Skocz do zawartości

Instalacja gazowa w E90 320i


kerbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wpadł mi w ręce artykuł z Auto Świata nr 44 pt " 30 idealnych aut do gazu". Z wymienonych tam samochodów jest także BMW z silnikiem N46 ( 1, 3 oraz X3). Chciałbym się dowiedzieć, od kolegów (którzy już mają) jaką instalację założyć. Może także ktoś jest z Malopolski a najlepiej Krakowa i poleci mi godny zakład który by ją wstawił. Proszę również o zbędne posty na temat sensu wstawiania jej. Po prostu chciałbym ją mieć. Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

boże taki mały silniczek i jeszcze go zagazować w życiu gazu w takim silniczku najbardziej żałuje ze kupiłem 2 litrowego diesla i mam zamiar go zmieniać wolał bym bezyne ale wkładanie gazu to nie jest lekka przesada nie za bardzo ludzie biedują ile to też auto spali cała ta instalacja papranie sie z tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże taki mały silniczek i jeszcze go zagazować w życiu gazu w takim silniczku najbardziej żałuje ze kupiłem 2 litrowego diesla i mam zamiar go zmieniać wolał bym bezyne ale wkładanie gazu to nie jest lekka przesada nie za bardzo ludzie biedują ile to też auto spali cała ta instalacja papranie sie z tym

W pierwszym poście prosiłem o zbędne komentarze. Twoja sparwa czym jeździsz i co lejesz, (jak nie bidowałeś to czemu dwa litry i to w ON wziąłeś, domyślam się, że chodziło o mniejsze spalanie), więc daruj sobie. A pali 12 litów, to pewnie z 6 wiecej od twojej. Kupowałem dokładnie ten model z tym silnikiem z myślą o gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie spokojnie forum jest po to by wyrazić swoją opinie a kupiłem taki silnik bo myślałem ze jest to dość mocne co jednak okazało się zamulaczem po prsotu uważam że gaz w bmw jak mustangu to obiaw lekkiego bidowania...płaczą ludzie nad ta benzyną tak jak by kosztował miliardy wsadzają gazy i inne pierdoł a potem plączą że coś nie działa albo zamula takie jest moje zdanie.Śmiesznie wygląda bmw z gazem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie spokojnie forum jest po to by wyrazić swoją opinie a kupiłem taki silnik bo myślałem ze jest to dość mocne co jednak okazało się zamulaczem po prsotu uważam że gaz w bmw jak mustangu to obiaw lekkiego bidowania...płaczą ludzie nad ta benzyną tak jak by kosztował miliardy wsadzają gazy i inne pierdoł a potem plączą że coś nie działa albo zamula takie jest moje zdanie.Śmiesznie wygląda bmw z gazem.

 

śmieszny to ty jesteś :duh: :duh:

Proszę Cię idź sobie tu.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze parę lat temu jak miałem e30 325i i kolega wyskoczył z e34 524td . HAHAHAHAHAHA :twisted:

Normalnie wszyscy go zajechali - BMW z dieslem to ino na wiochę .

 

Teraz się wszystko pozmieniało.

 

Benzyna fuuuj bo słaba , brać 2.0d bo to mocny i żwawy silnik :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie takie teksty o biedzie są żenujące. Diesel ma jakiś tam sens jeśli się często jeździ w długie trasy. Niestety poza lepsza sprawnością i konsekwencjami tego faktu to same wady. Nie rozumiem tego polaczkowatego podejścia, że gaz to jakieś dziadostwo. Ludzie montuje gaz i w Porsche i to wcale nie Polacy. Jeśli można jeździć taniej to dlaczego nie? śmiać się można najwyżej z tych którzy tego nie robią, lecz wyrzucają pieniądze w błoto. Faktem jest ze diesle w bmw są wyjątkowo dobre (jak na diesle), ale tylko te najnowsze.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDYBY GAZ BYŁ SUPER PRODUCENT TAKI JAK BMW SAM BY GO FABRYCZNIE MONTOWAŁ!

a po drugie ludzie sam mam e46 w 2.0 i pali mi ok 9l w mieście a na trasie zejdzie i czasami do 6.9l wiec DUŻO NIE PALI!!!!!!!!!!!!! JUŻ NIE PRZESADZAJCIE!!!!

Słuchaj to, że twoja pali 9 to super, a niech pali i 7 (choć wydaje mi sie, że producent inne dane podaje) ale na tym naszym forum już tak jest, że mamy najoszczędniejsze samochody na świecie - diesle palą 5 l, benzyny 9 l. Jasne, że i ja swoją bym zszedł do może ok 10-10,5, lecz poruszam się wyłacznie w ścisłym centrum Krakowa (al. Trzech Wieszczy) chłopaki z KRK wiedzą o co chodzi.

A teraz meritum sparwy. Prosiłem w pierwszym poście o zbędne i głupie komentarze odnośnie montowania instalacji. Po jaką cholerę zaglądasz tu, śmiecisz niepotrzebnie skoro jesteś taki anty do gazu, omiń sobie ten post. Chcę założyć instalację i już, a to że będą mnie postrzgali za "biedaka" - wisi mi to :!: . Jeżeli istnieje mozliwość tańszej jazdy to idę w to. Miałem dwa samochody na gaz (później diesla) a teraz chciałbym znowu mieć gaz i tyle. Diesel się nie sprawdza do centrum miasta. Po dojechaniu do pracy nawet się nie zagrzewał do odpowiedniej temp. i palił latem 9 l, zimą ,11,5 l.

