Skocz do zawartości

E90 Błędna wskazania średniego spalania - korekta


fzhut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mierząc spalanie z baku zauważyłem, że moje auto podaje wynik z przekłamaniem od 0,2 do 0,5 l/100km. Wiem, że w E46 jest możliwość z poziomu komputera pokładowego korekcji zużycia paliwa poprzez zmianę współczynnika. Pytanie czy w E90 też można to zrobić i jeśli tak to w jaki sposób ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie a ja mam takie coś że od jakiegoś czasu komputer pokazuje spalanie na poziomie 12,7-13 a w rzeczywistości jest to 9,7-10 (mierzone przy tankowaniu)... co to może być bo przekłamanie jest mega, wcześniej pokazywał dobrze, potem nagle zaczął dużo palić, aż się przestraszyłem że jest coś nie tak aż do momentu jak zatankowałem do pełna i obliczyłem że pali jednak bez zmian, ma ktoś może jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie idealnie pokazuje to samo co z tankowania. Mam ustawione na 100,czyli bez żadnej korekty.

Masz ustawioną wartość fabryczną (bez korekty) = nie 100, lecz 1000 .

Jak byś miał ustawione na 100 ( nie wykonalne,komp nie przyjmie tak dużej korekty) , komp pokazywał by spalania dziesięciokrotnie mniejsze o rzeczywistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Panowie a ja mam takie coś że od jakiegoś czasu komputer pokazuje spalanie na poziomie 12,7-13 a w rzeczywistości jest to 9,7-10 (mierzone przy tankowaniu)... co to może być bo przekłamanie jest mega, wcześniej pokazywał dobrze, potem nagle zaczął dużo palić, aż się przestraszyłem że jest coś nie tak aż do momentu jak zatankowałem do pełna i obliczyłem że pali jednak bez zmian, ma ktoś może jakiś pomysł ?

Sprawdziłeś wartość 20 testu ?

Mi ta wartość po resecie kompa się rozjechała. Podobnie jak u Ciebie,też spalania znacznie zawyżał.

Po przywróceniu fabrycznej wartości czyli 1000, spalanie z kompa jak i z baku są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz bajka, wyszło 0,05 różnicy w stosunku do tego, co na stacji, więc przy tych wyliczeniach i miarach można uznać że ideał. Co ważne korekcja wpływa też na wskazania ekonomizera - widać to szczególnie po maksymalnych wartościach osiąganych na 4, 5 i 6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie podobny problem. Komp przeklamuje dokladnie o 1 litr - zaniża. Czy moglby ktos napisac krok po kroku jak sie do tego zabrac - razem z wejsciem do testu 20-go(szczerze powiem,ze nei smigam w tym temacie). Dzieki z gory wielkie. Mam 318i 143KM LCI, rok prod. 2009.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

w tym test 20 jak wy ustawiacie tą korektę? Ja moge tam przestawiać wartości ale one nie idą normalnie po kolei tylko jakimś dziwnym niezrozumiałym kluczem...

 

@edit

ok, nie było pytania :-) Miałem chwilę na zabawę więc doszedłem w końcu do tego jak to działa, komputer przestawia wartości co 1s samemu trzeba "trafić" zmieniając mnożnik ustawić wartość - mnożnik opisany chyba jako 1er, 10er, 100er, czwarta opcja to ustawiona wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Cześć wszystkim! BMW kupiłem 3 tygodnie temu i mam problem z komputerem pokładowym który pokazuje mi około 13,7 litra spalanego paliwa na 100km. W ukrytym teście "5" pokazuje 7,2 litra czyli prawie tyle ile wyszło mi w teście który zrobiłem przez zatankowanie do pełna, zrobiebienie 100km i znów pod korek :wink: . A więc zresetowałem wszystkie parametry średnie jakie wylicza komputer i znów to samo :mad2: Ma ktoś jakiś pomysł? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.