Skocz do zawartości

E93 dach nie domyka


bimer84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jak w temacie, po 2 tygodniowej przerwie chciałem pokazać przyszłemu właścicielowi rozkładanie/składanie dachu. Z niewiadomych przyczyn na samym końcu procesu zamykania ostatnia część dachu która finalizuje i dopina się do karoserii przedniej szyby opuszcza się jakby opadając i dach nie domyka się. Co dziwne robiąc ten etap "na raty" wszystko działa jak trzeba. Mogę zatrzymać w dowolnym momęcie i wszystko trzyma jak trzeba. Żadnych luzów. Dodam że nigdy wcześniej ten problem nie występował. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób inicjalizacje szyberdachu, na włączonym zapłonie naciśnij i trzymaj przez kilkanaście sekund przycisk uchylania, mechanizm wykona pełny cykl otwarcia, zamknięcia i uchylenia szyberdachu. Po tej procedurze wszystko wróci do normy. Jeśli masz słaby akumulator to lepiej wykonaj to na włączonym silniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcowym etapie sufit zamiast spokojnie zjechać i się zapiąć to opada tak z jakiś 10cm z dość dużym impetem i słychać jak silniczki pracują a nie zamyka więc puszczam guzik i wywala błąd dachu. Daje guzik do tyłu, dach podnosi się na jakieś 3-4 cm i jak ponownie naciskam zamykanie zamyka normalnie powoli i domyka kończąc procedurę. Generalnie wystarczy żebym na chwilę zatrzymal przed zakmnięciem i zamyka normalnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich, jestem nowy,nazywam się Maciej.


Kolego "bimer84" czy znalaźłeś przyczynę usterki i naprawiłeś? Mam podobny problem z dachem w e93, mianowicie dach otwiera się bez problemu za każdym razem, ale podczas zamykania proces wygląda normalnie: klapa sie otwiera, dach wychodzi, klapa się zamyka, dach się rozkłada i w tym momęcie dach powinien sie zaryglować i zielona dioda powinna zgasnąć, ale się nie rygluje silnik i pompa pracują jeszcze przez chwilę a potem stają i dioda na guziku miga na czerwono (szyby nie działają i zapala się czerwona kontrolka na zegarach), jeśli puszczę guzik i nacisnę jeszcze raz to zapala się normalnie zielona dioda (czerwona gaśnie) i dach się dociąga (dokładnie tylna część, tam gdzie jest szyba) i rygluje bez problemu i szyby też się normalnie podnoszą, zielona dioda na guziku gaśnie, informacja na zegarach również i tak za każdym razem, wczoraj jeszcze wszystko działało normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.