Skocz do zawartości

aktywacja silownika zaworu przepustnicy 43e2


robertos854

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Niedawno stałem sie szczęśliwym właścicielem e90 2.0 163 konie. I po podłączeniu kompa ukazał sie taki błąd 43e2 motywacja siłownia przepustnicy. I moje pytanie brzmi. Czy muszę wymienic przepustce czy zawór.... czy może wystarczy coś przeczyscic. I rano jak odpalam moja czarnulke to przez 2 do 4 sekund nią telepie. Czytałem że to moduł świec....ale czy te błędy mogą być razem powiązane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to samo urządzenie jak w tym temacie: viewtopic.php?f=70&t=213032 z małą różnicą klapa u kolegi działała ale nie właściwie , Twoja nie działa wcale.

Klapę oraz sterownik świec można naprawić.

 

Pozdrawiam Krzysiek

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do tej przepustnicy i klapek. To umnie jest tylko błąd 43e2 z opisem jak w tytule a auto gasi sie normalnie tzn bez trzęsienia.

 

Ten błąd: 43E2 43E2 Throttle valve actuator, Control oznacza że przepustnica nie działa wcale. Nie otwiera się i nie zamyka. A co za tym idzie auto nie gaśnie tak jak powinno i nie jest w stanie wypalić filtra cząstek stałych.

 

Niebawem pojawi się błąd : ]

 

480A 480A system of partical filter

Kwestia czasu...jedna awaria ciągnie za sobą drugą.

 

Pozdrawiam Krzysiek

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Moja przepustnica sie zachowuje bardzo dziwnie. Oryginalna byla uszkodzona wiec kupilem uzywana na allegro. Kiedy ja podlacze to blad znika i auto gasi sie duzo lepiej - nic nie trzesie. Podczas jazdy auto ma taka jakby turbo dziure. Przy ok 1800 obrotow troche trzesie silnikiem i obroty skacza jakby silnik sie dusil. Jak jade na tempomacie to tez potrafi stracic moc na chwile predkosc spadnie o jakies 2km/h i potem zaczyna przyspieszac zeby wrocic do ustawionej predkosci. bledow zadnych nie mam. Po odlaczeniu przepustnicy wyzej opisane problemy znikaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam
Co do tej przepustnicy i klapek. To umnie jest tylko błąd 43e2 z opisem jak w tytule a auto gasi sie normalnie tzn bez trzęsienia.

 

Ten błąd: 43E2 43E2 Throttle valve actuator, Control oznacza że przepustnica nie działa wcale. Nie otwiera się i nie zamyka. A co za tym idzie auto nie gaśnie tak jak powinno i nie jest w stanie wypalić filtra cząstek stałych.

 

Niebawem pojawi się błąd : ]

 

480A 480A system of partical filter

Kwestia czasu...jedna awaria ciągnie za sobą drugą.

 

Pozdrawiam Krzysiek

 

Cześć, mam taki sam błąd jak w tym temacie (43E2 Throttle valve actuator) i widziałem że pomogłeś robertos854, mam BMW E87 120d 163KM z 2006. Czy muszę kupić nową przepustnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam. 
 

U mnie również jest taki błąd 43E2 elektryczny nastawnik przepustnicy, uruchamianie. 
 

Czy jest jeszcze ktoś, kto się tym zajmuje? Regeneruje? Czy lepiej kupić całkiem nową przepustnice? Czy to może jest wina elektroniki? 
 

Wszelkie wskazówki miłe widziane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.