Skocz do zawartości

BMW E91 - Wymiana foteli - PROBLEM Proszę o Pomoc !


lukasz2605

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem posiadaczem BMW E91 z 2006r. (PRZED LIFT). Posiadam zwykłe fotele (tzw. seryjne) BEZ ELEKTRYKI oraz BEZ PODGRZEWANIA. Zakupiłem właśnie ZWYKŁE skórzane fotele z modelu po lifcie również BEZ ELEKTRYKI oraz BEZ PODGRZEWANIA tyle że z zagłówkami PIROTECHNICZNYMI.

 

Czy będą pasowały PLUG&PLAY jeśli chodzi o montaż oraz bez przerabiania instalacji kostki itp ?

 

Dodam że nie zależy mi na zagłówkach PIROTECHNICZNYCH poprostu ich nie podłącze gdyż moje auto nie obsługuje takowych

 

 

Proszę o pomoc ! Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś kto robił tego typu wymianę lub zna temat !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku montażu poliftowych foteli manualnych bez pompowań i grzania w miejsce foteli przedliftowych kostka (a konkretnie i co ważniejsze rozkład pinów w niej) będzie pasować. Różnice między przed i po lifem zaczynają się gdy chcemy podłączyć fotele z pompowanymi boczkami i ledźwiami, ale z wcześniejszych postów widzę że ten problem Ciebie nie dotyczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc napiszę 3 raz że w Twoim przypadku fotele będą pasowały plug and play :)

Aby uniknąć wyświetlenia błędu napinacza/poduszki wykonaj wymianę foteli na dołączonym akumulatorze.

 

Jak znajdę chwilę to wrzucę rozpiskę pinów do kostki fotela przed i poliftowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może kupiłeś jakieś z dodatkowymi funkcjami ? Jak to jest panowie wkońcu z tymi fotelami będą pasowały czy nie ?

Nie.

Były takie same (z grzaniem) ale skórzane. Podobnie jak autor tematu.

 

Auto było 2006 a fotele 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnie pytanie z mojej strony. Jeżeli odlacze fotele (kostki) oraz boczki (kable od przełączników szyb i głośników) nie stanie się nic prócz tego ze będą paliły się błędy z Airbag-ów (które można skasować pod kompem) ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wie ktoś z was jak wygląda sprawa z odpinaniem tych kostek spod fotela i z boczków na podłączonym aku ? może stać się coś poważnego prócz świecących poduszek ?? Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak nie włączysz zapłonu to nic nie powinno się stać, nawet kontrolka nie powinna się pojawić, tylko polecam to robić po uśpieniu auta (15-20 min na pewno wystarczy), jeżeli oczywiście nie chcesz odpisać aku.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A więc wie ktoś z was jak wygląda sprawa z odpinaniem tych kostek spod fotela i z boczków na podłączonym aku ? może stać się coś poważnego prócz świecących poduszek ?? Proszę o pomoc

 

Osobiście nigdy nie odłączałem akumulatora,

Jak z kimś robiłem to też nie odłączał.

 

Jaś nie wybuchnie, bo do tego potrzebuje 12V (mase ew. z obudowy może wziąć)...

Wiec jak nikt nie da 12V to nie będzie kabum.

 

Blad może zlapac, ale będzie historyczny.

Na desce nie powinien swiecic jak będzie już ok.

 

Po 'uśpieniu' CAN (5-15 min), nie załapie błędu.

Ale nawet otwarcie drzwi powoduje ponowne wzbudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku montażu poliftowych foteli manualnych bez pompowań i grzania w miejsce foteli przedliftowych kostka (a konkretnie i co ważniejsze rozkład pinów w niej) będzie pasować. Różnice między przed i po lifem zaczynają się gdy chcemy podłączyć fotele z pompowanymi boczkami i ledźwiami, ale z wcześniejszych postów widzę że ten problem Ciebie nie dotyczy

O, to będziesz znał odpowiedź na moje pytania. Mam przedlifta 2008r, fotele zwykłe szmaty podgrzewane. Kupiłem sportsitze z lifta, też grzane, z pompowanymi bokami. Kostka od grzania bedzie pasowala? Jak podlaczyc pompowanie, wystarczy do kostki jakies zasilanie podciagnac? Beda jakies inne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Panowie.


Pytanie do doświadczonych kolegów!


Posiadam E90 320i sedan z 2005r Anglik. Środek samochodu jest w opłakanym stanie.

Fotele które posiadam to szara skóra bez udogodnień. Sterowanie manualne, bez grzania i dodatkowych funkcji, wersja przed liftem.


Przeglądając internet natrafiłem na pełny środek ( fotele + boczki ) również z Anglika w bardzo ładnym stanie i moim kolorze. Sportowe Kubełkowe z pełną regulacją i pompowanymi boczkami, pochodzą z BMW Kobi 2011r.


Z tego co zdążyłem wyczytać, fotele powinny pasować w 100%. Chciałem się tylko upewnić przed zakupem,

czy dobrze myśle.


Pozostaje kwestia elektrycznej regulacji i pompowanych boczków. Sprzedawca posiada cały środek na sprzedaż. Czy warto dopytać o resztę potrzebnych części by taka funkcje zamontować również u mnie? Co uważacie?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do pasowania to z tyłem może być problem jeżeli masz kanapę nie dzieloną nie składaną a w kombi było coś innego. Mogą być potrzebne nowe mocowania. Co do elektryki to zależy jakie masz kostki pod fotelami, prawdopodobnie trzeba będzie coś dorobić. Najlepiej jakby Ci sprzedający uciął kostki z kawałkami przewodów z przodu wtedy podłączenie będzie proste. Pamiętaj że nie masz panelu do sterowania podgrzewaniem siedzeń jeżeli kupisz podgrzewane i trzeba by to dołożyć.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to tylna kanapa z kombi nie pasuje. Jeżeli te nowe przednie fotele to elektryczne z pompowaniem i grzaniem to nic nie będzie pasować pnp. Wiązki nie ma w podłodze wiec musiałbyś cała nowa wiązkę kłaść. Jedyne ci prosto da się podłączyć to pompowanie boczków. Grzanie jak i elektryczna regulacja to dołożenie wiązki - nie jest to jakoś trudna robota ale zajmuje sporo czasu


Jezeli robisz przekładkę na EU to warto by było też przełożyć siedzisko pomiędzy fotelami dla maty pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za odpowiedz.

Tera jestem w kropce, nie wiem czy owe fotele będą w ogóle pasować do mojego sedana.

Przypomnę, ze mam auto z 2005roku przed lift. A fotele które mnie interesują to kombi mPakiet 2011 rok.

Pełna regulacja elektryczna + regulacja odcinka lędźwiowego + pompowane boczki.

Przekładka z Anglika do Anglika, nie chce zmieniać na wersje UE.


Sprzedający mówi, ze może wyciągnąć z samochodu wszystko co potrzebuje. Może jest szansa

By wyciągnąć potrzebna wiązkę wraz z modułem? Jestem w stanie zaryzykować jeżeli chociaż sam przód

bedzie pasować. Tylnią kanapę mogę zostawić orginalna z sedana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.