Skocz do zawartości

Jak dbać o nasze BMW


K8v8M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,


Nadszedł czas, że zakupiłem e92 i przydało by mi się wymienić wszystkie płyny i filtry w nim jakie są potrzebne. Jest to moje pierwsze BMW i mój pierwszy serwis.

Moje pierwsze pytanie - Mogę sobie sam to wymienić, ale czy jest sens tracić czas czy oddać to do jakiegoś warsztatu ?

Drugie pytanie - Jakie filtry są do wymiany? Olejowy, kabinowy, powietrzny ? Wymiana oleju silnikowego, płynu hamulcowego i coś jeszcze?

Trzecie pytanie - Co warto jeszcze przeczyścić lub zwrócić uwagę przy wymianie płynów i filtrów?


Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 339
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Tylko nie wiem jaki jest sens wymieniać wszystkie płyny na hej.

to opony też wymień i klocki i tarcze :D

Każdy płyn ma określony intwerwał, zobacz to w instrukcji od auta.

Jak zobaczysz lifetime to - lifetime wg BMW to 100 tys. mil/160 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
niby tak,ale można też zrobić "stan zero" i mieć spokój.zależy od rzetelności i dokładności historii serwisowej nowego nabytku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie dodałem - aktualnie mam 92 tys km, kupiłem jak miał 83 - było mówione, że niedawno co był robiony przegląd(serwis). Auto jest z 2013 roku. Trochę siedziałem na forum i czytałem różne wątki i wydaje mi się, że podstawowe filtry, olej silnikowy, hamulcowy i płyn w xdrive(? - nie wiem czy dobrze to rozumiem, jeszcze doczytam) wypadało by wymienić :D, co sądzicie ? Tarcze są nówki, klocki jeszcze w miarę okej, ale na komputerze już od 3 tys pokazuje mi, że w przeciągu 1,7 tys km muszę wymienić klocki z tyłu i nic się nie zmienia więc nie wiem o co chodzi :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Według mnie bez sensu przy 93 tys. km wymieniać wszystkie płyny w aucie, tak się robi, jak auto stało nie wiem 2 lata niejeżdżone jakieś bmw E32 po dziadkach w stodole.

A tu na huzia wikingia wszystkie płyny w zdrowym aucie wymieniać. Twoje auto wymieniaj co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zalałem dodatek do diesla z Shella czyszczący układ wtryskowy. Ostatnio odpaliłem korekcję i taka niespodzianka! Życzę Wam podobnych!

Obyś miał efekt długotrwały, a nie zaraz niespodziankę z cyklu, że się korekty się rozjechały etc... . Gratuluje odwagi wlewania tego co wlałeś ze stacji :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem tych gratulacji dotyczących odwagi. Co pewien czas wlewam środek do czyszczenia, taki jest też jego zamysł. Uważacie, że nie powinno się lać środków czyszczących przeznaczonych do baku?


Brzmi to trochę jak mantra powtarzana przez mechaników, by nie zmieniać oleju na rzadszy, bo... w poprzednim samochodzie przeszedłem na rzadszy i efekty były zdecydowanie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie o gratulacjach to tzw. sarkazm. To Twoje auto i ty decydujesz co do niego wlewasz. Jeżeli nie ma problemu to pokaż co zalałeś i proponuję poczytać jakie środki lać ( stosować) są tu tematy.z tym związane.

A co do mantry to obyś nie musiał jej powtarzać komuś innemu :wink:, a swoją drogą patrząc na twoje wyniki korekt nic bym nie dotykał tylko jeździł i lał dobre paliwo oraz wymienił filtr paliwa, a tym bardziej teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałbym pytanie odnośnie oleju przekładniowego do E91 330xd N57. Profilaktycznie chcę zmienić, bo przy nalocie 180 tys, nie wiem, czy poprzedni właściciel go wymieniał kiedyś.

Waham się między:

OLEJ FUCHS TITAN SINTOPOID 75W90

CASTROL SYNTRAX LONGLIFE 75W90


Przeglądałem sobie tematy i wychodzi na to, że FUCHS dostarcza oleje do BMW i oni je leją tylko do swoich butelek (taka teoria może być prawdziwa?), czy lepiej jednak wybrać castrola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.