Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie widziałem gdzie dodać taki temat, więc wklejam tutaj.

 

Nie tak dawno do znajomego zakładu na lawecie przyjechała 3 e90 318d przebieg oryginalne 150tyś.

Powód: silnik nie odpala

Przyczyna: zerwane dwa łańcuchy rozrządu (sami zobaczcie)

 

Oczywiście rozrząd jest od strony skrzyni biegów

http://img696.imageshack.us/img696/9728/imag0020fk.jpg

 

Łańcuszek numer jeden

http://img23.imageshack.us/img23/8334/imag0019cb.jpg

 

Łańcuszek numer dwa

http://img853.imageshack.us/img853/9601/imag0018jb.jpg

 

A na koniec, prezent w postaci opiłków w misce olejowej

http://img189.imageshack.us/img189/6747/imag0022qy.jpg

 

Co najdziwniejsze, żaden zawór nie był pokrzywiony (powypinały się z zamków-grzybki) :shock:

Tylko dźwigienki zaworowe się pokrzywiły i popychacze

 

Ktoś miał jeszcze takie niemiłe niespodzianki w tych silnikach albo innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pewnie ta 318d dostała "po d**" ostatni raz.. i tu obraz przysłowia "w końcu po to jest żeby cisnąć"

 

Łańcuch rozrządu bardziej pracuje przy dużym obciążeniu silnika? Ciekawa teoria...

 

Wady materiałowe przy masowej produkcji niestety się zdarzają szkoda Tylko ze konsekwencje takie kosztowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że właścicielem auta jest kobieta.

"Jechała i sam zgasł"

Podobno nie pałowała auta.

 

Ale generalnie jakieś słabsze podobno łańcuchy w tych nowszych silnikach umieszczone z tyłu motoru.

Nikt nie miał takiego przypadku u forumowiczów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
U mnie takie miarowe szuranie tez slychac co ciekawe tylko jak silnik jest srednio rozgrzany, na zimnym i po ostrej jezdzie autostrada nic takiego nie slychac. W sumie ja to slysze glowńie na postoju na jalowym i tylko z zewnatrz

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam troche tego było :cry2: :mad2:

BMW-klub.pl

Forum dyskusyjne BMW Klub Polska

 

 

 

Przejdź do treści

 

Zaawansowane wyszukiwanie Strona główna ‹ Mechanika, Elektryka, Elektronika, Eksploatacja & Części ‹ Seria 1 ‹ E81, E82, E87, E88 Zmień rozmiar czcionki Widok do druku Panel użytkownika (nowych wiadomości: 0) • Zobacz swoje posty FAQ Użytkownicy Wyloguj [ rozrzad ] [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

M47N2 (118d, 120d), N43 (116i 1.6, 118i, 120i), N45 (116i), N45N (116i, 116i 1.6), N46 (118i, 120i), N46N (118i, 120i), N47 (118d, 120d), N47S (123d), N52 (130i), N52N (125i, 130i), N54 (135i)

 

Moderatorzy: Hipo, matti

 

Wyślij odpowiedź 48 posty(ów) • Strona 1 z 4 • 1, 2, 3, 4

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

przez andi12 » 02 Paź 2010 17:39

 

Witam,

 

Ostatnio zauważyłem problem w moim aucie, mianowicie chodzi o szum podczas jazdy. Gdy jadę samochodem na niskim biegu słyszę szum/ stuk (brzmi jak cykady albo konik polny) odgłos dochodzi jakby od strony lewego przedniego koła. Na początku myślałe , że może to łożysko albo jakaś wada koła, ale kiedy nagle wrzucę "na luz" odgłos momentalnie znika...

 

-> Im wyższe obroty tym odgłos ma większą amplitudę

-> Nie ważne jak szybko jadę jeśli przełączę na jałowy bieg to odgłosy momentalnie cichną

-> Nie ma żadnych sygnałów o błędach z komputera

-> Ostatnio maiłem przegląd (niby wszystko ok).

 

-> Auto 118D - 2007 rok - przebieg nieco ponad 30 tys. km

 

Czy możecie mi pomóc? Możecie mnie nakierować co może być nie tak?

