Skocz do zawartości

Moje odkrycie:) - dodatkowe gniazdo zapalniczki


TomaszM

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jakie było moje dzisiejsze zdziwienie, kiedy nachylając się głęboko pod schowek pasażera odkryłem coś takiego:

http://images65.fotosik.pl/833/c9be58bf7ca8a518med.jpg

 

Ponieważ kupując auto nikt mi o tym słowem nie wspomniał pomyślałem, że może i jeszcze parę osób nie zdaje sobie sprawy że takie coś tam jest..., chyba że wszyscy wiedzą oprócz mnie, takim razie proszę o wywalenie tego posta:)!

 

a tu w zbliżeniu:

http://images62.fotosik.pl/832/00b98797eb5a889emed.jpg

 

...chciałem się tylko pochwalić i dodać że to rozwiązuję problem braku gniazda zapalniczki przy braku zapalniczki:) Wreszcie nie będę musiał ciągnąć kabla do nawigacji z podłokietnika, a i Ci co myślą o montażu CB pewnie by się ucieszyli z takiego rozwiązania.

Edytowane przez TomaszM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie było moje dzisiejsze zdziwienie, kiedy nachylając się głęboko pod schowek pasażera odkryłem coś takiego:

http://imageshack.us/photo/my-images/171/dsc3918.jpg

 

Ponieważ kupując auto nikt mi o tym słowem nie wspomniał pomyślałem, że może i jeszcze parę osób nie zdaje sobie sprawy że takie coś tam jest..., chyba że wszyscy wiedzą oprócz mnie, takim razie proszę o wywalenie tego posta:)!

 

a tu w zbliżeniu:

http://imageshack.us/photo/my-images/51/dsc39172.jpg

 

...chciałem się tylko pochwalić i dodać że to rozwiązuję problem braku gniazda zapalniczki przy braku zapalniczki:) Wreszcie nie będę musiał ciągnąć kabla do nawigacji z podłokietnika, a i Ci co myślą o montażu CB pewnie by się ucieszyli z takiego rozwiązania.

 

Po Twoim poscie sprawdziłem u siebie i też mam tą wtyczkę :wink: A już się martwiłem, że jest tylko jedna mało poręczna w podłokietniku. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to, że skoro masz pakiet dla palących to masz zapalniczki prawie wszędzie (ja mam z popielniczką z przodu, w podłokietniku, dwie z tyłu),

A jak masz pakiet dla niepalących to masz mniej zapalniczek - stąd prawdopodobnie takie rozwiązanie, bo wiadomo, nie tylko fajki się odpala z takiego gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak jest w e92 bo z tyłu nie ma gniazdek,mam pakiet dla palących wiec mam z popieliczką w podłokietniku i w bagażniku.Trochę mało,CB mam podpięte w podłokietniku i mam tam naszczęście rozdzielacz jeszcze ale pod schowkiem z ciekawości sprawdzę :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie ciekawe - a masz zapalniczke? Bo ja mam zapalniczke ale nie mam tego gniazda w schowku

 

zapalniczki nie mam (jest tylko schowek w jej miejscu), kolejne gniazdo jest u mnie tylko w podłokietniku no i w bagażniku. Nie posiadam również żadnej popielniczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CB i muszę ciągnąc kabel od popielniczki ,a tak bym miał nie widoczny, a w dodatkowe gniazdo mam zaślepione po oderwaniu zaślepki kto wie może by było :norty:

 

Może gdzieś tam jest odpowiednia wiązka, którą można by łatwo wykorzystać. Trzeba by pewnie tylko kupić gniazdo, zrobić dziurę i już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad ty myślałem ,ale czy jest wiązka, oto jest pytanie ? musiał bym rozbierać

 

Witam

Mam pakiet dla niepalących i niestety brak gniazd zapalniczek poza podłokietnikiem, które i tak jest mało praktyczne. Dzięki TomaszM odkryłem u siebie miejsce na zapalniczkę i z desperacji podłączyłem ją w najprostszy sposób na jaki wpadłem. Pociągnąłem kabel zasilający z zapaliczki w podłokietniku. Jest tam łatwy dostęp zdejmując tylne kratki nawiewu a kabel w tunelu środkowym łatwo się schwał na całej długości. Nie trzeba kombinować z wcinaniem się w wiązkę w przedniej części auta i szukanie odpowiednich przewodów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad ty myślałem ,ale czy jest wiązka, oto jest pytanie ? musiał bym rozbierać

 

Witam

Mam pakiet dla niepalących i niestety brak gniazd zapalniczek poza podłokietnikiem, które i tak jest mało praktyczne. Dzięki TomaszM odkryłem u siebie miejsce na zapalniczkę i z desperacji podłączyłem ją w najprostszy sposób na jaki wpadłem. Pociągnąłem kabel zasilający z zapaliczki w podłokietniku. Jest tam łatwy dostęp zdejmując tylne kratki nawiewu a kabel w tunelu środkowym łatwo się schwał na całej długości. Nie trzeba kombinować z wcinaniem się w wiązkę w przedniej części auta i szukanie odpowiednich przewodów .

 

Ja też mam pakiet dla niepalących, a wtyk pod schowkiem posiadam :wink: więc to chyba nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Panowie a w wersji dla nie palących nie ma podciagnietej instalacji (kabli z gniazdem)pod zapalniczke przed lewarkiem ja mam tam mały schowek a chciałem dodać gniazdko pod zapalniczke i nie wiem czy mam to zrobić drucianym sposobem czy może tam gdzieś jest kabelek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej mam pakiet dla niepalących i mam tylko jedno gniazdo w podłokietniku i tyle nigdzie więcej nie znalazłem. Ale poradziłem sobie z tym fantem rozebrałem pół środka i zamontowałem sprytnie z przodu rozdzielacz :D.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak to jest z tym dodatkowym gniazdem, trzeba zobaczyć czy po prostu pod obudową nie ma wtyczki w której pojawia się napięcie, ja jak pisałem wcześniej poradziłem sobie tak bo montowałem video rejestrator. Kabel z zapalniczki idzie tunelem środkowym aż na przód i do rozgałęźnika w ogóle go nie widać wszystko ładnie schowane. Kabel z kamerki idzie pod podsufitką potem słupkiem za poduszką przechodzi w uszczelkę potem pod dywanik i wychodzi przy samym rozdzielaczu :D.

http://imageshack.com/a/img822/6144/tlsz.jpg

http://imageshack.com/a/img23/1718/a4w8.jpg

Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wydaje mi się ze ta dodatkowa zapalniczka jest w wersji z podświetlaniem wnętrza.

 

a co wchodzi w skład tego pakietu? mógłbym zobaczyć u siebie czy to ma związek,bo mam to gniazdko pod schowkiem,a poza tym w podłokietniku,dwa za podłokietnikiem dla pasażerów i jedno w bagażniku. nie mam pakietu dla palących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.