Skocz do zawartości

Asystent swiateł drogowych


syjam23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
Czy ktos dokladal asytent swiatel drogowych w e91??.Z lusterka z kamerka (czujnikiem) ida dwa przewody do magistrali CAN czy wiecie gdzie je podpiac??.I co trzeba dokodowac??

 

Przy lusterku z opcją FLA masz dwa styki (punkt X19594): K_CAN_H i K_CAN_L. Muszą być podłączone odpowiednio do punktów X15001 oraz X15002.

 

Wspominanie punkty są dostępne przy JBBF kostka X14271, pin 46 (K_CAN_H) oraz pin 10 (K_CAN_H). Tu trzeba się wpiąć.

 

W kolejnym kroku musisz do klucza VO dodać opcję $5AC i wykonać FA_WRITE w modułach CAS, FRM. Następnie wybrać opcję "Process Car" aby pozostałe moduły w aucie dowiedziały się o opcji $5AC.

 

To tak po krótce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Function control centre, roof (A14286) w złączu X14286 na pin 1 jest X15002 i na pin2 jest X15001 czy można się tam wpiąć bo byłoby bliżej nie trzeba by bylo ciągnac kabli za schowek.Czy ty posiadasz I drive bo mozna wlaczyc funkcje asystenta w CAPPL

 

VA_LONGDISTANCELIGHT

aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
W Function control centre, roof (A14286) w złączu X14286 na pin 1 jest X15002 i na pin2 jest X15001 czy można się tam wpiąć bo byłoby bliżej nie trzeba by bylo ciągnac kabli za schowek.Czy ty posiadasz I drive bo mozna wlaczyc funkcje asystenta w CAPPL

 

VA_LONGDISTANCELIGHT

aktiv

 

Oczywiście możesz się wpiąć do FZD. Faktycznie będzie bliżej :cool2:

 

Jeśli chodzi o iDrive robiłem to w wersji LCI z CIC i tam o ile dobrze pamiętam odpowiadał za to parametr - HIGH_BEAM_ASSISTANT

 

Ale Ty nie musisz modyfikować tego parametru "ręcznie". Wystarczy, że dodasz do VO $5AC i zapiszesz zmiany w CAS i FRM i zrobisz "Process Car". Wtedy wszystkie moduły dopasują (nauczą) się nowego wyposażenia... i w iDrive pojawi Ci się funkcja asystenta świateł...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odświeżę trochę temat, bo właśnie instaluje takie lusterko u siebie. Możecie mi powiedzieć czy moduł FZD jest w każdym e9x? Czy tylko w tych, które mają szyberdach/panorama-dach?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak już zainstalujesz takie lusterko to napiszesz jakaś instrukcję dokładną od początku do końca ze zdjęciami, wraz jak zaprogramować. Będzie zgrzewka piwa za to.

 

MI się ta funkcja podoba ale jakoś sceptycznie podchodzę do samodzielnego kodowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doposażyłem auto w FLA. Działa świetnie. Nie zrobiłem fotorelacji, bo było zimno i dłubalem w garazu bez ogrzewania.

Generalnie montaż i kodowanie jest naprawdę banalne. Wystarczy podpiąć dwa kabelki do FZD w podsufitce, tam pod lampką (kabelek pomarańczowy i zielony) i do lusterka. Wtyczki i kable można kupić w ASO za grosze.

Zrobiłem tak, aby nic nie ciąć w aucie, zmostkowałem kabelek i dodałem dodatkową wtyczkę.

Aby to zrobić porządnie trzeba zamówić:

 

61130005197 - 4x

61130005198 - 2x

61138377072 - 2x

61136931929 - 1x

 

Gdybyście potrzebowali pomocy do dajcie znać, pomogę.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze ci sie udalo. Jak znajde lusterko takie jak moje ale z kamerka asystenta to zaraz zamontuje. Mam pytanie jeszcze bo w moim lusterku mam 3 guziki ktore sie programuje do otwierania bramy. Czy takie lusterka tez wychodzily z asystentem swiatel drogowych ?

 

Masz tutaj:

 

http://allegro.pl/bmw-lusterko-wsteczne-ec-led-fla-full-opcja-i3005116880.html

 

Akurat jest drogie, ale spokojnie jak poszukasz to znajdziesz taniej :)

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zainteresował mnie temat , myślę że w moim e61 tez mógłbym zamontować takie lustereczko , często używam długich świateł i ups :shock: zapominam je w porę wyłaczyć ....

Sprawdziłem schemat w WDS i trzeba podłaczyć dwa KANy L i H oraz jeden przewód pociagnąć do modułu świateł .

Tylko nie wiem co z kodowaniem ?? co i gdzie trzeba dodać , zakodować ?

 

 

czy to lusterko również będzie pasowało do e61 z 2005r ??

Edytowane przez maciej1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować do Twojego auta, ale po co Ci z przyciskami z do bramy garażowej?

 

Jeśli nie masz alarmu to styknie takie:

 

http://allegro.pl/bmw-e60-e65-e71-e90-lusterko-wewnetrzne-kamera-i3132261886.html

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować do Twojego auta, ale po co Ci z przyciskami z do bramy garażowej?

 

Jeśli nie masz alarmu to styknie takie:

 

http://allegro.pl/bmw-e60-e65-e71-e90-lusterko-wewnetrzne-kamera-i3132261886.html

 

alarmu faktycznie nie mam , ale pilot fajna sprawa tylko pewnie będzie problem z tym że pracuje na innych częstotliwościach niż moja brama garażowa i wjazdowa :( ale zawsze możana dołożyć radiolinie ..

 

Szukałem takiego z kamerą i pilotem do bramy bez alarmu ale nic nie ma na allegro ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można by spóbować wsadzić w lusterko płytkę od zwykłego pilota i zamiast mikrostyków połaczyć przyciski w lusterku ?? z tego co pamiętam to mój zwykły pilot też zasilany jest baterią 12V ..... gdzieś w necie chyba widziałem taką operację ..

 

A co z kodowanie co dokładnie trzeba dokodować i gdzie ? Myślisz że sam sobie poradzę ? dopiero zacząłem coś działać w temacie kodowania i żebym czegoś nie spie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.