Skocz do zawartości

[E91] Jakie wycieraczki szyby przedniej


Szuli

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Czy do coupe jest taki rozmiar prawidlowy -->>>>> 24 cal (60 cm) i 16 cal (40 cm)z rocznika

od: 9/2006 do 8/2009 czy druga to 45 cm ????

 

Ta druga jest o dł. 45 cm.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/BOSCH-Scheibenwischer-Wischerblatter-Satz-Wischer-AEROTWIN-A452S-600mm-450mm-/360646678298?pt=DE_Autoteile&hash=item53f837971a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żeby wymienić same gumki trzeba kupić dobre gumki. Ja chciałem wymienić właśnie w bosch i miałem kuku. Kupiona sama gumka okazała się od gory troszkę grubsza i nie chciała się dac przeciągnąć przez te szynę śmieszna. A na sile tez nie można bo gumka w szynie musi mieć luz aby poddać się pod kształt szyby. Postanowiłem kupić tansze pióra i zobaczenia co będzie. SWF zdechly po roku. Mazaly po szybie strasznie. Obecne Bosch również rok i zaczynają robić kreski. W dodatku po użyciu autoglym car glass polish wycieraczka przeskakuje :duh: rozumiem jakby skakala po jakiejs niewidzialnej wycieraczce ale po mocnym środku czyszczącym? Czeski film...

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem u siebie na zime same gumki w BOSCHach.

Roboty za pierwszym razem jest okolo 30 minut.

Przyda sie WD40 aby uniknac problemow, o ktorych mowi @feel_x.

Prowadnice trzeba porzadnie wyczyscic twarda nylonowa szczotka.

Nie zauwazylem roznicy w jakosci.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie wiem jakie wy robicie przebiegi. Ja kupiłem auto 3 lata temu i od tej pory przejechałem jakieś 45k km. Wycieraczek do tej pory nie zmieniałem (a nie wiem ile czasu poprzednik na nich jeździł). Umnie akurat są założone valeo i musze powiedzieć że świetnie zbierają do tej pory. Tyle że ja w zimie przy oblodzonych wycieraczkach i szybie przed wyjazdem staram się ściągnąć lód z wycieraczek jak i z szyb by nie zerwało gumy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja kupilem dwa komplety tych z linku na pierwszej stronie. Założyłem w grudniu, póki co działają dobrze. Jak wytrzymaja rok to sukces za 35zl. Pasują idealnie. Ta czarna plastikowa przykrywka również pasuje. Nic nie trzeba rzeźbić.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem bosche na niemiecki ebayu i sa ok - posowaly bez kombinowania - 22 € .

 

Te valeo co kolega podal za 35 PLN to cos dzwnie za tanio - W de po znizkach kosztuja 24€

 

http://www.mister-auto.de/de/scheibenwischer/valeo-574470_g298_a021574470.html

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, po przebojach z boshami za 120zł szukam tanich..

 

http://allegro.pl/valeo-first-wycieraczki-bmw-3-e90-e91-od-2009-i4806865212.html

 

Testowal ktos te wycieraczki ?

 

Ja osobiście zamierzam własnie zamówic ten zestaw na dniach bo juz moje słabo zbierają, wg mnie choc ich nie miałem ale wydają sie byc bardzo atrakcyjne cenowo jak na Valeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja kupilem bosche na niemiecki ebayu i sa ok - posowaly bez kombinowania - 22 € .

 

Te valeo co kolega podal za 35 PLN to cos dzwnie za tanio - W de po znizkach kosztuja 24€

 

http://www.mister-auto.de/de/scheibenwischer/valeo-574470_g298_a021574470.html

 

W drugim poscie ktos wrzucil link do wycieraczek za 35 i te właśnie do siebie kupilem plus do kia vengi ojczulka i u niego również plug and play i dobrze wycieraja. Jak za taka cenę to nie mam się do czego przyczepic. Jeżeli chodzi o te valeo z pierwszego postu to nie wiem czy to oryginał valeo czy ktoś w jajko robi ale watpie aby gdzie kolwoek można było kupić valeo za 37 zł.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Valeo i to był to dobry stosunek jakości do ceny.

Mając dobre doświadczenie zamówiłem Valeo i jestem mega rozczarowany, są dużo głośniejsze od oryginałów, pierwsze włączenie np. po spryskiwaczu "skaczą" i przy dużych prędkościach mają problem ze zbieraniem. Później rozmawiałem z kolega, ze sklepu motoryzacyjnego i mówił, że ma dużo reklamacji na Valeo. Jak kiedyś polecał tak teraz stara się ich nie sprzedawać tylko w zamian proponuje z lepszych boscha, są droższe ale bardzo dobre.

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Też kupiłem kiedyś Bosche za grubo ponad 100 zł, rok temu przed zimą stwierdziłem że z ciekawości kupię "najtańsze pasujące" na alledrogo. Wybór padł na komplet firmy "nołnejm" negotti (jak w linku poniżej), przejechane rok czasu, a wycieraczki sprawują się X razy lepiej od markowych - ciche i doskonale zbierają. Polecam.

 

http://allegro.pl/wycieraczki-plaskie-bmw-3-e90-e91-kpl-2-szt-i4894654901.html

 

No wiec kupiłem dzis te wycieraczki Negotti przed jutrzejsza dluzsza jazda. Niestety moj blad wyrzucilem ori bedac pewien ze bedzie w miare ok. Ludzie te wycieraczki to jeden wielki SYF. Nic nie zbieraja, rozmazują całą szybę i jestem teraz w wielkiej d...... Ten kto je sprzedaje mowiąc i pisząc na opakowaniu BEST Quality to jakies nieporozumienie. Tragedia nigdy tego nie kupujcie.

318D E91 N47 Touring 2008r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie!

W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką części samochodowych Valeo. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.


Tomek

Doradca online Valeo Polska

valeo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam, wczoraj montowałem wycieraczki z tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/bosch-wycieraczki-aerotwin-bmw-e90-e91-3397007072-7207543941?snapshot=MjAyMC0wNC0yOFQwNTo1Mzo1Ni41MzdaO2J1eWVyOzcyNmJmYzdkYzgyNmE5ODhlMmEwZTg2NTdiMmIyYjczN2U5M2RmYTM2NjIyZmU3YjM0NzMzODZmZDNhN2FjMTg%3D

Na pierwszy rzut oka wszystko idealnie. Wycieraczka wchodziła sztywno i idealnie pracuje cicho i bez zostawiania smug. Niestety przy próbie założenia osłonek na mocowanie, okazuje się że kapselek nie pasuje. Odstaje około 2cm nad wycieraczką. Mocowanie jest trochę wyższe, pomimo tego że na aukcji napisane że pasuje do mojego modelu, czyli e90 318i 2006r. Czy da radę coś z tym zrobić, bądź kupić osłonki pod te wycieraczki żeby doszły do końca?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Praczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze co?!?

Rzut oka

O wiele lepiej.


A na 100% założyłeś je prawidlowo? Bo da się je założyć obrocone o 180° i wtedy te nakładki nie wchodzą dobrze (parę dni po zakupie auta się polapalem ze ktoś je u mnie wcisnął odwrotnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.