Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na przód wejdą, ale na tył 255/35 musi być.
Będzie spory naciąg. Polecam 235 minimum...

 

To jaki rozmiar na tył? bo trochę się pogubiłem :D


Skoro na przód będą chyba z bardzo leciutkim naciągiem, to na tył pasowałoby coś w podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie odnośnie doboru opon, posiadam tylne 255/35/19 oraz przednie 235/35/19 . Wulkanizator mówił mi ze są źle dobrane ,ponieważ tył jest wyżej (na takich oponach kupiłem ). Przednie mam do wymiany wiec chciałbym tył zostawić to 255/35 i co polecacie na przód ? 235/40 ? Czy jeszcze coś innego ? Felga style 67 19” czarna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ta 225 nie będzie za wąska i stracę na przyczepności względem tylnej 255? Nie jest za duża różnica przód-tył ? Wiem ze przykładowo bmw tak podaje 225/255 ale jestem ciekaw waszego zdania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy wymiary (przód & tył) są złym wyborem odbiegające od zaleceń producenta!!! wystarczy prześledzić temat...


Twoja opona 255/35/R19 = 661.1 mm średnica koła :duh:


przód felga 8" 225/35/R19 = 640,1mm średnica koła, tył felga 8,5" lub 9" 255/30/R19 = 635,6mm średnica koła. Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 4,5 mm (0,7 %).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam przy bardzo ciężkim przodzie 335d opony 225 przód do tego w naciągu i jest dobry balans przód - tył, byłem nawet tak na torze. Ew. jak chcesz 235 przód to z tyłu pasowałoby jakieś 265 dać.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód 225/40/R19 = 662.6mm średnica koła, tył 255/35/R19 = 661.1mm średnica koła. Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 1,5 mm (0,2 %).

Ja bym takiego zestawu nie zafundował autu i gwarancji na to że nie będzie obcierało nie dam, na pewno licznik będzie zawyżał prędkości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez posiadam 225 przod i 255 tyl i bardzo sobie chwale przyczepnosc znakomita ale to tez zalezy w jakie opony zainwestujesz ja mam Bridgestony Potenza S001 juz 2 komplet i jestem bardzo zadowolony fakt ze trzeba troche za nie dac ale warte ceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie bo zbytnio nie rozumiem tego doboru opon , cytując kolegę pare odpowiedzi wcześniej

„przód 225/40/R19 = 662.6mm średnica koła, tył 255/35/R19 = 661.1mm średnica koła. Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 1,5 mm (0,2 %).

Ja bym takiego zestawu nie zafundował autu i gwarancji na to że nie będzie obcierało nie dam, na pewno licznik będzie zawyżał prędkości!”

Myślałem ze przy takich oponach jak wychodzi różnica średnic 1,5mm czyli 0,2% to jest to bardzo mało czyli dobrze ,a kolega pisze dalej ze takiego zestawu by nie zafundował autu. Zestaw 225/35/19 i 255/30/19 rozumiem ze jest dobry ale byłem ciekaw czy do 255/35 z tylu jestem w stanie coś dobrać na przód ale z tego co piszecie to chyba nie , albo coś źle rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.