Skocz do zawartości

[e90 320d] problem z nawiewem, na szybe tylko cieple powietr


azi1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem w e90. Rok 2005. Klima po serwisie. Problem jest taki ze z nawiewu na szybe (boczne, środkowy nie) leci non stop gorące powietrze... Czy klima włączona czy nie. Nawet przy wyłączonym nawiewie całkiem leci cieple. Bardzo to uciążliwe w ta pogodę która mamy aktualnie...

 

Mialem tak juz przez chwile, jedna trasa, ale potem "samo sie naprawilo".

Jakies rady? Jaka cześć, jak wymienić, jakie koszty?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

 

Edit

Dodam ze mam walnieta ta pompke co wszyscy w e90 od tego postojowego mini webasto, ale czy to moze miec wplyw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nikt nic?

Sytuacja jest na tyle dziwna ze jak juz sie zacinaja to te same zawsze, czyli na szybe + nawiew na tyl schowek, mam tez wrazenie ze ogolnie wtedy nie leci samo zimne nawet tam gdzie leci zimne. Czy za sterownie klapkami odpowiada jakies jedno urządzenie? Jakie? Gdzie?

Watpie zeby same silniczki klapek byly uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wybralem sie do chłopaków z D1GARAGE w Bolesławcu, podpieli do swojego komputera, byly błędy klap sterujących cieplo/zimno, za pomocą komputera zrobili testy wszystkich klap, zresetowali ustawienia itp (nie wiem co konkretnie), posprawdzali wszystko na nowo i hasa, zapłaciłem stowke. Jesli macie kogos ogarnietego z dobrym sprzętem to bez mechanicznych napraw się to ogarnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje troche kotleta, zeby nie zasmiecac forum i nie zakladac nowego tematu.

 

E91 318d 122km przed liftem

 

Mam podobny problem, ale u mnie objawia sie to troche inaczej.

 

Teraz juz jest zimno, bo koniec listopada, po 30km moje auto jest juz na 100% w pelni nagrzane i moj problem polega na tym, ze ustawiam np. 16 stopni bez klimy, daje na szyby, srodek i nogi to ze wszystkich nawiewow leci fajne, chlodne powietrze.

 

Przestawie tylko na 16,5 stopnia to:

 

1. na szybe leci gorące powietrze, jakbym dał 28 stopni

2. na srodku leci nadal chlodnawe, aczkolwiek troche cieplejsze powietrze (czuc to 0,5 stopnia wiecej)

3. na nogi leci gorące powietrze tak samo jak i na szybę

 

i nie wazne, czy ustawie 17, 20 czy 28 stopni, na szybe i nogi leci albo gorace albo zimne powietrze, jedyne srodkowe nawiewy jakos ogarniaja. Nie moge sobie dostosowac temperatury, w trybie auto jest to samo, probowalem roznych mozliwosci i za kazdym razem jest kicha, albo wrzątek, albo chłód. Nawet jak wlacze klime i dam 16,5 to leci juz gorące powietrze a suwak jest na lewo na zimnym.

 

Mam wrazenie, ze ma to zwiazek z moim panelem (tymi wszystkimi guzikami) i jest on po prostu zepsuty. Miałem na kilka dni panel z inna elektroniką z rocznika 2008 i pokrętłami z lifta i wydawalo sie byc ok, aczkolwiek w ogole nie zwrocilem na to uwagi, ale podczas podrozy bylo mi jakos przyjemniej, niz teraz, gdy jezdze a w srodku mam albo mróz albo upał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Moze komus sie przyda. częste powody problemów Z ogrzewaniem w E90 to rozkodowanie sie klapek nagrzewnicy. Wystarczy zrobić reset. ale to już potrzebna INPA lub ISTA.


Ista... po sprawdzeniu auta klikamy na sterownik IHKA-->wywołaj SG---> Funkcje sterowników----> resetuj ustawienia. wtedy klapki sie ustawią i ogrzewanie działa jak nówka. pół roku z tym walczyłem,nowe czujniki ,termostaty , nagrzewnica.... po uruchomieniu auta grzało,po 10km zaczynało wiać zimnem. a wystarczyło klapki zaprogramować. i teraz pieknie steruje samo klapkami i temperaturą.


jak INPĄ to nie wiem. Wiecej Iste ogarniam. Pzdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze komus sie przyda. częste powody problemów Z ogrzewaniem w E90 to rozkodowanie sie klapek nagrzewnicy. Wystarczy zrobić reset. ale to już potrzebna INPA lub ISTA.


Ista... po sprawdzeniu auta klikamy na sterownik IHKA-->wywołaj SG---> Funkcje sterowników----> resetuj ustawienia. wtedy klapki sie ustawią i ogrzewanie działa jak nówka. pół roku z tym walczyłem,nowe czujniki ,termostaty , nagrzewnica.... po uruchomieniu auta grzało,po 10km zaczynało wiać zimnem. a wystarczyło klapki zaprogramować. i teraz pieknie steruje samo klapkami i temperaturą.


jak INPĄ to nie wiem. Wiecej Iste ogarniam. Pzdrawiam :D

 

Tak też robiłem, po resecie jakis czas było ok ale problem wracał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.