Skocz do zawartości

Video i foto testy spalania e9x


alduwiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, tak jak obiecałem wstawiam Wam 2 filmy relacjonujące spalanie mojej e91 330d manual po mieście. Nie udało mi sie wprawdzie trafić w mega korki, Ale ruch był normalny jak przystało na centrum Poznania o godzinie 13-14, no światła czerwone były co chwilka.

Opony 4x 225/45/17 napompowane do 2,9 bara, ropa z Bp ta najlepsza

 

zaraz wstawię...

 

https://www.youtube.com/watch?v=xMQaN7AojCU

 

http://www.youtube.com/watch?v=0JnvdoHTNrk&feature=youtu.be

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I właśnie przez takich idiotów jak ty robią się korki.

 

Ta twoja jazda to nawet nie jest emerycka, to po prostu jakiś żart, poza tym to skasuj sobie licznik km i zatankuj do pełna, nastepnie wyjeździł cały bak, założe się, że nie zrobisz zrobisz ~1100km ( wchodzi ok 62l paliwa ) na zbiorniku.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śmietnik? Nie ma tematu w którym mozna załączać video raporty spalania... teraz juz mamy taki dział. Proszę zamieszczć tutaj Wasze filmiki.

 

ha ja tak jechałem tylko po to , aby Wam udowodnic ile pali najmniej- NIKT WAS NIE ZMUSZA DO TAKIEJ JAZDY ja zwykle jadę bardzo szybko- spalanie 9 litrów miasto... Ale jadąc normalnie zejde ponizej 7 po miescie bo widzieliscie sami na zamulaczu wychodzi 5,5 litra

 

ps jakbym miał zrobic 1100 km po miescie z taką jazdą to chyba bym umarł ze starości po drodze...

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzalem prawie caly filmiki i max. obroty jakie miales to 1500rpm. Wiec spalanie 5.5L 'prawie na luzie' mysle, ze jest to mozliwe. Lecz dzis zrobie tak samo w 20d. Zagrzeje silnik, wyzeruje i do 1500rpm po miescie i zobaczymy ile mi pokaze .... 4l ? Masz moje slowo i o 20:00 dam wam wszystkim znac bo bede po Wawie smigac w korkach o 18:00. Zdjecie(a) tez bedzie :mrgreen: Akurat nagrywac nie bede.

 

P.s toz u Cb turbina ma wakacje :8)

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega moj ma e90 320 177 koni i przy takiej powolnej po mieście pali mu 4,4... Mi w centrum miasta bez szaleństw , ale i bez ecodrivingu pali mniej niż 7 litrów Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens było dawać gazu skoro na końcu drogi było czerwone? Na filmach tego nie widać za kazdym razem , ale w kilku momentach (między innymi na 15 minucie filmu) bylo widac dlaczego sie tak powoli wlokę. Bo nie było sensu dodawać gazu ,aby zaraz potem hamować na czerwonym :roll: Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eco-driving master:D Aczkolwiek wyczuwam szwindel :mrgreen: ...

... albo potezne przeklamanie komputera.

Jesli pali Ci 5 litrow ze srednia predkoscia 20km/h oznacza to ze 100 kilometrow pokonasz w 5h.

330d pali na postoju chyba litra na godzine. Wiec podczas samego 5 godzinnego postoju spalisz 5l, a Ty tutaj jeszcze lewitujesz ;) :cool2:

Ale niezle, nigdy nie bawilem sie w taki eco driving... moze dzis tez cos nagram...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobic test , aby sprawdzic wiardodajność BC - zalac do pełna i zrobic 100km i znowu zalać do pełna, ale po co? Skoro zawsze spalanie sie zgadzało z tym co faktycznie wyjeździłem . BC dobrze pokazuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobic test , aby sprawdzic wiardodajność BC - zalac do pełna i zrobic 100km i znowu zalać do pełna, ale po co? Skoro zawsze spalanie sie zgadzało z tym co faktycznie wyjeździłem . BC dobrze pokazuje...

"wiardodajność" -to po polsku czy chodzi o coś związanego z wiadrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Jaki przebieg w 330d?

Postprzez amsat » 14 Paź 2013 21:51

 

alduwiel napisał(a):

7 to już maxymalnie... Jak powoli jadę po miescie spokojnie mieszczę się w przedziale 6 litrów. takie coś niestety umozliwia tylko manual.

