Skocz do zawartości

www.mobile.de, www.autoscout24.pl, www.allegro.pl


Dawidzio83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od dłuższego czasu rozglądam się za moim pierwszym BMW w życiu. Wybór padł na E91 320d ze 163 konnym silnikiem, rok 2006. Sporo czytam na temat tego modelu, o jego wadach i zaletach. Trochę przeraża mnie myśl wymiany turbo i dwumasy, ale jak chce się spełniać swoje marzenia to jakoś przełknę ten wydatek jeśli się pojawi i tutaj rodzi się pytanie... gdzie według Was takie auto lepiej kupić (patrząc na uczciwość sprzedawcy). Na forum najczęściej padają strony jak w tytule. Na allegro jest dostępnym wiele "perełek" dziwnie małymi przebiegami, bo porównując: średnie przebiegi z allegro.pl to jakieś 170tyś - 200tyś. jak przeglądam auta na stronach mobile.de i autoscout24.pl to mam wrażenie, że tam jakoś użytkownicy więcej jeżdżą (średnia to 220tyś - 250tyś). Czy naprawdę wszystkie samochody z polskiego importu mają kręcony liczniki?? Czy lepiej zaufać niemieckiemu handlarzowi?? Jakie są Wasze opinie na ten temat??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na przebieg, bo obecnie to nie jest wyznacznik, no chyba że ktoś może to udokumentować, np ciągłymi wizytami w ASO. Ale w samochodach 7-mio letnich to już rzadkość.

Poszukaj nawet w naszej forumowej galerii, widziałem że kilka osób chce się pozbyć E9x.

205 1.9d 64km-> Q5 3.0D 240km -> Passat B4 1.9TDI 90km -> e90 320d 163km <- klik & I3s 2018 | Niezła fala..

http://www.motostat.pl/user_images/55143/icon5.png i spada... chyba uczę się jeździć eco..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Moim zdaniem (sam tak robilem) bierz pod uwage tylko te auta gdzie dostajesz vin i w ASO Ci mowia ze np byl ostatnio pol roku temu i wtedy mial w okolicach tego co podaje teraz a wczesniej byl co jakis czas i proporcje przyrostu km przebiegu nie budza watpliwosci.

Ja sprawdzilem tak chyba 20 pare aut i niestety tylko 2 lub 3 kwalifikowaly sie do ogledzin.

Jak juz jedziesz ogladac to zabierz auto do warsztatu specjalizujacego sie w bmw. Ja akurat bralem auto z Krakowa i przetrzepali auto dosyc dobrze (z dokladnoscia do ilosci skasowań kontrolki wymiany oleju - podobno tego nie da sie przekrecic". Do tego miernik lakieru obowiązkowo. Ja ogolnie jestem za tym zeby brac krajowe niesprowadzane. Taki wyjazd do DE to zawsze wycieczka i kilka wypadow po fure ktora okazuje sie nie halo moze dac po kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sobie serwis (właściwie na forum) www.car-connect.pl, który świadczy usługi właśnie przeglądu przed zakupem. Ja jestem takim trochę laikiem w temacie aut szczególnie już z tego rocznika (sam jeżdżę autem z '94) wiec na pewnie będę korzystał z pomocy tej właśnie firmy, a że jestem z lubelskiego to w mojej okolicy żadnego ASO BMW nie ma. Mam na oku autko z 2006 z przebiegiem około 220 000 (jak dla mnie realny) ponoć na wszystkie naprawy są papiery. Sprzedawca też niby prywaciarz, nie handlarzyna jakiś i podczas rozmowy wzbudził moje zaufanie. Jestem umówiony w piątek na obejrzenie auta, może jakaś jazda próbna. Jeśli mi przypadnie do gustu to wybiorę się właśnie z autem na ten przegląd "przedzakupowy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, czy gdy zadzwonię do serwisu BMW i podam VIN, uzyskam jakieś informację na temat auta?? Czy serwisant może mi podać jakieś dane o naprawach, przebiegu itd.?? Czy korzystaliście z tego typu uzyskania informacji??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, czy gdy zadzwonię do serwisu BMW i podam VIN, uzyskam jakieś informację na temat auta?? Czy serwisant może mi podać jakieś dane o naprawach, przebiegu itd.?? Czy korzystaliście z tego typu uzyskania informacji??

 

Takie sprawdzenie to podstawa, ale nie dzwon bo Cię spławią - tylko się przejedź do ASO powiedz co i jak i zapytaj na dziale serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie. Jak ja mogłem to przegapić. Będę w Lublinie w następnym tygodniu to pewnie się przejadę. Jak myślicie, informacje z VIN są udzielane bez większych problemów?? Każdy może uzyskać dane?? Czy warto jechać z właścicielem auta??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak myślałem, czyli dowiem się wszystkiego jak będę jechał na przegląd przed zakupowy. Czekam na odpowiedź z serwisu o cenie takiej usługi bo szczerze mówiąc pisałem do firmy www.car-connect.pl (mają odział w Rzeszowie i Lublinie) i przedstawili mi cenę bardzo atrakcyjną za taki przegląd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pewnie tak zrobię, nawet jak nie uzyskam żadnym informacji to warto spróbować. W niedzielę umówiłem się ze sprzedawcą jak pozwoli mi na zrobienie paru zdjęć to wrzucę na stronę i pewnie przerzucę temat do działu o ogłoszeniach bo generalnie trochę zeszliśmy z głównego wątku. Myślę, że można zamknąć ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.