 

Bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów!andi12

 

 

 

Posty: 47

Dołączenie: 13 Maj 2010 01:34

Moje BMW: nie powiem

Prywatna wiadomość Góra

--------------------------------------------------------------------------------

 

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem Re: [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

przez prmax » 02 Paź 2010 22:32

 

A czy na postoju na luzie jak dodasz gazu dźwięk także występuje ?

W jakim zakresie obrotow masz ten hałas ?

Są: E90 LCI M-pakiet 320d '09 oraz E60 LCI 520d '09

Była: E87 LCI 120d '08

prmax

 

 

 

Posty: 218

Dołączenie: 19 Cze 2008 20:27

Miejscowość: Warszawa

Moje BMW: E90 LCI M-pakiet 320d '09

E60 LCI 520d '09

Prywatna wiadomość Góra

--------------------------------------------------------------------------------

 

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem Re: [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

przez andi12 » 02 Paź 2010 23:59

 

dzięki prmax trafne spostrzeżenie.

 

Właśnie testowałem to, o co pytasz:

 

podczas postoju / szybkiej jazdy na jałowym biegu i mocnym przygazowaniu auta stuki/cykanie występuje bardzo często.

 

dźwięk jest mocno słyszalny powyżej 2000 obrotów, częstotliwość wzrasta wraz z obrotami...

 

Czy możecie mniej więcej postawić diagnozę?andi12

 

 

 

Posty: 47

Dołączenie: 13 Maj 2010 01:34

Moje BMW: nie powiem

Prywatna wiadomość Góra

--------------------------------------------------------------------------------

 

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem Re: [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

przez prmax » 03 Paź 2010 07:06

 

Zerknij tutaj viewtopic.php?f=33&t=118390

Przeczytaj go uważnie. Opisałem tam mój przypadek. Zalaczony jest także film obrazujacy wspomniany hałas.

Daj znać czy u Ciebie jest to samo...

Są: E90 LCI M-pakiet 320d '09 oraz E60 LCI 520d '09

Była: E87 LCI 120d '08

prmax

 

 

 

Posty: 218

Dołączenie: 19 Cze 2008 20:27

Miejscowość: Warszawa

Moje BMW: E90 LCI M-pakiet 320d '09

E60 LCI 520d '09

Prywatna wiadomość Góra

--------------------------------------------------------------------------------

 

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem Re: [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

przez andi12 » 03 Paź 2010 15:15

 

Dzięki wielkie za pomoc, szczerze mówiąc widziałem już wcześniej Twój post, ale jakoś go nie powiązałem. Wydaje mi się, że problem jest podobny, jak nie ten sam. Z tego co przeczytałem wszystkie naprawy wymieniałeś na gwarancji. Czy nie wiesz ile tak mniej więcej kosztowała ostateczna naprawa w ASO?andi12

 

 

 

Posty: 47

Dołączenie: 13 Maj 2010 01:34

Moje BMW: nie powiem

Prywatna wiadomość Góra

--------------------------------------------------------------------------------

 

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem Re: [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

przez prmax » 04 Paź 2010 08:36

 

andi12 napisał(a):

Dzięki wielkie za pomoc, szczerze mówiąc widziałem już wcześniej Twój post, ale jakoś go nie powiązałem. Wydaje mi się, że problem jest podobny, jak nie ten sam. Z tego co przeczytałem wszystkie naprawy wymieniałeś na gwarancji. Czy nie wiesz ile tak mniej więcej kosztowała ostateczna naprawa w ASO?

 

Ja nie zapłaciłem ani grosza za naprawę. Wszytko wymienione było w ramach gwarancji.

Jeśli auto masz już po gwarancji, spróbuj umówić się z ASO na rozpoznanie problemu. Jest nota techniczna na ten przypadek. Może uda Ci się coś wskórać...

Koszt naprawy bez rabatów to około 10 tyś.

Niestety to dość spory wydatek...

