Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Mam dość dziwny objaw, sterownik w miare świeży, dzisiaj rano 3 stopnie, ikonka podgrzania odpala z sekundowym mruknięciem... Patrzę w blędy błąd 4 świec sterowanie. Błąd cyklicznie się pojawia- natomiast czasem świece w live data mają wartość od 130 do bodaj 170

Miałem tak u siebie po wymianie sterownika na nowy :).... Wystarczyło przeczyścić styki / poprawić wtyczkę wielopinową.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

uzywam adaptera CARISTA

wszystko hula super fajnie jestem mega zadowolony, z programu tez, super program naprawde!


pytanko

jak zostawie adapter (skaner) w porcie na noc to nastepnego dnia na kombi dostaje monit ze prad ucieka

z kolei codzienne jego wpinanie i wypinanie tez sie nie sprawdza bo juz ten port mi sie rusza i czuje ze juz plastik tam lekko popekal

czy macie jakis patent na to by skaner wlozyc i zostawic ale zeby pradu nie zabieral jak nie uzywany

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam pytanko

uzywam adaptera CARISTA

wszystko hula super fajnie jestem mega zadowolony, z programu tez, super program naprawde!


pytanko

jak zostawie adapter (skaner) w porcie na noc to nastepnego dnia na kombi dostaje monit ze prad ucieka

z kolei codzienne jego wpinanie i wypinanie tez sie nie sprawdza bo juz ten port mi sie rusza i czuje ze juz plastik tam lekko popekal

czy macie jakis patent na to by skaner wlozyc i zostawic ale zeby pradu nie zabieral jak nie uzywany

dzieki

 

Musisz kupić inny interfejs Bluetooth

Np. ten

https://allegro.pl/oferta/elm327-icar2-vgate-obd2-interfejs-bluetooth-polski-8194134208?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

uzywam adaptera CARISTA

wszystko hula super fajnie jestem mega zadowolony, z programu tez, super program naprawde!


pytanko

jak zostawie adapter (skaner) w porcie na noc to nastepnego dnia na kombi dostaje monit ze prad ucieka

z kolei codzienne jego wpinanie i wypinanie tez sie nie sprawdza bo juz ten port mi sie rusza i czuje ze juz plastik tam lekko popekal

czy macie jakis patent na to by skaner wlozyc i zostawic ale zeby pradu nie zabieral jak nie uzywany

dzieki

 

Musisz kupić inny interfejs Bluetooth

Np. ten

https://allegro.pl/oferta/elm327-icar2-vgate-obd2-interfejs-bluetooth-polski-8194134208?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

dzieki

jest opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś z Was mi w stanie coś niecoś powiedzieć po wykresach poniżej? W linku mega plik z jazdy Zilla krzyczała że za duży...


Log #444505

Log #444506

https://mega.nz/file/pt8mkD4A#M1I9Fw6YyZvq_kdaVVPqDzgfJ0pY_DOnOKKPjJjOsfM


Najbardziej mnie martwi to wysterowanie EGR na poziomie 5%


Będę wdzięczny za każdą sugestie EGR Pierburga i kolektor świeżo zmieniony brak Virusow E91 320d 10/2007 N47 177km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko pacjent bmw 520d f10 2010r., mam dziwne wskazania pomiaru ciśnien w fitrze cząstek stałych, wszystkie wartości na każdych obrotach są wartościami ujemnymi, co może być przyczyną takich wyników, uszkodzony jakiś czyjnik czy zapchany dpf?? Dodam że robiłem adaptację dpf, ponieważ skończył się przebieg żywotności filtra, 250tys, auto przejechanie 216 tys, dodam również że nie dzieje się nic z samochodem, ma swoją moc i wypala poprawnie filtr. Pojawiły się również jakieś błędy w silniku odnośnie właśnie czujnika ciśnienia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chodzi ci o ciśnienie wsteczne?

Najczęstszą przyczyną była awaria czujnika różnicy ciśnień, zasilanie owego czujnika bądź zniszczone przewody gumowe , które podają powietrze/spaliny do czujnika.


Trochę dziwne ,że przy ujemnych wskazaniach ciśnienia masz wypalanie filtra DPF ?


Najtańszym , najszybszym rozwiązaniem jest na początku wymiana gumowego przewodu. W ASO , jak dobrze kojarzę , koszt ok 135,-zl.

Ja wstawiłem przewód paliwowy w oplocie materiałowym. Koszt, 12,- zł. za metr . Przekrój przewodu w środku 7- 8 mm.

Dodatkowo , aby mieć pewność ,że materiał na w/w przewodzie gumowym nie zapalił się , nakleiłem folie metalową ( taśma do uszczelniania łączeń , wykorzystywana najczęściej przy kominkach domowych ).


Poszukaj podobnego tematu , na pewno jest na tym forum.... :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak chodzi I ciśnienie wsteczne, szukałem podobnych tematów i średnio z znalezieniem odp... Dodam może jeszcze że auto było zimne...

 

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=358838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie doczytałem, że po 2007 roku E83 działa na D-CAN i niepotrzebnie kupiłem kabel K+DCan


Dziś przy pomocy Bimmer tool chciałem zmienić interwał wymiany oleju z 30000 na inną wartość, ale się nie udało i teraz nie wiem czy to wina kabla czy program sobie nie radzi z moim modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam tą aplikację w wersji premium łącze z moją F11 Elmem niby wszystko działa ale nie łączy mi się z modułem DSC Hamulce/kontrola trakcji.

Pytam czy to jest normalne , a zarazem czy tą apka można cofnąć tylne zaciski hamulcowe w celu wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelgawel orientujesz się może czy w X3 E83 da się zmienić interwał serwisu olejowego ?

Program pokazuje, że zmienia wyświetla się OK ale wartości pozostają bez zmian.

Nie wiem czy kupować Cariste i walczyć dalej czy dać sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.