Skocz do zawartości

[e90] wymiana foteli.


drenkrom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli masz fotele to mogę Ci zrobi wiązkę pług and play, kwestia montażu jak masz wiązkę jest całkiem prosta. Później tylko zakodować

 

Jak pisałem, ja mam manualne fotele. Do przerobienia będzie mechanika fotela albo przełożenie obicia. Dlatego szukam osób, które miały do czynienia z taką przeróbką żeby określić zakres zmian i potrzebne części.

 

to lepiej sprzedaj mi te co masz i kupisz sobie elektryczne. :)

 

No to nie jest takie proste. Z tego co się dopytywałem i osobiście szukałem, to nie istnieją alcantary w E90 z pamięciami, więc nie można ich kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli masz fotele to mogę Ci zrobi wiązkę pług and play, kwestia montażu jak masz wiązkę jest całkiem prosta. Później tylko zakodować

 

Jak pisałem, ja mam manualne fotele. Do przerobienia będzie mechanika fotela albo przełożenie obicia. Dlatego szukam osób, które miały do czynienia z taką przeróbką żeby określić zakres zmian i potrzebne części.

 

to lepiej sprzedaj mi te co masz i kupisz sobie elektryczne. :)

 

No to nie jest takie proste. Z tego co się dopytywałem i osobiście szukałem, to nie istnieją alcantary w E90 z pamięciami, więc nie można ich kupić.

Alcantary nie wystepowaly z elektryka. Jedyna opcja to zakup elektrycznych i przelozenie tego co masz. Manuali nie przerobisz na elektryki. Nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Było - zwykłe taborety PreLCI, z grzaniem i pompowanym odcinkiem lędzwiowym

Są - sporty PreLCI, z grzaniem, pompowanym odcinkiem lędzwiowym i boczkami


W nowych fotelach po podłączeniu w miejsce starych - działa mi grzanie, lecz nie działają ledzwia i regulacja boczkow.


Takie informacje znalazłem w wątku

Jeśli mam w kostce z podłogi PIN 7 -->

w kostce fotela czerwono/czarny pin 7 do czerwonego 4 (stałe plusy) i brązowy 13 do 8.


Jeśli nie mam w kostce z podłogi PIN7-->

Plus do pinu 9 (gruby czerwono-fioletowy) i minus do pinu 13 (gruby brązowy)


Skąd najbliżej pociągnąć zasilanie i masę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
E91 preLCI zamiana foteli zwykłych grzanych na sporty grzane. W kostce fotela zmostkowałem 2 masy PIN8 z PiN13 ( grube brązowe przewody) dołożyłem przewód na PIN4 bo był nieobsadzony i zmostkowałem go z PIN9 (gruby czerwono-fioletowy). Po tym zabiegu nie działają nadal ledzwia i regulacja podparcia. Co poszło nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko. Dołóż poprawnie masę i poprawnie plus z bezpieczników to nie będziesz się dziwić że nie działa

 

Ok znalazłem rozwiązanie, wszystko działa i nie trzeba ciągnąć żadnych dodatkowych kabli.

Kwestia odpowiedniego mostkowania zasilania i masy.


Na filmie jasno i klarowanie pokazane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

mam pytanie - fotele sportowe e90 LCI mala biala podluzna wtyczka - do czego jest? to sa te piro zaglowki?

druga sprawa, czy zaglowek w tych fotelach pochyla i prostuje sie recznie? czy jest nieruchomy? chodzi mi o pochylenie samej poduszki zaglowka na drutach, nie o wysuwanie gora dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.