Są: E90 LCI M-pakiet 320d '09 oraz E60 LCI 520d '09

Była: E87 LCI 120d '08

prmax

 

 

 

Posty: 218

Dołączenie: 19 Cze 2008 20:27

Miejscowość: Warszawa

Moje BMW: E90 LCI M-pakiet 320d '09

E60 LCI 520d '09

Prywatna wiadomość Góra

--------------------------------------------------------------------------------

 

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem Re: [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

przez andi12 » 04 Paź 2010 23:17

 

prmax mam do Ciebie jeszcze jedną ogromną prośbę. Mógłbyś nagrać jeszcze jeden taki filmik z tą różnicą, że Twoje auto jest po naprawie? chciałbym być pewny czy dźwięk który słyszę w Twoim filmiku to na pewno dźwięk który występuje u mnie.

 

 

Będę bardzo wdzięczny....andi12

 

 

 

Posty: 47

Dołączenie: 13 Maj 2010 01:34

Moje BMW: nie powiem

Prywatna wiadomość Góra

--------------------------------------------------------------------------------

 

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem Re: [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

przez prmax » 05 Paź 2010 20:18

 

Poniżej dwa filmy.

Pierwszy przedstawia pracę silnika przed naprawą, drugi już po naprawie.

Uwaga - trzeba zrobić trochę głośniej

 

Przed naprawą

 

Po naprawie

Są: E90 LCI M-pakiet 320d '09 oraz E60 LCI 520d '09

Była: E87 LCI 120d '08

prmax

 

 

 

Posty: 218

Dołączenie: 19 Cze 2008 20:27

Miejscowość: Warszawa

Moje BMW: E90 LCI M-pakiet 320d '09

E60 LCI 520d '09

Prywatna wiadomość Góra

--------------------------------------------------------------------------------

 

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem Re: [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

przez artek90 » 06 Paź 2010 23:16

 

Kolego niestety masz łańcuszek rozrządu do wymiany. To podstawowa awaria diesli serii 1 po FL. jest bardzo dużo aut które dotknął ten problem. jestem stałym bywalcem na forach bmw hiszpańskojęzycznych i tam jest na ten temat bardzo dużo.

Naprawa wiąże się z wymiana wadliwego łańcuszka rozrządu i otwarciem silnika . niestety nieraz hałas wraca z powrotem i trzeba ponownie reklamować.

 

dotyczny to wszystkich diesli po FL 116d, 118d ( jest najwiecej) 120d i 123d

 

jednak silniki diesla przed FL są dużo trwalsze.

http://www.youtube.com/watch?v=AmDGHrItWXU

 

http://www.youtube.com/watch?v=3AT2Qw29 ... re=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=-hKPc0nB ... re=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=qGtWyMma ... re=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=9q3qYozs ... re=relatedartek90

 

 

 

Posty: 147

Dołączenie: 29 Lis 2009 14:43

Moje BMW: 320ci e46 MII

Prywatna wiadomość Góra

--------------------------------------------------------------------------------

 

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem Re: [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

przez matti » 06 Paź 2010 23:40

 

Wow, trochę głośno to słychać Nie wiedziałem, że taki problem dotyczy też diesla po FL.

Jak narazie o tym łańcuszku było przy okazji 116i.Moje 120d viewtopic.php?f=112&t=124115

matti

BMW Klub Polska

 

 

Posty: 814

Dołączenie: 06 Paź 2009 19:21

Miejscowość: Kraków

Moje BMW: E87 120d

Prywatna wiadomość Góra

--------------------------------------------------------------------------------

 

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem Re: [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

przez artek90 » 07 Paź 2010 10:37

 

nie wiem jak tam w bezynie, ta przypadłość dotyka tylko diesli po FL,

 

taki defekt, tak jak z nierównym ścieraniem opon w serii 1 od zewnątrz, tylko ze to dotyczy wszystkich modeli, nie wiem czy wiecie o tym" Ser feliz no es conseguir lo que deseas, es desear lo que tienes. "artek90

 

 

 

Posty: 147

Dołączenie: 29 Lis 2009 14:43

Moje BMW: 320ci e46 MII

Prywatna wiadomość Góra

--------------------------------------------------------------------------------

 

