Skocz do zawartości

[E9x] Dystanse


insane

Rekomendowane odpowiedzi

To, że tobie się nie wydaje to może się nie wydawać.

Styling 152 w e90 ma 8.0J ET 34 przód oraz tył ET 37 8,5J

Daj VIN to ci powiem na jakich wyjechała z salonu. Masz felgi z e46/e85 nie zaginaj rzeczywistości.

Dystanse ci podałem jakie masz kupić.

W takim razie wybacz, myślałem że wszystkie styling 152 mają takie same ET, dlatego cos mi nie pasowało. Info o moim et pochodzi z neta z innych felg, w związku z tym pewnie jest tak jak mówisz, że mam et 34 i 37.

 

Jeśli masz:

przód 8x18 ET34

tył 8,5x18 ET37

To na równo z budą przód dystans 12mm, tył jakieś 22mm- czyli dystans 20 lub 25mm. Ja zawsze biore z dystomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 508
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale on nie ma takich felg, czytaj co ma za koła.

 

to raczej ty czytaj:

W takim razie wybacz, myślałem że wszystkie styling 152 mają takie same ET, dlatego cos mi nie pasowało. Info o moim et pochodzi z neta z innych felg, w związku z tym pewnie jest tak jak mówisz, że mam et 34 i 37."

 

Bo ma pewnie zwykle felgi z E9x tylko wziąl pierwsze lepsze info z neta i bylo pewnie dla felg o parametrach do e46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie ma takich felg, czytaj co ma za koła.

 

to raczej ty czytaj:

W takim razie wybacz, myślałem że wszystkie styling 152 mają takie same ET, dlatego cos mi nie pasowało. Info o moim et pochodzi z neta z innych felg, w związku z tym pewnie jest tak jak mówisz, że mam et 34 i 37."

 

Bo ma pewnie zwykle felgi z E9x tylko wziąl pierwsze lepsze info z neta i bylo pewnie dla felg o parametrach do e46.

 

Dokładnie tak, felga pochodzi z e92, na takich auto wyjechało z salonu.

Dziękuję Ci bardzo za pomoc i zrozumienie mojej nieudolności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy jaki dystans, a co chcesz uzyskać? Masz obniżone auto?

Możesz dać dystans 5, 10, 15, 20. Zależy co chcesz.

 

Chcę, żeby tylne koła były na równi z krawędzią nadkoli. Chcę więc dowiedzieć się jaki dystans (ile mm) do takich felg i jakiej firmy najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przód daj 10 mm na stronę, a tył 20.

Np. Eibacha.

Popieram... ja dałem u siebie 12mm i rant opony jakby lekko wystaje - będę zmieniał na 10mm. Tył mam 15mm i faktycznie mogłoby jeszcze trochę wysunąć się ;) Mam RR Customs Performance i mogę polecić - używane od marca br. U mnie koło to styling 161.


IMG-5085.jpg

IMG-5086.jpg

IMG-5087.jpg

IMG-5088.jpg

F31 320d+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przód daj 10 mm na stronę, a tył 20.

Np. Eibacha.

Popieram... ja dałem u siebie 12mm i rant opony jakby lekko wystaje - będę zmieniał na 10mm. Tył mam 15mm i faktycznie mogłoby jeszcze trochę wysunąć się ;) Mam RR Customs Performance i mogę polecić - używane od marca br. U mnie koło to styling 161.


IMG-5085.jpg

IMG-5086.jpg

IMG-5087.jpg

IMG-5088.jpg

 


Dziwne, bo ja mam 8j Et24, bez dystansu z przodu i spokojnie kilka mm mozna jeszcze na przód dołożyć. Tyle, ze u mnie jest przód -40mm. Tył te same paramtery, dystans 15mm i tez na upartego jeszcze ze 3mm wiecej by weszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam dylemat kupiłem koła 19 cali szerokość felgi 8,5 cala, Et 35, na felgach opony 235/35/19. Koła chcę założyć do BMW E91 z 2007 roku. Czy auto będzie dobrze wyglądać, koła nie będą za bardzo schowane w nadkolu, czy ewentualnie zastosować dystanse. Wcześniej miałem założone koła 18 cali przód 225x40x18 szerokosc felgi 8 cali, tył 225x40x18 szerokość felgi 8,5 cala i koła były dość mocno schowane w nadkolu.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zestaw 8,5 na przód i tył jest bez sensu.

