Skocz do zawartości

czujnik NoX


adobry

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałeś już ten czujnik czy od nowości jest? W przypadku BMW nie spotkałem się jeszcze z emulowaniem czy wycięciem tego ustrojstwa z ECU. W grupie VW wiem że robią takie zabiegi.

Ja wymieniłem kilka miesięcy temu bo sypał błędami zwarcia/grzałki. Na realoem jest nowszy numer tej części, być może coś poprawili względem wcześniejszych egzemplarzy tego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że jak NOX jest zepsuty to tlenki azotów powinny spalać się na bieżąco, bo mieszanka nie jest uboga. Zastanawiam się jaki to wpływ może mieć na katalizator magazynujący NOX.

 

Koledzy ile Wam pali teraz po mieście? U mnie przy aktualnej temperaturze z włączoną klimą i wyłączonym start & stop spala około 8,1L/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając zagraniczne fora na temat czujnika i katalizatora NOX spotkałem się z przypadkiem, że do wymiany były oba elementy - tak stwierdził serwis BMW. Wydaje mi się że jeśli jest padnięty czujnik NOX i jest bogatsza mieszanka (tlenki wypalane są na bieżąco), to katalizator nie powinien się zapchać. Może jakiś specjalista się wypowie, bo nie chcę podawać niesprawdzonych tez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli domniemam, katalizator przestanie dopalac i tyle. Własności jezdne bez zmian :x

H

 

Chyba nie do końca, bo podwyższone zużycie paliwa zapewne pozostanie, a poza tym pojawi się stały komunikat o niesprawności układu wydechowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po pierwsze ekonomia. Naprawa 1800zł, litr benzyny 5,6zł, czyli na okraglo zwrot naprawy po 60tyś km , a błąd się pokazuje tylko pamięci. Co na to zieloni, poproszą BMW o zmniejsenie marży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No właśnie po pierwsze ekonomia. Naprawa 1800zł, litr benzyny 5,6zł, czyli na okraglo zwrot naprawy po 60tyś km , a błąd się pokazuje tylko pamięci. Co na to zieloni, poproszą BMW o zmniejsenie marży?

 

Jak zdechnie katalizator wyliczenie będzie zupełnie inne. Na razie to domniemanie, bo przynajmniej na forum nie widziałem takiego faktu. Były informacje o wymianie, ale chyba nie do końca wiarygodne bo wymiany były sponsorowane przez ASO/BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autowerk proponuje programy zwiekszajace moc i wycinajce elktronicznie katy.

oczywiscie na wyscigi i off roadu

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Jak trafisz na taki po 70-80k km to na długo nie wystarczy, więc loteria, zapytaj w czescidobmw.pl

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na taki po 70-80k km to na długo nie wystarczy, więc loteria, zapytaj w czescidobmw.pl

 

Dzięki za pomoc tak myslałem ze z uzywanymi to moze byc ciezki temat a nowy to pewnie w serwisie musze szukac co ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podałem wyżej nazwę sklepu :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Tak, używam w 318i, n43 143 KM. Jestem zadowolony i jednocześnie zły na siebie, że tak późno się na to zdecydowałem :)


Na pewno samochód jest cichszy, spalanie spadło o ok 1 litr. Przed instalacją średnie spalanie przy udziale ok 70% trasy (do max 120 km/h) i 30% miasta (Warszawa) wynosiło ok 8-9 litrów na 100 km. Teraz na ostatnim baku średnie spalanie to 7,4, w analogicznych warunkach. Jeżeli jest wyższy udział trasy to spalanie spada do 6,5.


Bardzo polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Muszę się zdecydować na niego. Mam błąd 2B05 Stickoxidsensor, Heizung, a spalanie ponad 14l/100km po niezakorkowanym mieście. Bimmer-tool pokazuje pokazuje tryb homogeniczny, a ostatnie wypalanie NOx 69tys. km temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Założyłem wczoraj NOxem. Pytanie: po jakim czasie/po ilu km przejechanych zaczął Wam się pojawiać tryb uwarstwiony? Przejechałem ze 100km, na początku jeszcze po mieście nawet często się włączał. Potem z 50km po expresowce 90-100km/h i uwarstwiony wcale się nie włączył, tylko homogeniczny uwarstwiony ze 3 razy na chwilę. W międzyczasie zasiarczenie urosło z 0 do 41mg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem wczoraj NOxem. Pytanie: po jakim czasie/po ilu km przejechanych zaczął Wam się pojawiać tryb uwarstwiony? Przejechałem ze 100km, na początku jeszcze po mieście nawet często się włączał. Potem z 50km po expresowce 90-100km/h i uwarstwiony wcale się nie włączył, tylko homogeniczny uwarstwiony ze 3 razy na chwilę. W międzyczasie zasiarczenie urosło z 0 do 41mg.

 

cos jest nie tak, tryb uwarstwiony powinien sie pokazac po okolo 5min (musza sie rozgrzac sondy)

sprawdz wtryski

(zakladam ze wszystkie adaptacje wykasowales po montazu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.