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem Re: [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

przez jacekan » 08 Paź 2010 08:07

 

artek90 napisał(a):

nie wiem jak tam w bezynie, ta przypadłość dotyka tylko diesli po FL,

 

taki defekt, tak jak z nierównym ścieraniem opon w serii 1 od zewnątrz, tylko ze to dotyczy wszystkich modeli, nie wiem czy wiecie o tym

czyli chesz powiedzieć, że niepotrzebnie pojechałem po zimie na ustawienie zbiezności? kurde balance, dokładnie było tak jak napisałeś. nierówno starte opony i sugestia odwiedzenia serwisu. przyjemnosc kosztowala 700,-

defekt, za tyle kasy...jacekan

Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

 

 

Posty: 7

Dołączenie: 24 Wrz 2010 22:15

Moje BMW: 116i 2008

Prywatna wiadomość Góra

--------------------------------------------------------------------------------

 

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem Re: [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

przez andi12 » 08 Paź 2010 11:45

 

prmax, artek90 dzięki za filmiki... Rzeczywiście to jest chyba to... Jestem lekko poirytowany bo podczas zakupy zapewniano mnie, że BMW jako pewna marka ma łańcuch w rozrządzie , żeby go NIGDY nie rozbierać bo się nie psuje (nie tak jak paski...) A jednak widać jest nieco inaczej. Mam do was kolejne pytanie:

 

Czy jeśli kupiłem auto w Polskim salonie i skończyła mi się gwarancja to można coś na to poradzić? W końcu to jest wada produkcyjna a nie esplatacyjna. Dodam, że nie dawno wymieniono mi kolumne kierowniczą na zasadach goodwilla...andi12

 

 

 

Posty: 47

Dołączenie: 13 Maj 2010 01:34

Moje BMW: nie powiem

Prywatna wiadomość Góra

--------------------------------------------------------------------------------

 

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem Re: [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

przez artek90 » 08 Paź 2010 12:01

 

jacekan napisał(a):

artek90 napisał(a):

nie wiem jak tam w bezynie, ta przypadłość dotyka tylko diesli po FL,

 

taki defekt, tak jak z nierównym ścieraniem opon w serii 1 od zewnątrz, tylko ze to dotyczy wszystkich modeli, nie wiem czy wiecie o tym

czyli chesz powiedzieć, że niepotrzebnie pojechałem po zimie na ustawienie zbiezności? kurde balance, dokładnie było tak jak napisałeś. nierówno starte opony i sugestia odwiedzenia serwisu. przyjemnosc kosztowala 700,-

defekt, za tyle kasy...

 

 

 

z przodu nierówno ścierają się opony we wszystkich jedynkach, nie wiem czy można reklamować. ja porostu pojechałem ustawić wszystko od nowa. jeżeli ustawiono ci po zimie nie powinieneś mieć już tego problemu.

 

 

a co do rozrządu, jeżeli skończyła ci się dopiero co gwarancja powinieneś domagać się wymiany. bo to nie jest normalne, tak samo jakby padło ci turbo po 4 latach i 80 tys km. powinni wymienić nie w ramach gwarancji ale wadliwego modelu" Ser feliz no es conseguir lo que deseas, es desear lo que tienes. "artek90

 

 

 

Posty: 147

Dołączenie: 29 Lis 2009 14:43

Moje BMW: 320ci e46 MII

Prywatna wiadomość Góra

--------------------------------------------------------------------------------

 

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem Re: [E87] Szum/Stuk podczas jazdy

przez prmax » 08 Paź 2010 12:45

 

andi12 napisał(a):

prmax, artek90 dzięki za filmiki... Rzeczywiście to jest chyba to... Jestem lekko poirytowany bo podczas zakupy zapewniano mnie, że BMW jako pewna marka ma łańcuch w rozrządzie , żeby go NIGDY nie rozbierać bo się nie psuje (nie tak jak paski...) A jednak widać jest nieco inaczej. Mam do was kolejne pytanie:

 

Czy jeśli kupiłem auto w Polskim salonie i skończyła mi się gwarancja to można coś na to poradzić? W końcu to jest wada produkcyjna a nie esplatacyjna. Dodam, że nie dawno wymieniono mi kolumne kierowniczą na zasadach goodwilla...

