Skocz do zawartości

E91 problem szyba tylna


blachaxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz "powiedziec" szybie kiedy jest otwarta i kiedy zamknieta.

odsuń szybę do końca naciskając otwieranie tyle razy ile będzie trzeba, jak już będzie odsunięta do końca to przytrzymaj przycisk na odsuwaniu przez ponad 10s zasuń szybę do końca (możliwe że nadal będzie się zasuwać skokowo co kilka cm) jak już będzie zasunięta to przytrzymaj zasuwanie za oporem przez ponad 10 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem z mojego doświadczenia, zrób to po przerwie np. godzina i nie odpalaj silnika.

Najlepiej jak się uda za pierwszym razem.

Jak kombinowałem kilka razy to nigdy nie zapamiętał, po przerwie udawało się to od strzała.

Nie wiem jakie ma to znaczenie ale ma.

Właśnie wczoraj adaptowałem i reguła się u mnie potwierdza.

Po nocy idę do auta i stacyjka na zapłon szyba w dół 10s po czym szyba w górę 10s i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

czesc, Koledzy ktorzy rozpracowaliscie ten problem, mam pytanie do Was.

Mianowicie udalo sie polowicznie tylko, jak domykam szybe to spoko zatrzymuje sie we wlasciwej pozycji.

Natomiast jak nacisne otwieranie to szyba zjezdza w dol ok 5cm i jedzie w gore do konca i znowu zjezdza i tak w kolko.

trzeba ja wtedy zatrzymac i powoli skokowo domykac.

Co jest nie tak? poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy uszczelka która prowadzi szybę nie jest gdzieś załamana albo czy coś się do niej nie dostało. Jeśli nie możesz spróbować czymś delikatnie posmarować. Jeśli to nie pomoże trzeba sprawdzić mechanizm podnoszenia szyby. Mechanizm do podnoszenia szyby jest zabezpieczony aby nikomu głowy nie urwac, więc gdy idzie do góry trafia na opór, wzrasta pobór prądu sterownik cofa szybę lub ja zatrzymuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.