Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
Chce wymienić rozrząd w E91 320d 184km x drive manual, nie wiem czy był wymieniany jest teraz 217k km ori przebiegu i dla spokojnej głowy chciałbym to zrobić. Wyczytalem sporo dobrych oinini o warsztacie Fafara, robotę wycenili na 4000 zł, czy jest to akceptowalna cena?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chce wymienić rozrząd w E91 320d 184km x drive manual, nie wiem czy był wymieniany jest teraz 217k km ori przebiegu i dla spokojnej głowy chciałbym to zrobić. Wyczytalem sporo dobrych oinini o warsztacie Fafara, robotę wycenili na 4000 zł, czy jest to akceptowalna cena?

przy xd warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj odebrałem samochód po wymianie rozrządu. Pacjent do e91 N47 2012. Na oryginalnym zrobiłem 290.000, niestety było już słychać, że napinacz nie domaga, a już ostatnie kilometry to delikatne szuranie na wolnych obrotach. Po wymianie silnik pracuje zupełnie inaczej, bardziej jest jakby zwarty, bez szurania, szumów, wibracji. Nie wiem czy to efekt jazdy fiatem 500 w trakcie naprawy, ale mam też wrażenie, że zrobiło się żywsze, choć nie mam pojęcia dlaczego tak miałoby być i obstawiam, że to raczej moje odczucie mylne. Ale poranne uruchamianie bez telepiącego się łańcucha, które wyciszało się po 2 sekundach - znakomite!


Zostawiam ślad, że można i na łańcuchu 300.000 zrobić i dramatu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam! widze ze ten temat w miare aktywny dlatego pisze tutaj z gory sory jesli bedzie jakis problem z pytaniem.

zakupilem bmw 1 2007r 2.0d 177 km N47 , czysto teoretycznie pytam bo do braci fąfara mam 83 km - orientacyjnie wiecie ile wymiana rozrzadu w tym silniku u nich kosztuje ? bo widzialem wczesniejsze odpowiedzi to 2600 zl - to sie podtrzymuje czy jakas zmiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam! widze ze ten temat w miare aktywny dlatego pisze tutaj z gory sory jesli bedzie jakis problem z pytaniem.

zakupilem bmw 1 2007r 2.0d 177 km N47 , czysto teoretycznie pytam bo do braci fąfara mam 83 km - orientacyjnie wiecie ile wymiana rozrzadu w tym silniku u nich kosztuje ? bo widzialem wczesniejsze odpowiedzi to 2600 zl - to sie podtrzymuje czy jakas zmiana ?

teraz 3300zł z olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem u Braci Fąfara na wymianie rozrządu w N47D20C 177KM.

Wtryskiwacze psikałem 4dni co 12h WD40 i wyszły jak masełko przy przebiegu 215kkm.

U mnie z N47 napinacz był przy takim przebiegu na granicy zakresu pracy a łańcuszki były luźnawe. Na zimnym było go delikatnie słychać na ciepłym nie wiedziałem że go słychać dopóki nie odebrałem samochodu po wymianie :)


Do tego przeprowadzili diagnostykę i wymienili czujnik przy DPF. Silnik suchy samochód wygląda na zachowany w bardzo dobrym stanie co mi już poprawiło humor do końca dnia.


Polecam wziać sobie autko zastępcze - wrażenia nie z tej ziemi xD

Całość trwała od 11:45 do 15:00.


Dla potomnych - oczywiście nieświadomy w największe możliwe śniegi przyjechałem do nich od drugiej strony polną drogą. Cudem udało mi się przejechać tę drogę, w połowie chciałem zawrócić ale nie wyjechałbym już bo śnieg sięgał ponad zderzak. Polecam jednak jechać od prawidłowej strony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem na wymianie rozrządu u Barci, silnik N47 184km, przelot 173k km.

Wtryski wyszło elegancko bo je jakiś czas temu też ruszałem, rozrząd był na wykończeniu bo jak się okazało poprzedni właściciel lubił części z dalekiego wschodu, napinacz wyskoczył i trzymał się ledwo co, ślizg posypany na kawałki, można było go zbierać z miski olejowej. Przy okazji zmienili też czujnik ciśnienia paliwa bo jakieś błędy wykazywał i auto jeździ jak powinno :D

Szybciutko się uwinęli bo trwało to od 10:30 do 13:15

 

Na zimnym było go delikatnie słychać na ciepłym nie wiedziałem że go słychać dopóki nie odebrałem samochodu po wymianie :)

Miałem tak samo, coś tam lekko stukało ale nie przeszkadzało to, po wymianie już nic nie stuka i nic niepokojącego nie słychać z pod maski :D

 

Polecam wziać sobie autko zastępcze - wrażenia nie z tej ziemi xD

 

Najlepszy jest moment jak się przesiada z zastępczego do swojego i nagle robi się cicho a kierownica jest prosto xD

 

Dla potomnych - oczywiście nieświadomy w największe możliwe śniegi przyjechałem do nich od drugiej strony polną drogą. Cudem udało mi się przejechać tę drogę, w połowie chciałem zawrócić ale nie wyjechałbym już bo śnieg sięgał ponad zderzak. Polecam jednak jechać od prawidłowej strony :D

Tak, przyjazd tylko i wyłącznie od strony Bukowia, ja jak zobaczyłem tę polną drogę uznałem że wolę nadłożyć ty 7 czy tam 12 km niż pchać się w nieznane xD

na jakich zestawach teraz robią?

W sumie to nie wiem, ale jeżeli cena może Ci coś powiedzieć to sam rozrząd bez oleju 3100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumie to nie wiem, ale jeżeli cena może Ci coś powiedzieć to sam rozrząd bez oleju 3100 zł

Czy rekomendują wymianę oleju po konkretnym przebiegu po "dotarciu" rozrządu? Mam świeży olej zalany ale okazało się, że muszę wymienić rozrząd (wcześniejszy właściciel zmieniał przy 160kkm, ale mechanik słyszy, że już szumi przy 220kkm czyli też jakaś chińszczyzna była założona) i zastanawia mnie czy można po zmianie rozrządu wlać "stary" olej i wymienić na nowy np. po 1000km.

Wiem, że nie jest to wielka oszczędność, ale jeśli nie byłoby przeciwskazań to 200zł można przeznaczyć na kolejną wymianę po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shackmir juz dawno nie widziałem takiej cebuli , nie kombinuj i lej nowy olej.

Skoro podawana jest także cena "bez oleju" no to jak mam to rozumieć inaczej? Cebulę sobie wypraszam, olej zmieniam co 8kkm, teraz mam zalany świeży olej który ma praktycznie 400km więc skąd mam wiedzieć czy on by się nadawał do ponownego zalania czy nie? No i nadal nie znam odpowiedzi po jakim interwale po wymianie rozrządu należy wymienić olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie jak TY ( 700km po zmianie oleju wymiana rozrządu). Bez problemu olej został ponownie wlany ( dodatkowo przefiltrowany) a następnie wymieniłem go po 6 tys. i jest do tej pory ok.(przejechane 70tys od wymiany:D ) Wymiana również w BUKOWIU u BRACI :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie jak TY ( 700km po zmianie oleju wymiana rozrządu). Bez problemu olej został ponownie wlany ( dodatkowo przefiltrowany) a następnie wymieniłem go po 6 tys. i jest do tej pory ok.(przejechane 70tys od wymiany:D ) Wymiana również w BUKOWIU u BRACI :cool2:

Dzięki wielkie za pomoc :)

 

Sorry shackmir nie chciałem cie urazić :cool2:

Nie ma problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.