 

Hmm... co do goodwill'a to nie wiem czy zgodzą się na pokrycie 100% kosztów naprawy. Ale trzeba byc dobrej myśli

 

Jeśli mogę coś doradzić to proponowałbym jak najszybciej udać się do ASO, które dokonywało już tego typu napraw.

W Warszawie Inchcape robił przynajmniej 3 szt. aut z silnikiem N47 (w tym i moje), wieć szlak mają już przetarty.

Jeśli chcesz naprawić u nich auto daj znać to podeślę Ci namiar na konkretnego doradcę serwisowego, który obsługiwał mój przypadek...

 

Jeśli możesz to nagraj dźwięk swojego silnika i wstaw na forum....

Posłuchamy... i ocenimy....

 

Pozdrawiam

Są: E90 LCI M-pakiet 320d '09 oraz E60 LCI 520d '09

Była: E87 LCI 120d '08

prmax

 

 

 

Posty: 218

Dołączenie: 19 Cze 2008 20:27

Miejscowość: Warszawa

Moje BMW: E90 LCI M-pakiet 320d '09

E60 LCI 520d '09

Prywatna wiadomość Góra

--------------------------------------------------------------------------------

 

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Wszystkie posty1 dzień7 dni2 tygodnie1 miesiąc3 miesiące6 miesięcy1 rok Sortuj według AutorCzas postuTemat RosnącoMalejąco

 

--------------------------------------------------------------------------------

Wyślij odpowiedź48 posty(ów) • Strona 1 z 4 • 1, 2, 3, 4

 

Powróć do E81, E82, E87, E88

Skocz do: Wybierz forum ------------------ Gadżety - forum Dział Sponsorowany BMW Welt 2010 Kalendarz Imprez 2011 - Dołącz do BMW Klub Polska! Forum Członków Klubu Sprawy Klubowe Klubowa strona internetowa Klubowe forum samochodowe Mechanika, Elektryka, Elektronika, Eksploatacja & Części Seria 1 Nasze Jedynki Ogólnie o serii "1" Jedynkowy "Do it Yourself" ... E81, E82, E87, E88 F20 Seria 3 E30 Galeria - nasze samochody E36 Galeria - nasze samochody E46 Galeria - nasze samochody E90, E91, E92, E93 Galeria - nasze samochody F30 Ogólnie o BMW serii 3 Seria 5 E34 Galeria - nasze samochody E39 Galeria - nasze samochody E60, E61 Galeria - nasze samochody F07 Galeria - nasze samochody F10, F11 Galeria - nasze samochody Ogólnie o BMW serii 5 Seria 6 Galeria - nasze samochody Seria 7 E32 Galeria - nasze samochody E38 Galeria - nasze samochody E65, E66, E67 Galeria - nasze samochody F01, F02 Galeria - nasze samochody Ogólnie o BMW serii 7 Seria 8 Galeria - nasze samochody Serie Z Z1 (E30) Galeria - nasze samochody Z3 (E36) Galeria - nasze samochody Z4 (E85/E86) Galeria - nasze samochody Z4 (E89) Galeria - nasze samochody Z8 (E52) Galeria - nasze samochody Ogólnie o BMW serii Z Serie X X1 (E84) Galeria - nasze samochody X3 (E83) Galeria - nasze samochody X3 (F25) Galeria - nasze samochody X5 (E53) Galeria - nasze samochody X5 (E70) Galeria - nasze samochody X6 (E71) Galeria - nasze samochody Ogólnie o BMW serii X ///M-Power oraz rozwiązania mechaniczne M GmbH Galeria - nasze samochody Old & Youngtimer Nasze oldy i youngi - galerie, opisy projektów E12 E21 E23 E24 E28 E9, E3 Neue Klasse, '02 Modele przedwojenne i powojenne wcześniejsze niż Neue Klasse Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski Felgi i opony Zawieszenie i hamulce Oleje Paski i łańcuchy Audio, Alarmy, Nawigacja & Elektronika Nawigacja samochodowa Sprzęt audio i video Alarmy i inne elektroniczne zabezpieczenia Telefony, CB Radio i pokrewne Ogrzewanie i wentylacja - ogólnie DSC,ASC,ABS, PDC elektryka/elektronika ogólnie Spalanie & Paliwa alternatywne Paliwa przyszłości Blacharstwo i lakiernictwo, szyby, wygląd Zrób to sam - gotowe recepty Polecane warsztaty Diagnoza komputerowa Oprogramowanie Hardware inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss FAQ Modyfikacje mechaniczne Silniki benzynowe wolnossące Silniki diesel Doładowanie - turbo, kompresor Układ przeniesienia napędu Zawieszenie Układ hamulcowy Projekty Dawny dział "Mechanika, Elektryka, Eksploatacja & Części" - ARCHIWUM WYŁĄCZNIE DO ODCZYTU Pozostałe zagadnienia związane z BMW Inne zagadnienia wokół BMW Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjne ____ Przydatne materiały ____ BMW Klub Polska - sporty motorowe Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdy Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż BMW Lifestyle Galerie Giełda Samochody Części Nie polecam tego sprzedawcy/usługodawcy Dział techniczno-organizacyjny Praca forum, inicjatywy organizacyjne dot. forum, zgłoszenia awarii