Po raz kolejny proszę o nie wypowiadanie się w tej sprawie bez sensu i wnoszenia konkretnych informacji mogących pomóc mi w tej sparwie. :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dokładnie mi o to chodzi nie wiem czego ludzie sie spodziewają że auta będzie palić 4 litry? przecież spalanie większości bmw nie jest aż takie tragiczne żeby składać gaz... a tak jak kolega wyżej wspomniał gdyby gaz był super produktem więcej "luksusowych" marek by sie tym zajęło seryjnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ja myślę, ze najlepiej temat zamknąć. Kolega dowiedzial sie co chcial dowiedzieć. A teraz zaczyna sie durna przepychanka czy gaz jest cacy czy gaz jest beee :duh:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie takie teksty o biedzie są żenujące. Diesel ma jakiś tam sens jeśli się często jeździ w długie trasy. Niestety poza lepsza sprawnością i konsekwencjami tego faktu to same wady. Nie rozumiem tego polaczkowatego podejścia, że gaz to jakieś dziadostwo. Ludzie montuje gaz i w Porsche i to wcale nie Polacy. Jeśli można jeździć taniej to dlaczego nie? śmiać się można najwyżej z tych którzy tego nie robią, lecz wyrzucają pieniądze w błoto. Faktem jest ze diesle w bmw są wyjątkowo dobre (jak na diesle), ale tylko te najnowsze.

GDYBY GAZ BYŁ SUPER PRODUCENT TAKI JAK BMW SAM BY GO FABRYCZNIE MONTOWAŁ!

 

a po drugie ludzie sam mam e46 w 2.0 i pali mi ok 9l w mieście a na trasie zejdzie i czasami do 6.9l wiec DUŻO NIE PALI!!!!!!!!!!!!! JUŻ NIE PRZESADZAJCIE!!!!

To ze gaz jest super nie znaczy że producent będzie go montować. Jak naiwnym trzeba być by tak myśleć ? Producent woli sprzedać nawigację za 12 tysięcy gdzie ma w zasadzie czysty zysk, bo nakład kosztów na produkcje jest bliski zero podobnie jak koszty serwisu niż bawić się w instalacje które się mogą sprzedać wyłącznie w kilku krajach w Europie, a zysków praktycznie nie będzie. Gdyby bmw oferował gaz to kosztował by ze 20 tysięcy i nikt by go nie kupił bo byłoby to nieopłacalne.

Inni producenci oferuja fabryczne instalacje za kilka tysięcy a i tak niektórym jest za drogo.

Zresztą bmw robił auta na gaz kiedyś i ro nawet serii 7 tyle, że byl to gaz który sam uciekal że zbiornika (wodór) i nie mogli sobie z tym poradzić.

A po trzecie nawet jeśli auto pali 4 litry to i tak lepiej za te 4 litry płacić połowę.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to, że gaz jest lepszym, czystszym, i tańszym paliwem wiadomo od dawna. Ma też większą liczbę oktanową od benzyny, nie mniej jednak jego stan skupienia wymaga dostosowania silnika i podzespołów do pracy na nim, sporo producentów robiąc silniki, albo o tym myśli albo wychodzi im to przypadkiem. W praktyce na dostosowanym bądź sprawdzonym silniki są SAME plusy jazdy na gazie.

 

1. Czysty silnik, brak nagarów, syfu itp itd

2. Środowisko - spaliny po spalania gazu są nie porównywalnie wręcz czystsze od benzyny

3. CENA

 

 

Muszą być też spełnione oczywiście pewne wymogi jak, poprawna instalacja, dobór komponentów, strojenie itp.

 

Jeżeli wszystko wyżej zostanie spełnione ogólnie dla silnika lepiej jest śmigać jest na gazie niż na benzynie.

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do kolegi Kerbi (autora tematu). Ja miałem e46 z silnikiem n42 +lpg , więc to samo co n46 w e90.

Instalację zakładałem w Łodzi u znajomego gazownika (wiem szukasz w Krakowie).

To co miałem zamontowane:

- STAG4

- reduktor chyba tomasseto... ale nie pamiętam mogę się mylić

- wtryski Hana

 

Instalacja wymagała dobrego wystrojenia podczas jazdy i przeglądów co 10tyś km.

Poza tym śmigała idealnie, nie było różnicy czy lpg czy pb

Spalanie lpg mieściło się w zakresie 8-14l/100km, więc połowa kasy co na PB.

Przejechałem na instalacji 40tyś km i nie było żadnych problemów.

Teraz mam e87 też n46 ale, że żona jeździ tylko do pracy i na zakupy to nie gazuję, ale następne 325i lub 330i na pewno pójdzie w gaz....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Straszne bzdury napisali w tym artykule!!! Po pierwsze właśnie ten silnik cechuje się brakiem podciśnienia w kolektorze ssącym ale to nie problem, po prostu trzeba skalibrować instalację podczas jazdy, a nie na postoju używając opcji autokalibracji... Po drugie trzeba tam założyć dobrą sekwencję... Bo gdy gaz będzie źle zestrojony lub osprzęt LPG źle dobrany, sterownik przy pracy na benzynie będzie próbował nadrobić niedoskonałości i wysypie nam mapy benzyny co będzie się objawiać np. nierówną pracą na benzynie, czy nawet gaśnięciem na wolnych obrotach.

Ale jeśli jest wszystko dobrze zestrojone można się cieszyć tylko oszczędnościami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.