Opona podpompowana na 2,8 bara i toczymy się na luzie to zchodze do 5 może 5,5litrow po miescie, ale to już jest najmniej ile może spalić.

 

 

No kurde rekordzista 5l po mieści 330d to wyczyn niesłychany ale chyba z trzema murzynami z tyłu i z górki a na każdym skrzyżowaniu blokada policji aby Pan Fantastico przejechał zapisując wynik w Księdze rekordów Guinnessa :duh:

 

Sorry ale z jakiej części galaktyki tacy ludzie się biorą :?: :mad2:

 

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/

Awatar użytkownika

amsat

Posty: 572

Dołączenie: 06 Lis 2011 22:35

Moje BMW: 320d E91 - 193KM

 

Co teraz powiesz kolego amsat?

 

 

Re: Jaki przebieg w 330d?

Postprzez Mlodzik18 » 14 Paź 2013 21:17

 

No ja jestem z Poznania i niczego mi nie udowodnisz, jeździłem 330d na manulau przez rok po tym mieście i nigdy nie wyszło spalanie niższe niż 8 litrów, owszem, średnie wychodziło jakieś 7.2, ale to było 50% miasto 50% trasa.

100% w mieście auto połyka 9 litrów i nie ma bata. Widać, że trochę bujasz w obłokach więc polecam zimną kąpiel :)

 

Młodzik a z Tobą co sie stało? walkowerem ,żeś mi oddał wygraną jak się zakladaliśmy,że mi spali mniej niż 7 na trasie górczyn-serwis bmw na obornickiej... A tu widzisz , wyszlo by 6litrow ,a jechał bym szybciej niz na filmikach :8)

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zakładam .

Ja twierdzę ,że to spalanie sie zgadza z tym co leje na stacji. Możliwe jest wahanie maks +-5%

 

kacpercio i co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Zresetuj średnie spalanie włącz sobie telefon i kamerka rejestruj np 15minutowy film po Ponznaniu wtedy pogadamy o średnim spalaniu, jestem w pyrlandii czesto i jezdzilem tam juz wieloma autami od 318d ED poprzez 530xd do nowej M5 , nie ma opcji nawet po nocy zeby zrobić średnie spalanie 5-7/100, jestem po 3 kursach ecodrivingu wiec chyba nizej niz ja nie zejdziesz

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kacpercio i co Ty na to?

 

Na tym pierwszym filmiku to ani jazda ani korek. Nie obejrzałem całego bo mi się nie chciało a drugiego nawet nie otwierałem. Tak jak napisałem wcześniej. Wskazanie z BC się dla mnie nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zalej do pełna i wyjeździj caly bak, a nie 100km, zakładam, że zresetowałeś przebieg jak zatankowałeś do pełna, u mnie jak było te 170 - 180km zrobione od tankowania to kreseczka od paliwa była dokładnie w tym samym punkcie co u ciebie, i na 1/4 ( od fulla do 3/4 baku ) robiłem ok 200km, a na całym baku ok 700km, co dawało spalanie przybliżone do 9l i u ciebie będzie podobnie, nawet przy takiej jeździe, każdy obeznany w temacie powie ci, że jak będziesz jeździł do 2,5tys obrotów to spalanie będzie takie samo lub nie dużo większe niż do 1500obr itd.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zakładam .

Ja twierdzę ,że to spalanie sie zgadza z tym co leje na stacji. Możliwe jest wahanie maks +-5%

 

Konkretne dane podawaj. Teraz kręcisz kolejny filmik, gdzie masz na liczniku dziennego przebiegu więcej przejechane więcej niż 200km i filmujesz jak odbija dystrybutor.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panie gdzie tu korki w pierwszym filmiku? chociaż fakt przewijałem bo szkoda na to czasu...

 

ad2 bezsensowny topic.

 

ad3 "generalnie przeleciałbym na czerwonym" - kreujemy stereotyp kierowcy bmw ;)

 

uciekam z tego tematu =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zwykle jadę bardzo szybko- spalanie 9 litrów miasto... Ale jadąc normalnie zejde ponizej 7 po miescie bo widzieliscie sami na zamulaczu wychodzi 5,5 litra

 

 

Aha czyli na zamulaczu w trasie wyjdzie pewnie 3,5l :?: :lol: :mad2:

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.