąć przednią i tylną lampkę z podsufitki. Kabli nie musisz się obawiać - poza lampkami nic nie trzeba ruszać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Temat uważam za zamknięty. Relingi założone wszystko poszło bardzo szybko (około 1h) i bardzo gładko. Sam montaż banalnie prosty wystarczy wszystko robić powoli i delikatnie

 

Temat zamknięty

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było OPUŚCIĆ podsufitkę trochę do dołu ale wystarczyło ściągnąć słupki tylko z jednej strony bo z drugiej podsufitka się wyślizgła także cała operacja bardzo prosta i szybka (około 1h). Planuje w tym lub przyszłym roku założyć podsuitkę z M pakietu (czarną)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.