Seryjnie na 8,5 BMW montuje 255 - założenie do e90 takiego kapcia na przód mija się z celem.

235 na 8,5 ok, ale przy zestawie 8,5+9,5, bo na tyle kapeć 235 wygląda słabo.

Zawsze szukaj felg 8+9, 8,5+9, 8,5+9,5.

W każdym razie u ciebie przód wyjdzie 8,3 mm na zew., a tył się schowa 2 mm w stosunku do seryjnej 9.0x19 ET 39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Mam dylemat kupiłem koła 19 cali szerokość felgi 8,5 cala, Et 35, na felgach opony 235/35/19. Koła chcę założyć do BMW E91 z 2007 roku. Czy auto będzie dobrze wyglądać, koła nie będą za bardzo schowane w nadkolu, czy ewentualnie zastosować dystanse. Wcześniej miałem założone koła 18 cali przód 225x40x18 szerokosc felgi 8 cali, tył 225x40x18 szerokość felgi 8,5 cala i koła były dość mocno schowane w nadkolu.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

8,5j na przodzie będzie ok, na tył daj 2cm dystanse i będzie równo z błotnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! :8)

Mam u siebie 8Jx17 ET35 na lato z 215/45 z przodu i 225/45 na tył.

Wszystko ori, więc koło schowane jak majątek Obajtka, a chciałbym żeby cieszyła oko. Często jeżdżę na autostradzie, myślałem o 10mm przód i 30mm tył, a nie mam jak przymierzyć na razie.

Na zimę są ori 7Jx16 Double-Spoke 156 z 205/55.

Jakie dystanse, żeby nie było obcierek? :D Jestem w tym zielony, a chciałem założyć dyst. przy zmianie kół, bo przechowuje je 200km ode mnie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Ogólnie pomysł 4x 8,5 jest słaby, ale nie będę wnikał, bo ani opona dobrze nie siedzi na feldze ani to wyglądu nie ma.

Przód 10 mm na stronę na dłuższych szpilkach.

Tył 20 - 25 mm na stronę na dystansie z przelotowym otworem. Stare szpilki zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pomysł 4x 8,5 jest słaby, ale nie będę wnikał, bo ani opona dobrze nie siedzi na feldze ani to wyglądu nie ma.

Przód 10 mm na stronę na dłuższych szpilkach.

Tył 20 - 25 mm na stronę na dystansie z przelotowym otworem. Stare szpilki zostają.

 

Dzięki za odpowiedź. Takie udało mi się zdobyć okazyjnie i awaryjnie, założyłem i jakoś to wygląda, nie jest źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Panowie . Żebym nie otwierał nowego tematu to zapytam tutaj. Chodzi o dobór dystansów i sprężyn eibach prokit i czy nie będzie obcierało. Mianowicie auto e90 sedan lci ori zawieszenie, przód felgi mam 8.5j et 35 18" a tyl 9.5j et35 18" . Opony to analogicznie przód 225/40 i 255/35 tył. Jak stałem autem na równej powierzchni to zmierzyłem i z tylu mi wyszlo 1.5cm odległość opony do błotnika. Więc kupiłem dystanse 15mm( żeby bylo na równo z karoseria ) a na przód kupiłem 10mm bo nie zależy mi aż tak żeby z przodu bylo rowniotko z karoseria. Teraz pytanie czy te dystanse dobrze dobrałem? I czy jak kupie sprężyny eibach prokit to czy po założeniu dystansów i tych sprężyn nie będzie nic obcierac? Ma ktos może takie same parametry i sprężyny u może sie wypowiedzieć? Jestem zielony w tej kwesti i wszystkie info o pomiarach itp mam przeczytane z neta. Bardzo prosze o pomoc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.