Skocz do zawartości

LAMPY BIXENON PYTANIE!!!!


DOMINIATOR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko jak to jest z tymi lampami mam obecnie Z4 3.0i z 2010 i nigdzie nie moge znalezc odp. na ten temat mianowicie sa dwie soczewki w ksenonie ten zewnetrzny swieci swiatlem mijania jak i drogowymi , a co z tym wewnetrznym ??? nigdy nie widzialem aby sie zaswiecil rozebralem ta oslone z gory i co widze to wchodzi tam lampka do ringow i tyle . CZy u was jest tak samo ??? z gory dzieki za odp . pozdro

 

P.S Sorry ze tutaj tez wkleilem temat ale na Z4 nikt prawie nie zaglada a temat jest jak najbardziej uniwersalny w BMW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Wszystko jest ok, nie stresuj się :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e90 LCI przy bixenonach bez doświetlania zakrętów jest to samo. Na mój gust jest to po prostu taka atrapa bo ja też nie zauważyłem, aby kiedykolwiek to światło świeciło :)

 

Podejrzewam ze masz racje no to ladny numer :lol: Mam pytanie jeszcze co do ringow jak wlacze na AUTO to mi nic nie swieci w dzien jak sie ciemno zrobi to zalaczaja sie ringi i xenon!!!!

Myslalem ze na AUTO powinny palic sie ringi dopiero jak ciemno xsenon sie zapala . Jak to u was jest ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz idrive to poszukaj tam w ustawieniach oświetlenia i tam powinna być opcja świateł dziennych :) jak ją załączysz to na trybie auto w dzień będą świecić ringi :)

 

Witam , no wlasnie tak tez robilem i [BAD] :| sprawdze jeszcze raz dla "spokojnosci" EDIT : dobra sprawdzilem i dzila wjechalem i wyjechalem z garazu i jest git na DRL swieca ringi z przodu bez tylu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
W lci wewnetrzne nigdy nie migaja tylko sam bixenon

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A jak to waszym zdaniem jest w e60 lci? Przeciez od góry na wewnetrzna soczewke wchodzi h3...

H3 występuje tylko i wyłącznie w lampach E6x LCI z funkcją doświetlania zakrętów. W zwykłym bi-xenonie (bez AHL) nie ma tam żarówki H3.

 

We wszystkich reflektorach E6x LCI jest także żarówka H8, służąca do oświetlania ringów (zamontowana z tyłu lampy).

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to waszym zdaniem jest w e60 lci? Przeciez od góry na wewnetrzna soczewke wchodzi h3...

H3 występuje tylko i wyłącznie w lampach E6x LCI z funkcją doświetlania zakrętów. W zwykłym bi-xenonie (bez AHL) nie ma tam żarówki H3.

 

We wszystkich reflektorach E6x LCI jest także żarówka H8, służąca do oświetlania ringów (zamontowana z tyłu lampy).

 

Pozdrawiam :cool2:

 

Ja mam od gory na wewnetrzna soczewke wchodzi chyba H3 (nie sprawdzalem) i ona osiwetla ringi poniewaz odlaczylem kabel i ring przestal swiecic , a doswietlania zakretow nie mam bo jak skrecam kolami na postoju nic sie nie zalacza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A jak to waszym zdaniem jest w e60 lci? Przeciez od góry na wewnetrzna soczewke wchodzi h3...

H3 występuje tylko i wyłącznie w lampach E6x LCI z funkcją doświetlania zakrętów. W zwykłym bi-xenonie (bez AHL) nie ma tam żarówki H3.

 

We wszystkich reflektorach E6x LCI jest także żarówka H8, służąca do oświetlania ringów (zamontowana z tyłu lampy).

 

Pozdrawiam :cool2:

 

Ja mam od gory na wewnetrzna soczewke wchodzi chyba H3 (nie sprawdzalem) i ona osiwetla ringi poniewaz odlaczylem kabel i ring przestal swiecic , a doswietlania zakretow nie mam bo jak skrecam kolami na postoju nic sie nie zalacza :(

W Twoim aucie także jest żarówka H8 do oświetlania ringów.

 

Moja wypowiedź dotyczyła aut E60, E61 a Ty posiadasz E89 :D

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Prmax, nie umiem skumac dzialania tej h3 od gory, jak zakodowane jest bez mueb to dziala ona jako dlugie pulsacyjne, a jak zakodowane z mueb to nie ma jak odpalic tej zarowki... po co ona jest w modelu lci?

 

Pytanie, który rocznik auta masz na myśli – przed 03/2005 (tu był montowany oddzielny moduł AHL) czy po 03/2005, gdzie cała logika sterowania AHL, została przeniesiona w LM…

 

Zakładam, ze rozmawiamy o aucie pre-LCI, wyprodukowanym po 03/2005, doposażonym bi-xenon LCI, skrętny z funkcją doświetlania zakrętów (SA524)…

 

Otóż, jeśli nie przekodujesz auta pre-LCI pod opcje +MUEB, to nadal LM będzie sterował reflektory w sposób przed konwersją tzn. pre-LCI. Ponieważ doświetlanie zakrętów w wersji LCI jest zasilane z tych samych obwodów co pomocnicze światła drogowe w pre-LCI, (X12, pin 12 oraz pin 50), to dlatego jak przesuniesz lewą dźwignię do siebie, włączają Ci się świtała doświetlające zakręty w lampach skrętnych LCI…

 

Robiłem taką konwersję (pre-LCI na LCI) co prawda wybrałem drogę OEM (z wymianą modułu LM) i nie miałem żadnych problemów.

 

Oczywiście aby doświetlanie działało (mam na myśli reflektor z ryflowanym szkłem wewnątrz lampy bi-xenon), przełącznik świateł musi być ustawiony na auto.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Auto przed 03.2005. Dokladniej 09.2004 z osobnym modulem ahl.

 

Wsadzilem mu wczoraj lampy skretne lci, i podlaczone wszysfko wedlug schematu.

 

Czyli chcesz powiedziec ze jak skrece kierownica to ma sie skrecic xenon oraz zapalic ta zarowka?

 

Jesli tak to musze na dniach kupic modul ahl za schowkiem ( muj jest uszkodzony) i bede testowac :)

 

Modul mam lm2 ahl.

 

Tak ale tylko w autach po 03.2005 po konwersji na bi-xenon AHL LCI.

 

Przed tym okresem nie ma oficjalnej scieżki konwersji na LCI w zakresie oświetlenia... dlatego doświetlanie może nie działać...

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Witam.

 

A więc zmieniłem modul ahl na działający, efekt: lampy sie skrecaja ale nie dziala doswietlanie żarówki h3 w wewnętrznej soczewce.

 

Niestety nie będzie działać bo autko jest z 2004 roku... gdyby było po 03.2005, doświetlanie na H3 by śmigało :cool2:

 

W rezultacie dałem te h3 jako dlugie pulsacyjnie :)

 

Tylko pamiętaj, że przez szkło ryflowane, one nie świecą na wprost tylko jakieś 75 stopni w bok :shock: ...

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.