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

 

facebook.com / bmwklubpl

 

Strona główna Śledź tematDodaj do zakładek Zespół • Usuń cookies utworzone przez forum • Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Eh.. widać żeś świeżynka... Nie można było wstawić samego linka tylko musisz bałagan robić ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Nie no, byli dłużsi ( jakkolwiek by to brzmiało :twisted: ) np jak ktoś wrzucić kopie swojego CAS-a tutaj ;d

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Juz w 2009 je naprawili, ja mam wersje z halasujacym ale jakos sie nie boje ze cos strzeli ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poprawili !!! Ja mam motor z 04/2010 i tez halasuje. Orginal zaczął halasowac przy 28000km założyłem drugi nowy 5000km przelotu zrobiłem ok 25000km i to samo . Generalnie to ostatnie moje bmw z 4 cylindrowym motorem. Wracam do audi na CR. Bmw to przereklamowany badziew który ma dobre zawieszenie i trakcie pozatym materiały wykończeniowe , nowe silniki , drgajaca buda i lewarek , i inne problemy jakich nie spotkałem w A4 B8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poprawili !!! Ja mam motor z 04/2010 i tez halasuje. Orginal zaczął halasowac przy 28000km założyłem drugi nowy 5000km przelotu zrobiłem ok 25000km i to samo . Generalnie to ostatnie moje bmw z 4 cylindrowym motorem. Wracam do audi na CR. Bmw to przereklamowany badziew który ma dobre zawieszenie i trakcie pozatym materiały wykończeniowe , nowe silniki , drgajaca buda i lewarek , i inne problemy jakich nie spotkałem w A4 B8

 

Zgadzam się z Toba.

 

Tez przesiadlem sie z Audi i pod wieloma wzgledami jest duzo gorzej (min rozrzad, pisalem o tym wczesniej).

Footer-Smallest.jpg

Sprzedam licznik HIGH do E9x i E8x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poprawili !!! Ja mam motor z 04/2010 i tez halasuje. Orginal zaczął halasowac przy 28000km założyłem drugi nowy 5000km przelotu zrobiłem ok 25000km i to samo . Generalnie to ostatnie moje bmw z 4 cylindrowym motorem. Wracam do audi na CR. Bmw to przereklamowany badziew który ma dobre zawieszenie i trakcie pozatym materiały wykończeniowe , nowe silniki , drgajaca buda i lewarek , i inne problemy jakich nie spotkałem w A4 B8

 

Brawo za odważną i w pełni prawdziwą opinię. :cool2: Zgadzam się z Tobą w 100%. Kupując to auto spodziewałem się czegoś więcej. :mad2: Mi też hałasował łańcuch i mechanik zalecił wymianę za niemałe pieniądze. Wolałem sprzedać i widzę, że dobrze zrobiłem :norty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
O ile nie wygłuszyłeś autka to nie powiedział bym że jest cicho w N47. Sam ma taki silnik i znam cichsze auta - silnik jak silnik głośny nie jest ale e90do najcichszych aut nie należy .

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.